«تلما و لوئیز» این‌بار موزیکال بازمی‌گردند

«تلما و لوییز» محصول سال ۱۹۹۱ به کارگردانی ریدلی اسکات که در شصت و چهارمین دوره جوایز اسکار، نامزد دریافت ۶ اسکار شد و اسکار بهترین فیلم‌نامه غیر اقتباسی به نویسنده داستان این فیلم تعلق گرفت در حال و هوایی موزیکال بازمی‌گردد.

«تلما و لوئیز» این‌بار موزیکال بازمی‌گردند

در نسخه اصلی این فیلم جینا دیویس در نقش تلما و سوزان ساراندون در نقش لوییز بازی می‌کنند. براد پیت هم به عنوان بازیگر نقش مکمل در کنار این دو بازیگر زن ظاهر شد.

تفاوت نسخه جدید این فیلم با نسخه اصلی در موزیکال بیودن آن است. آماندا سیفرید و ایوان ریچل وود برای ایفای دو نقش محوری داستان این موزیکال انتخاب شده‌اند. نزدیکان به پروژه می گویند بحث تولید این نسخه موزیکال نزدیک دو سال است که بین سازندگانش مطرح بوده است.

کالی خوری نویسنده فیلمنامه نسخه جدید است و گفته شده یک کتاب هم در رابطه با تولید این نسخه خواهد نوشت. کار نگارش این کتاب را خوری با همکاری هالی فیرفر انجام می دهد.

با آنکه هنوز کارگردانی برای نسخه موزیکال تلما و لوییز انتخاب نشده، صحبتهایی در رابطه با همکاری تریپ کولمن سازنده درام تحسین شده شش درجه افسردگی با این نسخه شنیده می شود. ظاهرا تهیه کنندگان تلما و لوییز جدید از هفت ماه قبل مذاکره با این فیلمساز غیرمتعارف را شروع کرده اند.

نسخه اصلی سال ۱۹۹۱ ساخته شد و بلافاصله در جدول منتخب منتقدان و تماشاگران سخت گیر سینما قرار گرفت.

داستان فیلم از این قرار است: دو دوست صمیمی تلما دیکسون و لوییس ساویر برای سفر آخر هفته به کلبه‌ای کوهستانی برای ماهیگیری برنامه‌ریزی می‌کنند تا برای چند روزی از زندگی ملال‌آور شهری خود در آرکانزاس خلاص شوند. تلما یک زن خانه‌دار ساده است که با مردی موهن و کنترل‌کننده و تاجر فرش بنام داریل ازدواج کرده‌است. لوییس که زبان تیزی دارد خدمت‌کار رستورانی است که با موزیکدانی ساده گیر بنام جیمی در ارتباط است که بیشتر وقت خود را در سفرهای جاده‌ای می‌گذراند.

در توقف بین راه برای نوشیدنی در بار کنار جاده تلما با غریبه‌ای لاس زن، هارلان، آشنا می‌شود و با او می‌رقصد. بعدتر در محوطه پارکینگ، هارلن شروع به بوسیدن تلما و درآوردن لباس‌های او می‌کند. تلما مقاومت می‌کند ولی هارلن با خشونت جواب داده و قصد تجاوز به تلما را می‌کند. لویس آنها را در محوطه پارکینگ پیدا می‌کند و با تاپانچه‌ای که از خانه تلما آورده‌اند هارلن را تهدید می‌کند. هارلن کوتاه می‌آید و وقتی دو زن شروع به دور شدن می‌کنند داد می‌زند که بایستی تلما را مورد تجاوز قرار می‌داد. لوییز با عصبانیت به سینه هارلن شلیک می‌کند و هارلن در جا کشته می‌شود. تلما که به شدت ترسیده لوییز را به خودرو می‌برد و آن‌ها با خودرو خود فرار می‌کنند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۵۱۵۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت