باشه‌آهنگر: باید از همه مردم ایران عذرخواهی کنیم/ اگر دیر شود صدمه‌ها جبران‌شدنی نیست

محمدعلی باشه‌آهنگر کارگران فیلم "سینما متروپل" به هنگام دریافت جایزه‌اش، خاطره‌ای از دوران جنگ تعریف و ابراز امیدواری کرد که برداشت نادرستی از این خاطره نشود زیرا قصدش ایجاد همدلی است.

باشه‌آهنگر: باید از همه مردم ایران عذرخواهی کنیم/ اگر دیر شود صدمه‌ها جبران‌شدنی نیست

او بعد از روایت این خاطره اضافه کرد: امسال دچار چندین میدان مین شدیم که به هیچ‌کدام توجه نکردیم. اولین اتفاق امسال با ماجرای متروپل آبادان شروع شد. اتفاقی که نماد بی‌توجهی در ساخت‌وساز از مساله‌ای که همه کشور ما با آن دست به گریبان است.

وی یادآوری کرد: بعد از فاجعه متروپل، معیشت مردم آبادان مدت‌ها دچار مشکل شد و این بی‌توجهی در تمام بزنگاه‌ها دیده می‌شود.

او با اشاره به حوادث اجتماعی سال‌های اخیر افزود: بی‌توجهی در بزنگاه‌ها سبب شد بسیاری از جوانان ما و همین‌طور نیروهای امنیتی در کف خیابان دچار مساله بشوند. در حالی که با یک دلجویی و عذرخواهی می‌شد جلوی این اتفاقات را گرفت.

باشه‌آهنگر تاکید کرد: به هر حال باید مقتدایی داشته باشیم. اگر قرار است به حاج قاسم سلیمانی اقتدا کنیم ایشان می‌گفت همه این دختران و پسران فرزندان ما هستند. آنها همه ایرانی و مسلمانند. اما وقتی اتفاقاتی نظیر اتفاقات چند ماه اخیر می‌افتد، ما کجا باید دستگیری کنیم. اگر دیر شود دیگر هیچ کاری فایده‌ای نخواهد داشت. ما خیلی جاها قصور کردیم.

او با تاکید بر این‌که باید از مردم کشورمان عذرخواهی کنیم، تاکید کرد: من در گام اول از تک‌تک خانواده‌هایی که فرزندان خود را از دست داده‌اند عذرخواهی می‌کنم. این کشور مال همه ماست. اگر دیر شود صدماتی که به آن وارد شده، جبران‌شدنی نیست.

این کارگران سینما در ادامه به حضور مردم آذربایجان در خطه آبادان در دوران جنگ اشاره کرد و افزود: هموطنان آذربایجانی در آن مقطع قدم بر چشم ما گذاشتند و به حفاظت از آبادان پرداختند. من چیزی ندارم اما این جایزه را به هموطنان آذربایجانی تقدیم می‌کنم که امروز هم نگهبان مرزهای شمالی ما در منطقه قفقاز هستند و امیدوارم زنده باشم درباره قفقاز فیلمی بسازم.

حامد حسینی تهیه‌کننده فیلم سینمامتروپل هم بعد از دریافت جایزه‌اش، گفت: در جامعه اعم از مسئولان و مردم نیاز به بازخوانی صفت رحمانیت خداوند داریم. اگر بر این موضوع تمرکز کنیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 
منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۵۸۰۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت