معمای تغییر سن ستارگان هالیوود

هالیوود از تکنولوژی "پیری زدایی" برای تغییر سن ستارگان‌اش در فیلم‌ها بهره می‌برد.

معمای تغییر سن ستارگان هالیوود

شخصیت‌های فیلم‌ها و سریال‌ها در محدودیت زمان و فضا زندگی می‌کنند. وقتی صحنه‌ای از دوران کودکی قهرمان نشان داده می‌شود، کارگردان اغلب کودکی شبیه به او را انتخاب می‌کند تا نقش او را بازی کند؛ اما اگر یک شخصیت مسن‌تر باید در سنین جوانی‌اش بازی کند، آن وقت تکلیف کارگردان چه می‌شود؟

قهرمانان قدیمی‌تر فیلم‌ها و سریال‌ها چگونه به جوانی خود با برمی‌گشتند؟ مشکلاتی که فیلمسازان ممکن است برای یک صحنه‌ی کوتاه یا بلند با آن مواجه شوند.

در گذشته گریم تنها راه تغییر سن بازیگران بود و با توجه به کیفیت ضعیف فیلم‌های قدیمی، بیننده نمی‌توانست جزئیات ظریفی را روی چهره‌ی بازیگر ببیند و امکان اغراق در گریم وجود داشت؛ زیرا به خوبی نمی‌شد تغییرات چهره را نشان داد؛ طی سال‌های اخیر با تولید فیلم‌های دیجیتالی با وضوح بالا، استفاده از گریم برای تغییر سن شخصیت دیگر گزینه‌ی مناسبی نبود، چرا که بیننده قصد داشت تصویر واقعی را بدون به خطر انداختن کیفیت آن ببیند.

معمای تغییر سن ستارگان هالیوود

عکس فوق دو چهره از رابرت دنیرو را نشان می‌دهد؛ یکی قبل از استفاده از تکنیک سی جی آی و دیگری بعد از استفاده از این تکنولوژی در یکی از جدیدترین فیلم‌هایش

امروزه از تکنیک مدرن "پیری زدایی" با نام سی جی آی برای فیلم‌ها و سریال‌ها استفاده می‌شود. در این تکنیک برای توصیف تصاویر ایجاد شده یا پردازش شده از طریق کامپیوتر استفاده می‌شود که صداها و شخصیت را دربر می‌گیرد.

فناوری CGI یکی از مهم ترین جلوه های بصری مدرن است که در تصاویر و یا نقاشی‌های دو یا سه بعدی، اشیاء یا شبیه سازی‌های یک فرد، در فیلم‌ها و درام‌های علمی تخیلی استفاده می‌شود. در این تکنیک ایجاد توهم نوری از یک صحنه یا فرد که از قبل وجود ندارد یا تغییراتی در آن ایجاد نمی‌کند، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

این تکنیک برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ در "مردان ایکس: آخرین ایستادگی" برای صحنه‌های فلش بک پاتریک استوارت و ایان مک‌کلین مورد استفاده قرار گرفت.

دو سال بعد، این تکنیک در فیلم "مورد عجیب" بنجامین باتن، به منظور نشان دادن تغییرات سنی در شخصیت براد پیت مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه دنیای سینما بسیار پیچیده شده است و هر بار برای ساخت فیلم‌های جدید، از تکنولوژی‌های خارق‌العاده‌ای استفاده می‌شود. یکی از تکنولوژی‌های موجود در سینما تکنولوژی CGI است که برای خلق صحنه‌های مختلف به کار می‌رود.

فناوری‌های مختلف نظیر CGI به فیلمسازان امکان می‌دهد تا فیلم‌هایشان را از نظر فنی تقویت، و چشم بینندگان را با طیف گسترده‌ای از جلوه‌های ویژه خیره کنند. گاهی اوقات با نرم‌افزارهای کامپیوتری جلوه‌های ویژه به گونه‌ای ساخته می‌شود که بیننده را حیرت زده می‌کند و تقریبا همه فیلم‌های سبک اکشن از تکنولوژی CGI استفاده می‌کنند.

این تکنولوژی در واقع مجموعه‌ای از برنامه‌ها است که تصاویر بی‌نظیری را برای هنرهای تصویری، رسانه‌های چاپی، بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های تلویزیونی، آگهی‌های بازرگانی و شبیه‌سازی‌ها خلق می‌کند. البته استفاده‌ی عمده تکنولوژی CGI برای فیلم‌های سینمایی حرفه‌ای است. در بعضی از مستندهای تاریخی نیز، از شگردهای ترکیب بندی دیجیتال برای تقویت چیزهایی که بازسازی و فیلمبرداری می‌شوند استفاده می‌گردد.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۵۵۵۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت