شهادت دی کاپریو در پرونده پولشویی/ماجرایی از اوباما تا سرمایه‌گذار فراری مالزیایی

واشنگتن - لئوناردو دی کاپریو، ستاره سینما، در دادگاه فدرال به عنوان بخشی از محاکمه بین‌المللی پولشویی، رشوه و اتهامات یک هنرمند برجسته شهادت داد.

شهادت دی کاپریو در پرونده پولشویی/ماجرایی از اوباما تا سرمایه‌گذار فراری مالزیایی

 لئوناردو دی کاپریو، ستاره سینما، در دادگاه فدرال به عنوان بخشی از محاکمه بین‌المللی پولشویی، رشوه دادن و یک هنرمند برجسته رپ شهادت داد.

«پراکازرل مایکل» یکی از اعضای موسس گروه نمادین هیپ هاپ دهه 1990، «فیوجیز»(The Fugees) متهم است که پول یک سرمایه گذار فراری مالزیایی را از طریق اهداکنندگان به کمپین انتخاب مجدد باراک اوباما در سال 2012 انتقال داده است.

پنج سال بعد، روایت‌ها حاکی از این است که او تلاش کرده بر تحقیقاتی درباره همان سرمایه‌گذار در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، سرپوش بگذارد.

در قلب این پرونده «لو تائک جو» معروف به «جِی لو» متهم است که طراح یک پولشویی و رشوه بین‌المللی است که میلیاردها دلار از صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی موسوم به 1MDB به سرقت برده است.

ارتباط دی کاپریو با این پرونده از رابطه چند ساله او با لو، که یکی از سرمایه‌گذاران اصلی فیلم «گرگ وال استریت» بود، ناشی می‌شود. لو در حال حاضر فراری است اما همچنان ادعای بی‌گناهی می‌کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۶۸۹۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت