بعد از بازی در «پسر»؛

هیو جکمن برای توجه به سلامت روانی در فیلم‌ها هشدار داد

بازیگر ۵۴ ساله نقش «ولورین» تاکید کرد که توجه به مشکلات روانی در هنگام تولید فیلم ضروری است.

هیو جکمن برای توجه به سلامت روانی در فیلم‌ها هشدار داد

هیو جکمن که در فیلم جدیدش «پسر» در نقش یک وکیل موفق ظاهر شده که با داشتن پسری نوجوان دست به ازدواج جدید می‌زند و باید با افسردگی هم مقابله کند، از تجربیاتش در این فیلم گفت.

وی عنوان کرد که پس از کرونا این اولین فیلم وی بود و با اضطراب جلوی دوربین می‌رفت. در عین حال هنگام ساخت فیلم پدرش را هم از دست داد.

جکمن گفت پدرش حتی یک روز از زندگی‌اش بی‌کار نبوده و همواره هم به او بر جدی گرفتن کار تاکید داشته است.

وی افزود: همه اینها در هنگام ساخت «پسر» کار را سخت کرده بود و فشارها تأثیر خود را گذاشت.

جکمن در این فیلم در نقش پیتر، وکیلی معتاد به کار ظاهر شده که با همسری جدید و یک فرزند نوزاد، باید با پسر نوجوانش از ازدواج قبلی که مشکلات افسردگی دارد کنار بیاید.

وی گفت در حالی که با یک مشاور درمانگر کار می‌کرده تا بتواند این فیلم را جلو ببرد، تهیه‌کنندگان فیلم نیز روانپزشکانی را در صحنه فیلمبرداری به کار گرفتند تا در صورت نیاز گروه بازیگران و عوامل فیلم، بتوانند به آنها کمک کنند.

این بازیگر تاکید کرد که اولین باری بود که چنین چیزی را در فیلمی می‌دید و متوجه شد که چقدر حضور این پزشکان در صحنه به همه عوامل کمک کرد.

وی افزود: لازم است متخصصانی برای تضمین سلامت روانی در هنگام ساخته شدن فیلم‌ها حضور داشته باشند.

«سی-ساو فیلمز» که تهیه کننده «پسر» بوده از یک مؤسسه خیریه که به صورت رایگان کمک‌های مربوط به سلامت روان را به تولیدکنندگان محصولات سینمایی و تلویزیونی ارائه می‌کند، کمک گرفت.

طبق یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱ از هر ۱۰ نفری که در تولید محصولات سینمایی و تلویزیونی کار می‌کنند، ۹ نفر نیاز به کمک در این زمینه داشتند.

هیو جکمن گفت که امیدوار است خود این فیلم نیز کمک کند تا گفتگوهایی درباره سلامت روان، به فوریت در جامعه شکل بگیرد.

وی افزود: فقدان دانش و ناآگاهی و شرمندگی که در این زمینه وجود دارد چیزی است که باید خیلی سریع با آن مقابله شود.

در عین حال به نظر می‌رسد تماشای این فیلم که درباره تأثیرات طلاق بر فرزندان و همچنین مشکلات روانی نوجوانی است، سخت باشد. در حالی که پیتر بردشاو در گاردین از این فیلم به عنوان «درامی زیبا و آگاهانه» یاد کرد، در جشنواره فیلم ونیز همه طرفدار «پسر» نبودند و دیوید رونی منتقد هالیوود ریپورتر آن را فیلمی افسرده کننده درباره افسردگی خواند و منتقد تایمز نیز آن را کدر شدن ارزش‌های خانوادگی که به طرز خسته‌کننده‌ای قابل پیش‌بینی است، خواند.

در هر حال هیوجکمن برای بازی در این فیلم نامزدی گلدن گلوب را کسب کرده است.

فیلم «پسر» توسط فلوریان زلر نوشته و کارگردانی شده است. وی نویسنده و کارگردان «پدر» در سال ۲۰۲۰ هم بود که آنتونی هاپکینز بازیگر آن بود و دومین اسکارش را برای آن دریافت کرد. وی نقشی کوتاه به عنوان پدر شخصیت هیو جکمن در فیلم «پسر» هم ایفا کرده است.

جکمن گفت در حالی که او یک روز فیلمبرداری داشت، ۶ ماه را صرف ایمیل زدن به کارگردان کرد تا دقیقاً بداند باید چه نقشی در فیلم داشته باشد.

این بازیگر استرالیایی تاکید کرد که بازی در نقش ولورین میلیون‌ها مایل از آنچه خود او هست، فاصله داشت.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۴۷۳۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت