فیلم برزخی‌ها به فردین پرداخت اما خیلی ها را از قلم انداخت

مسعود فروتن یکی از کارگردانان ایرانی گفت: در مستند برزخی‌ها جای بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده بودند خالی بود.

فیلم برزخی‌ها به فردین پرداخت اما خیلی ها را از قلم انداخت

مسعود فروتن, کارگردان ایرانی با حضور در شانزدهمین جشنواره مستند ایران سینماحقیقت و تماشای مستند برزخی‌ها گفت: من برای دیدن فیلم برزخی‌ها آمدم و خوشحال شدم فیلم را دیدم و با کارگردان این مستند آشنا شدم.

او ادامه داد: دلم می‌خواهد جوانانی که درحال حاضر کار مستند انجام می‌دهند با فردین‌ها همکاری کنند.

به گفته مسعود فروتن؛ ‌‌البته در این فیلم جای بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده بودند خالی بود. آقای افشار هیچ سراغ آن‌ها نرفت و همکارانی هستند که چندین سال است کار نمی‌کنند، اما در تمامی محافل هنری حضور دارند.

مسعود فروتن ادامه داد: جای این افراد در این فیلم کم بود و می‌شود به کارگردانان دیگر پیشنهاد کرد که راجع به این زندگی‌ها فیلم بسازند که بعضی از این عزیزان مغازه باز کردند و از شغل و حرفه اصلی خود که بازیگری بود دور افتادند. پیشنهاد می‌کنم جوانان امروز از این قبیل فیلم‌ها بسازند.

او در خصوص کیفیت کار برزخی‌ها گفت: خیلی خوب بود، اما برخی از لحظات فیلم کپی از مستندهای قبل گرفته شده بود، ولی به هر حال نگاه و کیفیت خیلی خوبی داشت.

مستند برزخی‌ها به کارگردانی عارف افشار در بخش مسابقه ملی سینما حقیقت اکران شد و به بررسی حواشی و اتفاقات اولین فیلم توقیفی سینمای ایران به نام برزخی‌ها می‌پردازد.

در فیلم برزخی ها که به کارگردانی ایرج قادری ساخته و پرداخته شد بازیگران نام آشنای آن زمان همچون محمدعلی فردین، ناصر ملک مطیعی و سعید راد به ایفای نقش پرداختند.

مسعود فروتن لاریجانی نویسنده، مجری و کارگردان سینما، تلویزیون و رادیو متولد دوم اسفند ماه ۱۳۲۴ در آمل است. فروتن جزء اولین نسل دانش آموختگان کارگردانی تلویزیون، از «مدرسه عالی تلویزیون و سینما» در سال ۱۳۵۰است.

او در دو فیلم سینمایی، یک فیلم نمایش خانگی و بیش از ۴۰ کار تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته و به نویسندگی حدود پنج کتاب و رمان در زمینه‌های مختلف پرداخته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: ۳۶۴۶۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت