انیمیشن پیکسار فیلم اختتامیه کن شد/ تجلیل پوستری از کاترین دونو

مهر نوشت: در حالی که اعلام شد انیمیشن «بنیادین» جدیدترین ساخته پیکسار و دیزنی در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ حضور دارد، از پوستر این جشنواره نیز رونمایی شد.

انیمیشن پیکسار فیلم اختتامیه کن شد/ تجلیل پوستری از کاترین دونو

انیمیشن «المنتال» یا «بنیادین» جدیدترین انیمیشن پیکسار و دیزنی به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ دیده می‌شود. این اولین نمایش این انیمیشن در سطح جهان خواهد بود.

در همین حال جشنواره کن پوستر این دوره خود را هم رونمایی کرد که تصویری از کاترین دونو بازیگر مشهور سینمای فرانسه است. این تصویر از فیلم «طپش» ساخته آلن کاوالیه و محصول سال ۱۹۶۸ است.

انیمیشن «بنیادین» در بخش خارج از رقابت جشنواره و ۲۷ می (۶ خرداد) به نمایش درمی‌آید.

در بخش خارج از مسابقه فیلم‌های «قاتلان ماه کامل» اسکورسیزی، فیلم پنجم «ایندیانا جونز» و «ژان دوباری» با بازی جانی دپ به عنوان فیلم افتتاحیه نیز نمایش داده می‌شوند.

پیشتر انیمیشن «روح» پیکسار قرار بود در بخش رقابتی کن ۲۰۲۰ به نمایش درآید که به دلیل پاندمی کرونا در نهایت برگزار نشد. «بالا» به عنوان فیلم افتتاحیه کن شصت و دوم و «بیرون درون» نیز پیش از این در کن به نمایش درآمده بودند.

پیتر سون کارگردان انیمیشن «دایناسور خوب» سازنده انیمیشن «بنیادین» و پیت داکتر تهیه کننده اجرایی آن است. این فیلم داستان و ماجراجویی یک زوج غیرعادی از آتش و آب را دنبال می‌کند که در شهری زندگی می‌کنند که ساکنان آن از آتش، آب، خاک و هوا تشکیل شده‌اند.

این انیمیشن قرار است از ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) اکران عمومی خود را شروع کند.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) شروع می‌شود و ۲۷ می به پایان خواهد رسید.

کد مطلب: ۳۶۷۲۲۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت