توصیه خانم معاون به تماشای جهان بانو

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با دیدن نمایش میدانی «جهان بانو» خاطراتم از دوران انقلاب و دفاع مقدس زنده شد. به زنان توصیه می‌کنم این نمایش را ببینند.

توصیه خانم معاون به تماشای جهان بانو

انسیه خزعلی پس از تماشای نمایش میدانی جهان بانو این نمایش را هنرمندانه توصیف کرد و گفت: این اثر با نورپردازی درست و با استفاده از شیوه های مختلف فنی و هنری، تاثیر گذار و زیبا روی صحنه رفت. 

وی ادامه داد: این نمایش بی نهایت به دلم نشست و خاطرات بسیاری را برایم زنده کرد. یکی از صحنه های بسیار تاثیر گذار نمایش برای من، صحنه های مربوط به دوران انقلاب و دفاع مقدس بود که خودم در آن مقاطع حضور داشتم و بطور جدی فضای آن دوران را تجربه کرده ام و این تجربه باعث شد با این بخش نمایش بیشتر همذات پنداری کنم.

خزعلی در ادامه افزود: من رنگ نمایش جهان بانو را ترکیبی از سفید و سبز می بینم ؛ رنگ پاکی و رویش و بالندگی. چرا که این رنگ ها گوهر پاکی و تقدس زنانه را به تصویر می کشد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که نمایش میدانی جهان بانو پیام های زیادی برای جامعه، زنان و دختران دارد، گفت: با این حال معتقدم باید بخشی در این نمایش وجود می داشت تا الگوی سوم زن مسلمان را نیز ارائه کند؛ زن مسلمان و الگوی سوم که ضمن حفظ حجاب و عفاف می تواند حرکت زا باشد و بسیاری از مسائل، مشکلات و بحران های جامعه را با خرد ورزی و تدبیر مدیریت کند.

انسیه خزعلی خاطرنشان کرد: توصیه می کنم که دختران و زنان ما از همه اقشار و با هر گرایش فکری، نمایش جهان بانو را تماشا کنند؛چون نگاه متفاوت این اثر به گذشته و امروز، می تواند درس آموز باشد.

نمایش بزرگ میدانی جهان بانو تازه‌ترین اثر سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که به همت موسسه سیمای ققنوس روی صحنه می رود و به زندگی زنان تاثیرگذار عالم از ازل تا زمان حال می‌پردازد. این نمایش هر روز ساعت ۱۸ در بوستان ولایت تهران اجرا می شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه و رزرو بلیت رایگان، به سامانه namaticket.ir مراجعه کنند. 

عوامل نمایش میدانی جهان بانو عبارتند از: تهیه کننده: علی اسماعیلی، کارگردان: حسن بزرا، مجری طرح: امیر حسین طهرانی، طراح نور: عباس رحمانی‌پور، طراح صحنه و دکور: مرتضی پورحیدری، مدیر تولید: داود طامهری، طراح صدا: عرفان حسن زاده، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: یاسر یارمحمدی، مجری صدا: علی بیرنگ، مدیر تدارکات: تورج سلیمانی و طراح گریم: هاشم جوری.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۳۴۹۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت