سن شخصیت های «بازی تاج و تخت» در کتاب هایش نگاه تان را به سریال تغییر می دهد

شکی نیست که سریال «بازی تاج و تخت» (Game of thrones) یکی از بهترین انتخاب بازیگرها را داشت. تقریباً نمی شود کس دیگری جز امیلیا کلارک و کیت هرینگتون را در نقش دنریس و جان اسنو تصور کرد.

سن شخصیت های «بازی تاج و تخت» در کتاب هایش نگاه تان را به سریال تغییر می دهد

با این حال بسیاری از طرفداران این سریال بعد از پی بردن به سن شخصیت های مورد علاقه شان در کتاب های آن حیرت زده می شوند.

در حقیقت، برای تبدیل کتاب «نغمه آتش و یخ» به سریالی خشن و مخصوص بزرگسالان، استفاده از بازیگران کودک ممکن نبود.

به همین دلیل سن شخصیت ها به گونه ای تغییر داده شد که برخی جنبه های سریال وحشت کمتری داشته باشند و برای به تصویر کشیدن مناسب تر شوند.

آریا استارک

آریا در کتاب یکی از جوان ترین فرزندان استارک ِ وینترفل معرفی می شود و با خواهر بزرگ تر خود سانسا بسیار متفاوت است.

در ابتدای سریال آریا ۱۱ سال دارد، اما در کتاب ۹ ساله است. این اختلاف سنی گرچه فاحش نیست اما در انتهای سریال آریا به ۱۸ سالگی می رسد.

۹ ساله بودن آریا در ابتدای کتاب نشان می دهد او از سن بسیار کم با سختی های زیادی رو به رو بوده است.

براندن و ریکن استارک

اگر فکر کردید ۹ سالگی سن بسیار پایینی است، احتمالاً از سن برادران کوچک تر آریا حتی بیشتر تعجب خواهید کرد. براندن که احتمالاً بیشترین تحول شخصیتی را طی سریال داشت، در ابتدای کتاب تنها ۷ سال دارد.

پرت شدن ناگهانی او از پنجره در آن سن کم وحشت این اتفاق را بیشتر می کرد. و برادرش ریکن که از او کوچک تر است، در کتاب تنها ۲ سال دارد. ریکن با اختلاف سنی زیادی در سریال ۶ ساله به تصویر کشیده شده است.

دنریس تارگرین

اگر فکر می کردید دنریس از ابتدا سرسخت بوده، تصور کنید که سن او در ابتدای کتاب ۱۳ سال است. با توجه به ماهیت جنسی ای که ماجرای این شخصیت از ابتدای داستان دارد، او در سریال ۱۶ ساله به تصویر کشیده شده است.

حتی ویسریس (که ۲۱ سال دارد) این بحث را مطرح می کند که آیا دروگو به دنبال زنی به کوچکی خواهر خود است، با توجه به اینکه دروگو بر اساس کتاب ۳۱ سال دارد.

دنریس همچون بسیاری از شخصیت های کلیدی سریال در سن کم به چیزهای زیادی می رسد. و در پایان فصل هشتم او ۲۳ سال دارد.

جان اسنو و راب استارک

صمیمت این دو شخصیت با یکدیگر بعد از اولین ملاقات شان در وینترفل چندان عجیب نیست. گرچه تصور می شد جان یک حرامزاده بوده باشد، اما آن ها مثل دو برادر با یکدیگر بزرگ شدند و در حقیقت همسن هستند.

با این حال در کتاب به آن بزرگی که در سریال نشان داده می شود، نیستند. همچون دیگر قهرمانان این سریال، این دو نیز ۱۶ ساله به تصویر کشیده شده اند (سن بازیگران نقش ها به وضوح بسیار بیشتر است).

در کتاب اما آن ها تنها ۱۴ سال دارند. از جهت تاریخی این امر صحیح است، چرا که فشارهای مرتبط با داشتن مسئولیت و مردانگی از سنین کم به افراد تحمیل می شد. احتمالاً به همین دلیل است که جورج آر. آر. مارتین در کتاب آن ها را تا این حد کم سن به تصویر کشیده است.

تبحر آن ها در جنگ به عنوان دو نوجوان نشانگر مهارت هایی است که از خود ند استارک یاد گرفتند.

سانسا استارک و جافری براتیون

آخرین فرزند خانواده ی استارک، ملکه شمال، سانسا استارک است که در نهایت با تلاش خودش به رهبری مدبر و بزرگ منش بدل می شود.

با این حال، او در ابتدای سریال دختری ساده به تصویر کشیده می شود که همه ی فکر و ذکرش پیش همسر آینده اش جافری براتیون است. جافری شاید شرور و انتقام جو باشد اما دست کم او و سانسا سن مشابهی دارند.

در سریال جافری کمی بزرگ تر یعنی ۱۶ ساله است و سانسا تنها ۱۳ سال دارد. در کتاب اما هر دو تنها ۱۱ سال دارند.

با توجه به بی رحمی ای که جافری بعد از رسیدن به پادشاهی از خود نشان می دهد، می توان او را کودکی خبیث دانست. در پایان فصل هشتم سریال، سانسا ۲۰ سال دارد.

تیون گریجوی

تیون گریجوی که یکی از مورد نفرت ترین شخصیت های سریال است، خیانت های مداومش به خانواده ی خود از او تصویر فردی بزدل می سازد. با این حال، از سن تیون برای توجیه تصمیمات نادرستش استفاده نشده است.

سن دقیق او در ابتدای کتاب مشخص نیست. اما تصور می شود ۱۸ یا ۱۹ ساله باشد. او تنها شخصیتی است که سن او در سریال کمتر از سنش در کتاب است.

چه به دلیل سن واقعی بازیگر نقش بوده باشد و چه با این هدف که پیوند نزدیک تری با برادران استارک، راب و جان پیدا کند، تیون در سریال ۱۶ سال دارد. در پایان سریال او تقریباً در اواسط دهه ی ۲۰ زندگی خود است.

تیریون لنیستر

تیریون به خاطر تیزهوشی اش یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال بود و طرفداران سریال با بسیاری از بداقبالی های او همدردی می کردند.

او در سریال ۳۲ سال دارد که شاید برای نقش تیریون که توسط پیتر دینکلیج به تصویر کشیده شد منطقی به نظر برسد (دینکلیج وقتی بازی در این سریال را آغاز کرد حدود ۴۲ سال داشت).

در کتاب اما تیریون نزدیک به ۱۰ سال کوچک تر است و ۲۴ سال دارد. بنابراین او به عنوان کسی که تنها بیست و چند سال داشت بسیار خردمند بود.

سرسی و جیمی لنیستر

این برادر و خواهر دوقلو بودند و همسن بودن شان به طور قطع به استحکام رابطه شان کمک کرده بود اما نزدیکی آن ها بیشتر از چیزی بود که انتظار می رفت.

سرسی و جیمی لنیستر که بزرگ تر از برادر خود تیریون بودند، در سریال ۳۶ سال دارند، اما در کتاب ۳۱ ساله هستند.

اختلاف سنی زیادی میان سن آن ها در کتاب و سریال نیست، احتمالاً برای آنکه در عین حال که بزرگ تر از تیریون به نظر برسند، تفاوت خیلی زیادی با او نداشته باشند.

ند استارک و کتلین استارک

ند استاکر و همسرش کتلین استارک، بزرگان خاندان استارک که در ابتدای سریال ۴ فرزند مشروع دارند، در مقایسه با دیگر شخصیت های مشهور این فهرست، از سن بالاتری در سریال برخوردارند.

این زوج تنها یک سال با یکدیگر اختلاف سنی دارند و در سریال ند ۴۱ ساله و کتلین ۴۰ ساله به تصویر کشیده شده اند. با این حال، آن ها در کتاب به میزان چشمگیری جوان ترند، به طوری که ند ۳۴ ساله و کتلین ۳۳ ساله است. در حقیقت یک اختلاف سنی ۷ ساله میان سن این شخصیت ها در سریال و کتاب وجود دارد.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۶۶۶۸۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت