آغاز رسمی جشنواره فیلم فجر

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با صحبت‌های کوتاه محمد خزاعی (رئیس سازمان سینمایی) در پردیس سینمایی ملت که به عنوان خانه رسانه مشخص شده به طور رسمی آغاز شد.

آغاز رسمی جشنواره فیلم فجر

۱۲ بهمن ماه اکران فیلم «استاد» به کارگردانی عماد حسینی و تهیه‌کنندگی بهروز افخمی آغازگر رسمی جشنواره فیلم فجر در دوره چهل و یکم شد که دقایقی پس از ساعت ۱۶ در پردیس سینمایی ملت، روی پرده رفت.

پیش از اکران این فیلم محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با حضور در یکی از سالن های نمایش فیلم با اشاره به اینکه جشنواره همانند چند دوره قبل افتتاحیه ندارد، بیان کرد: در این دوره چیدمان فیلم‌ها در بخش سودای سیمرغ با حضور ۲۴ فیلم از اقلیم های مختلف کشور است و این آثار توسط هنرمندان در شرایط سخت تولید شده‌اند.

او افزود: سینمای ایران سه سال سختی را پشت سر گذاشته و زندگی و معیشت هنرمندان هم با سختی هایی مواجه بوده است.

رئیس سازمان سینمایی گفت: کمک کنیم تا روح جدیدی به سینما دمیده شود و صنعت سینمای ایران در سال آینده پر رونق شود تا چرخه سینما هم به مرحله شکوفایی برگردد.

جشنواره‌ی فیلم فجر در اولین روز خود در شرایطی آغاز به کار کرده که هنوز تکلیف نهایی رای گیری مردمی (سیمرغ مردمی )مشخص نشده و نام فیلم‌های بخش‌های کوتاه و بین‌الملل هم معرفی نشده‌اند. همچنین گفته می‌شد در خانه رسانه برای نمایش فیلم‌های مستند و کوتاه هم سالن و سانس‌های در نظر گرفته شده است که زمان بندی آنها به طور دقیق فعلاً اعلام نشده است.

منبع: نور نیوز
کد مطلب: ۳۶۵۵۹۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت