«بی‌مادر» برنده جایزه ۶۰ هزار دلاری شد

«بی‌مادر»، نخستین ساخته بلند مرتضی فاطمی، به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و علی اوجی در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور (bengaluru international film festival ) برنده جایزه بهترین فیلم و جایزه نقدی پنج میلیون روپیه‌ای ( ۶۰ هزار دلاری) شد.

«بی‌مادر» برنده جایزه ۶۰ هزار دلاری شد

 «بی‌مادر»، نخستین ساخته بلند مرتضی فاطمی، به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و علی اوجی در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور (bengaluru international film festival ) جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه آسیایی را دریافت کرد.

این جایزه به طور مشترک به فیلم‌های «بی‌مادر» از ایران و «قبل، اینک و بعد» ساخته کامیلا آندینی (برنده جایزه خرس نقره‌ای از جشنواره برلین) اهداء شد. «بی‌مادر» پیش از این در دو جشنواره داکا (بنگلادش) و Crossing The Screen (انگلستان) نیز جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص داده بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور که از ۲۲ تا ۳۰ مارس برگزار شد، از جشنواره‌های رقابتی بین‌المللی با تمرکز خاص تقویم FIAPF است که در بخش اصلی بر رقابت فیلم‌های آسیایی متمرکز است و در این دوره در بخش نمایشی آن فیلم‌هایی همچون «همه‌چیز، همه‌جا و به یکباره»، «آرژانتین ۱۹۸۵»، «نهنگ» و «برادران لیلا» به نمایش درآمدند و در بخش رقابتی چهارده فیلم از جمله «جنگ جهانی سوم» و «شهربانو» و «بی‌مادر» از ایران حضور داشتند که «بی‌مادر» برنده جایزه بهترین فیلم و جایزه نقدی پنج میلیون روپیه‌ای ( ۶۰ هزار دلاری) این رقابت شد.

در این فیلم امیر آقایی، میترا حجار، پژمان جمشیدی، پردیس پورعابدینی، علی اوجی، بیتا عزیز، سارا محمدی و فاطمه میرزایی ایفای نقش کرده‌اند.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۶۸۲۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت