۱۴۰ سال زندان برای صد تعرض جنسی در انتظار تهیه‌کننده مشهور

اگر هاروی واینستین، تهیه‌کننده رسوای هالیوود، در لس‌آنجلس در تمامی اتهاماتش مجرم شناخته شود، ممکن است با ۱۴۰ سال زندان روبه‌رو شود.

۱۴۰ سال زندان برای صد تعرض جنسی در انتظار تهیه‌کننده مشهور

امروز محاکمه جدید هاروی واینستین با حضور چندین زن برای شهادت در لس آنجلس در حالی آغاز شد که این تهیه‌کننده رسوایی هالیوود اتهامات پنج زن را که می‌گویند بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ از آنها سوء‌استفاده کرده است رد کرد.

دادستان‌های لس آنجلس در این دادگاه گفتند که هشت زن در مورد اتهامان واردشده به واینستین شهادت خواهند داد، از جمله جنیفر سیبل نیوسام، مستندساز و بازیگری که اکنون با فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام ازدواج کرده است. سیبل نیوسام مدعی است که واینستین در سال ۲۰۰۵، زمانی که او یک هنرپیشه جوان بود و سعی داشت حرفه خود را بسازد، به او تجاوز کرده است.

اما مارک ورکسمن، وکیل مدافع واینستین، در بیانیه آغازین خود گفت که متهمان این پرونده این تجاوزها را از خود ساخته‌اند. 

امروز، واینستین، ۷۰ ساله، پس از محکوم شدن به جنایات جنسی در نیویورک در فوریه ۲۰۲۰، در حال گذراندن محکومیت ۲۳ ساله خود است. از سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۱۰۰ زن علناً واینستین را به خشونت و رفتار نامناسب جنسی در دهه ۱۹۷۰ متهم کرده‌اند. افشاگری‌هایی که به فقدان عواقب قضایی یا اجتماعی برای مردان قدرتمندی که زنان را مورد آزار قرار می دهند، دامن زد و آغازگر هشتگ و جنبش می‌تو شد که برای نشان دادن شیوع گسترده تجاوز و آزار جنسی، به ویژه در محیط کار و محکوم کردن آن مورد استفاده قرار گرفت. 

واینستین در مورد اتهامات جدید خود را بی‌گناه دانسته و گفته است که تمام روابط او با زنان توافقی بوده است.

در حالی که دفتر دادستان منطقه قبلاً گفته بود که ۹ زن در این پرونده شهادت خواهند داد، در طول بحث آغازین، دادستان فقط به شهادت تنها هشت زن اشاره کرد و دلایل این تغییر مشخص نشد.

​واینستین در مجموع به ۱۱ اتهام متهم شد، اما چهار مورد از این اتهامات مربوط به زنی بود که در بیانیه افتتاحیه دادستانی حضور نداشت. در میان شاهدان احتمالی دیگری که ممکن است در دادگاه شهادت دهد، مل گیبسون بازیگر است.

اگر واینستین در لس آنجلس در تمامی اتهامات وارده مجرم شناخته شود، ممکن است با ۱۴۰ سال زندان روبرو شود.

در نیویورک، واینستین برای محکومیت خود در سال ۲۰۲۰ به اتهام تجاوز جنسی درخواست تجدید نظر کرد و بیش از دو سال از محکومیت ۲۳ سال زندان خود را می‌گذرد. بالاترین دادگاه ایالتی با رسیدگی به درخواست او در این پرونده موافقت کرده است.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۳۳۴۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت