ققنوس سینمای انقلاب هم‌آشیانه سیمرغ فجر

جایزه سینمایی ققنوس و محافل هم‌اندیشی سینما انقلاب، همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برگزار خواهد شد.

ققنوس سینمای انقلاب هم‌آشیانه سیمرغ فجر

سعید مظاهری دبیر دوازدهمین جایزه سینمایی ققنوس و محافل هم‌اندیشی سینما انقلاب از برگزاری این دوره از رویداد در برج میلاد و همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر خبر داد.

مظاهری بیان کرد که امسال ققنوس سینمای انقلاب با سیمرغ هم‌آشیانه خواهد بود. این جایزه امسال سه طیف مهمان دارد که طیف اول مهمانان همیشگی سینما انقلاب‌اند که جمعی از هم‌اندیشان و فرهیختگان و اساتید دانشگاه هستند. طیف دوم مهمانان امسال جمعیت بانوان کشور است که شامل ۱۰۰ نفر از زنان اساتید حوزه و دانشگاه و فعالین اجتماعی آنها است که به بحث روایت سینما از زن ایرانی می‌پردازد.

وی ادامه داد: اما گروه سوم مهمانان دوازدهمین محافل هم‌اندیشی سینما انقلاب، مدعوین بین‌الملل ما خواهند بود که حدود ۱۰۰ نفر از فعالین رسانه و زنان کشورهای دنیا هستند که به بررسی موضوع پیشرفت جهان اسلام در سینما خواهند پرداخت.

این فعال فرهنگی بیان کرد که سینما انقلاب سلسله محافل هم‌اندیشی است که همه ساله با انتخاب یک گفتمان برگزار می‌شود. این گفتمان براساس نیازهای روز انتخاب می‌شود. گفتمان امسال سینما انقلاب، گفتمان «سینما پیشرفت، روایت قرن جدید» خواهد بود و در محافل به این موضوع خواهیم پرداخت. ضمناً دبیر علمی این رویداد دکتر محمد محسن دوباشی و دبیر سینمای این دوره دکتر روح الله رجبی هستند.

مظاهری در پایان گفت: یکی از اقدام‌های امسال سینما انقلاب پیاده‌سازی شبکه داوری خواهد بود. سال گذشته با ۸۰ نفر داوری آثار از منظر علوم انسانی انجام شد اما امسال این شبکه داوری به ۳۰۰ نقر ارتقا پیدا می‌کند و از میان این ۳۰۰ نفر شخصیت علمی و فرهنگی، داوری آثار اتفاق بیافتد که البته این جمعیت صرفا مدعوین سینما انقلاب نیستند بلکه برخی دیگر از اساتید و فعالین فرهنگی خارج از این گروه‌ها هم شامل این جمعیت می‌شود.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۵۵۷۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت