بازگشت ۸ جایزه به پخش تلویزیونی اسکار

آکادمی تصمیم گرفته هشت شاخه حذف‌شده از پخش تلویزیونی امسال مراسم اسکار را برای پوشش مراسم سال ۲۰۲۳ بازگرداند.

بازگشت ۸ جایزه به پخش تلویزیونی اسکار

 در اقدامی که پیش از این موجب بروز تنش‌هایی در آکادمی شده بود، مراسم اعطای جوایز هشت جایزه شاخه مستند کوتاه، تدوین، چهره‌پردازی، موسیقی متن، طراحی تولید، انیمیشن کوتاه، فیلم کوتاه و صدا از پخش زنده تلویزیونی مراسم اسکار حذف شده بود؛ تصمیمی که حالا آکادمی اسکار ۲۰۲۳ مبنی بر لغو آن گرفته است. 

این اقدام با واکنش اهالی سینما در این شاخه از جوایز اسکار همراه بود و حتی ۷۰ عضور بلندپایه آکادمی نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده به آکادمی اسکار خواهان تجدیدنظر در این تصمیم شدند. 

«استیون اسپیلبرگ» در آن زمان گفت: «احساس می‌کنم که در جوایز اسکار نه بالاتر از خط وجود دارد، نه زیر خط. همه ما در یک خط هستیم و بهترین‌های خود را برای روایت بهترین داستان‌های ممکن ارائه می‌دهیم.»

کثر مردم فقط به شش شاخه پرمخاطب اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهمیت می‌دهند، اما آکادمی همیشه برای اعطای همه جوایز رقابتی اسکار خود روی آنتن تحت فشار است تا آرامش را در میان هیات مدیره حفظ کند که شامل نمایندگان ۱۷ شاخه آکادمی است، که اکثر آنها حداقل یک جایزه دارند و می‌خواهند که با آنها مانند بازیگران، کارگردانان و تهیه کنندگان رفتار شود و پس از نزول شمار مخاطبان اسکار ۲۰۲۱ به کمترین میزان در طول تاریخ، آکادمی تصمیم به کاهش زمان پخش تلویزیونی مراسم اسکار ۲۰۲۲ گرفت. 

مراسم اعطای نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار در ۲۳ شاخه رقابتی در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ اسفند) با اجرای «جیمی کیمل» برگزار می‌شود. 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۴۱۷۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت