فشار بر هنرپیشه اسکاری بخاطر اظهارات ضدیهود و هولوکاست

«ووپی گولدبرگ» هنرپیشه سیاه‌پوست هالیوود به خاطر اظهار نظر علیه یهودیان و هولوکاست با انتقادات فراوانی مواجه شده و از برخی برنامه‌ها کنار گذاشته شده است.

فشار بر هنرپیشه اسکاری بخاطر اظهارات ضدیهود و هولوکاست

«ووپی گولدبرگ» هنرپیشه سیاه‌پوست هالیوود به خاطر اظهار نظر علیه یهودیان و هولوکاست با انتقادات فراوانی مواجه شده و از برخی برنامه‌ها کنار گذاشته شده است. این اولین بار نیست که این بازیگر علیه یهودیان و هولوکاست اظهار نظر می‌کند.

جاناتان گرین بلَت رئیس اتحادیه ضد افترا به تندی از موضع و سخنان این هنرپیشه اسکاری انتقاد کرد و آن را «عمیقا توهین‌آمیز و سرشار از نادانی» توصیف کرد.

بجز این مقام، بسیاری دیگر از دست‌اندرکاران هالیوود و مقامات سیاسی نیز به حمایت از یهودیان و لابی‌های صهیونیستی علیه این هنرپیشه محبوب موضع گرفتند و از جوانب مختلف او را تحت فشار قرار دادند تا آنجا که از برخی برنامه‌ها همچون برنامه پربیننده تلویزیونی «ویو»(veiw)(نما) کنار گذاشته شد.

فشارها تا آنجا ادامه یافت که این بازیگر هالیوودی را مجبور به عذرخواهی کردند. مساله‌ای که از مغایرت کامل با بحث و شعار آزادی بیان در کشور آمریکا حکایت دارد. 

اظهارات ووپی گلدبرگ در آستانه سال نوی میلادی در سطح گسترده‌ای وایرال شد و آخر هفته‌ای جنجالی را در ایالات متحده آمریکا به دنبال داشت.

این اظهارات انتقادات گسترده و فوری سازمان‌های یهودی از جمله لیگ ضد افترا و موزه هولوکاست ایالات متحده را برانگیخت.

جاناتان گرین بلَت رئیس اتحادیه ضد افترا در مورد اظهارات ضد یهود و ضد هولوکاست این هنرپیشه گفت: «نظرات ووپی نشان دهنده عدم آگاهی کامل از ترکیب چند قومیتی و چند نژادی جامعه یهودی است. او باید فوراً عذرخواهی کند و در واقع متعهد شود که در مورد ماهیت واقعی یهودستیزی آموزش ببیند!»

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۴۷۹۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت