رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

تحریم کردن جایی در فرهنگ ایرانی ندارد/ ما مشکلاتمان را در خانه خود حل می‌کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی که همراه با فرزندان خود به تماشای انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» در پردیس سینمایی آزادی نشسته بود، درباره عدم حضور برخی هنرمندان در جشنواره فیلم فجر گفت: ما همه یک خانواده‌ هستیم و تحریم کردن در فرهنگ ایرانی جایی ندارد.

تحریم کردن جایی در فرهنگ ایرانی ندارد/ ما مشکلاتمان را در خانه خود حل می‌کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمَّد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه اکران انیمیشن سینمایی "بچه زرنگ" در پردیس سینمایی آزادی، با تبریک به عوامل این پویانمایی سینمایی گفت: به حامد جعفری و تیم خیلی خوبش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بابت شناخت و فهم خوبشان از مسئله‌های دینی و ایرانی و به خصوص کودکان و نوجوانان خداقوت می‌گویم. انیمیشن "بچه زرنگ" اثری است که هم به لحاظ فنی و تکنیکی در حوزه پویانمایی و هم از حیث اشاره به مضامین ملی و مذهبی در دل یک داستان قهرمان محور که مورد پسند مخاطب کودک و نوجوان قرار می‌گیرد، یک کار قابل اعتنا بود.

او با اشاره به این که سینمای کودک و نوجوان به ویژه پویانمایی حائز اهمیتی ویژه است، گفت: سینمای کودک و نوجوان بسیار مهم و البته مظلوم است و به صورت خاص حوزه پویانمایی که بُرد جهانی دارد. اما به طور ویژه به آن توجه نشده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد:  ما در حوزه انیمیشن به لحاظ استعدادهای انسانی و ظرفیت‌های فنی اصلاً چیزی کم نداریم و می‌توانیم به یکی از  کشورهای شاخص‌ در این حوزه تبدیل شویم، از این بابت برای اتفاقات خوبی که برای کار هایی چون "پسر دلفینی"، "لوپتو" و "بچه زرنگ" افتاده بسیار خوشحالم و امید دارم که این مسیر با قدرت ادامه پیدا کند تا به یکی از عناصری تبدیل شود که به مفهوم خانواده ایرانی استحکام می بخشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه هرکس در مسیر فرهنگ و هنر کشور گام برداشته جزو خانواده‌ بزرگ ایران است، تصریح کرد: هنرمندان و اهالی فرهنگ جزئی از اعضای خانواده بزرگ ایران هستند، حتی بعضاً آن شخصی هم که گفته من جشنواره یا سینمای ایران را تحریم می‌کنم هم، در دل خودش از اینکه می‌خواهد از خانواده بزرگ سینمای ایران فاصله بگیرد راضی نیست. اصلش هم تحریم کار خزانه‌داری آمریکاست و شباهتی به فرهنگ ما ایرانی‌ها ندارد.

تحریم کردن جایی در فرهنگ ایرانی ندارد/ ما مشکلاتمان را در خانه خود حل می‌کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی ادامه داد: این کشور متعلق به همه ماست، حتی آن‌هایی که نگاهی قهری به جشنواره فجر داشتند و در جشنواره امسال حضور پیدا نکردند، هموطن ما هستند و عضوی از خانواده فرهنگ و هنر این کشور. در بین اشخاصی هم که قدری به هر دلیل موجه و ناموجهی صحبت‌های تندوتیزی کردند یا در این محفل حضور نیافتند، مطمئناً خیلی زود به این نتیجه می‌رسند که "تحریم کردن" ارتباطی به ما و فرهنگ ایرانی ندارد و ما مشکلاتمان را در خانه خودمان حل می‌کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تمامی شاخه‌های هنری را ابزاری برای نقد جامعه دانست و گفت: تمامی حوزه‌های هنری اعم از کتاب و سینما و... همگی ابزار نقد و پیشرفت جامعه‌ است، اما باید امروزه تولید انیمیشن برای کودک را جدی گرفت و به حدی او را خوب ساخت که حتی بزرگسالان هم مخاطب آن‌ها شوند.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۵۷۶۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

  • ناشناس ارسالی در

    باید هم تحریم روشما وامثال شما که حقوقت دلاری است اثر نداره ولی بیچاره مردم عادی که خرجشون دلاری وحقوقشون ریالی است پدر مردم دراومده پراید ۳۰۰ میلیونی وخونه میلیاردی وگرونی مواد غذایی بیداد می کنه چرا یکی از حجت الاسلام ها فتوایی درمورد این وضع کشور نمی دهند

دیدگاه

تازه ها

یادداشت