ایده‌ها و آرزوهای رضا بابک در آستانه بهار

رضا بابک چند روزی بعد از سالروز تولدش، از امید می‌گوید و از پروژه‌هایی که تصمیم دارد به انجام برساند و آرزو دارد که رنج همه مردم‌ در روزهای پیش‌رو کمتر شود و سهم بیشتری از لبخند و آرامش داشته باشند.

ایده‌ها و آرزوهای رضا بابک در آستانه بهار

این هنرمند پیشکسوت که ۲۰ اسفند ماه وارد ۷۷ سالگی شد،  تحول طبیعت را در فصل بهار الهام‌بخش می‌داند و تاکید دارد که همیشه باید امید خود را زنده نگه داریم.

او که مانند بسیاری از دیگر هنرمندان همواره به طبیعت توجه خاصی داشته است، می‌گوید: شما ببییند یک گل کوچک و ظریف کنار یک سنگ سخت چگونه رشد می‌کند، به سختی از زمین سر در می‌آورد. با آن همه لطافتش هیچ غم آینده را ندارد. او فقط می‌روید و رشد می‌کند و حضورش در جهان هستی این چنین تاثیرگذار و زیباست. ما آدمیان هم می‌توانیم از همین گل‌های کوچکی بیاموزیم که در کنار سخت‌ترین‌ها، راه زیستن را پیدا می‌کنند و لحظه‌ای از زندگی بازنمی‌مانند.

بابک که شیفته زیبایی‌های بهار است، ادامه می‌دهد: گاهی پشت پنجره برای پرندگان دانه می‌ریزم، کبوترها، سارها و گاهی هم مورچه‌ها جمع می‌شوند و در چشم بر هم زدنی دانه‌ها را سهم خود می‌کنند. آنها یاد گرفته‌اند سهم خود را از حیات، در هر جایی پیدا کنند. اگر خوب به طبیعت نگاه کنیم، راه و رسم زندگی را به خوبی می‌توان از آن آموخت.

بابک که همیشه طرح‌ها و برنامه‌های گوناگونی دارد، درباره تازه‌ترین ایده‌ها خود می‌گوید: دلم می‌خواهد نمایشگاه نقاشی همراه با موسیقی و پرفورمنس برگزار کنم که چیزی فراتر از یک نمایشگاه نقاشی باشد، بلکه به هنر اجرا تبدیل شود. امیدوارم با کمک یکی دو دوست جوان بتوانم این پروژه را اجرایی کنم.

او که همیشه در کنار هنرهای نمایشی و تجسمی علاقه ویژه‌ای به ادبیات داشته، ادامه می‌دهد: به جز اینها خیلی دوست دارم به شعرهایم سر و سامانی بدهم و آنها را برای انتشار به ناشری بسپارم اما برای انجام این کار هم به همراهی بعضی دوستان جوان نیاز دارم. به هر حال امیدوارم تا بهار آینده بتوانم هر دو برنامه را اجرایی کنم. صحبت‌هایی هم برای بازی در یکی دو سریال شبکه خانگی مطرح شده که اتفاقا یکی از آنها سناریوی خوبی هم دارد و باید دید برنامه‌ریزی‌ها به چه صورتی در می‌آید.

رضا بابک هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون است که از دوره نوجوانی فعالیت خود را در هنرهای نمایشی و با بازی در تئاترهای مدرسه آغاز کرده. او جزو دانشجویان دوره طلایی دانشکده هنرهای زیباست.

در کارنامه هنری او علاوه بر بازی و کارگردانی چندین پروژه، برگزاری نمایشگاه نقاشی و سرایش شعر هم دیده می‌شود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۶۴۸۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت