چرا به فیلمی درباره زندگی امام(ره) نوبت اکران ندادند؟

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «فرزند صبح» گفت: این فیلم آماده اکران است اما اصلا امکان ندارد که در سال ۱۴۰۱ اکران شود؛ تلاش ما برای ۱۵خرداد سال ۱۴۰۲ است.

چرا به فیلمی درباره زندگی امام(ره) نوبت اکران ندادند؟

محمدرضا شرف‌الدین در توضیح آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی فرزند صبح بیان کرد: این فیلم آماده اکران است اما انتشار آن بستگی به نظر موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) دارد.

وی افزود: موسسه تنظیم و نشر آثار امام متولی موضوعاتی است که به هر شکلی به ایشان ربط دارد؛ از کتاب و اسناد گرفته تا فیلم و سریال. این فیلم قرار بود خرداد گذشته اکران شود که نشد و اکنون منتظر اقدام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) هستیم.

شرف‌الدین در توضیح صحبت‌های اخیر بهروز افخمی گفت: هر کارگردانی دوست دارد که کارش دیده شود و طبیعی است که وقتی فرزند صبح سال جاری اکران نشد انتظار داشته باشیم که سال آینده اکران شود.

فیلم سینمایی «فرزند صبح» قرار بود خرداد گذشته اکران شود که نشد و اکنون منتظر اقدام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) هستیم. وی ادامه داد: من هم به عنوان تهیه کننده دوست دارم که این اثر که تولید بدی هم نیست و برایش زحمت کشیده شده است، در زمان مناسب اکران و دیده شود. این حرف البته به این معنا نیست که بگوییم این فیلم در قد و قواره امام(ره) است ولی می‌توانیم بگوییم در اندازه سینمای ایران و تولیدکنندگان آن است.

دارنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه جشنواره فیلم فجر برای فیلم پرواز خاموش (عبدالحسین برگزیده ۱۳۷۷) تاکید کرد: ۱۵ خرداد تاریخ مهم در تقویم ما و زندگی امام(ره) است.

شرف‌الدین در پاسخ به این پرسش که چه تغییراتی در این فیلم اعمال شده است یا می‌شود؟ اظهار کرد: این فیلم تا این لحظه قرار نیست تغییراتی داشته باشد و اگر سال گذشته در افتتاحیه جشنواره مردمی عمار آن را دیده باشید، نسخه‌ای که قرار است اکران شود همان نسخه سال گذشته است.

نسخه‌ای که قرار است اکران شود همان نسخه سال گذشته است. پروانه نمایش فرزند صبح عطف به اقدام و درخواست موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) است و همانطور که بیان شد چون این یک فیلم عادی نیست، حتما مراحل اکرانش هم متفاوت خواهد بود. تا امروز اقدامی برای کسب پروانه نمایش این فیلم صورت نگرفته است چرا که در راستای این امر موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) باید تقاضای پروانه نمایش را به اداره نظارت بدهد و این اداره از من استعلام می‌گیرد و پس از تایید بنده اقدام به صدور خواهند کرد که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

شرف‌الدین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد فرزند صبح در سال جاری اکران شود، بیان کرد: اصلا امکان ندارد این فیلم در سال ۱۴۰۱ اکران شود و در هرصورت فرزند صبح سال آینده اکران خواهد شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۵۱۱۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت