فرحبخش: نمی‌خواهم لگد به مرده میرحسین موسوی بزنم/ چه کسی سینمای پس از انقلاب را نابود کرد؟

فرحبخش: مستند «برزخی‌ها» سندی درباره کسانی که هنرمندان قبل از انقلاب را بیکار کردند نکتبشان در تاریخ ماندگار خواهد شد و ننگ بر آنان خواهد ماند.

فرحبخش: نمی‌خواهم لگد به مرده میرحسین موسوی بزنم/ چه کسی سینمای پس از انقلاب را نابود کرد؟

حسین فرح‌بخش در مراسم رونمایی مستند «برزخی‌ها» ساخته عارف افشار در جشنواره سینما حقیقت گفت: آقایانی که در دهه ۶۰ زمامدار این ممکلت بودند و من به آنها تروریست تفکر می‌گویم، سینمای ایران را از چرخه تولید و فرهنگ خارج کردند که فردین و امسال فردین قسمت کوچک این ماجرا بودند.

یعنی سینما را به جایی بردند که ربطی به سینما نداشت. آقای انوار و بهشتی (مدیر فارابی) و آقای میرحسین موسوی هم در راس این ماجرا بودند و هرچه امروز در این مملکت سختی و دگم‌بازی می‌بینید مربوط به آن دوران است.آقای میرحسین موسوی هم امروز در حصر است و من نمی‌خواهم لگد به مرده بزنم. هر چی در این مملکت شما در این مملکت سخیتی و دگم بازی می‌بیند مربوط به همان دوران است.

پس از پخش مستند «برزخی‌ها»، حسین فرحبخش، تهیه‌کننده سینما در ادامه گفت:

این بساطی که امروز شما در خیابان می‌بینید و جوانان در خیابان حضور دارند، این اتفاقات پاتک‌های آن دوران است، در دورانی که به جوانان اجازه نمی‌دادند که لباس های رنگی بپوشند و این ریل غلط را گذاشتند و هیچ کس هم نمی‌تواند آنرا جمع کند، بقیه هم که آمدند متاسفانه همین ریل را متاسفانه دنبال کردند.

کارگردان زندگی خصوصی در ادامه اشاره کرد: اگر امثال فردین ، وثوقی و بیک‌ایمانوردی حضور داشتند این آقایان نمی‌توانستند این سینمای مزخرف را تحویل ما دهند، شما کل دهه ۶۰ را ببینید ۱۵ فیلم نداریم، یعنی قابل دیدن نیستند. آن کسانی که به زباله‌دان تاریخ سپرده شدند را در مستند «برزخی‌ها» دیدید آقای بهشتی (رییس وقت بنیاد فارابی) می‌گوید فردین پیش من آمد، دروغ می‌گوید. جرات رودر رو صحبت کردن هم ندارند. ایشان می‌گوید ما به فردین گفتیم مدتی کنار بکش. آقای بهشتی مگر قاضی بوده که چنین حکمی صادر کرده است؟ ابوسفیان را پیغمبر بخشید و این فیلم سندی درباره کسانی که هنرمندان قبل از انقلاب را بیکار کردند نکتبشان در تاریخ ماندگار خواهد شد و ننگ بر آنان خواهد ماند.
منبع: مشرق
کد مطلب: ۳۶۴۵۸۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت