«گنج اژدها» میهمان آلمانی‌ها شد

انیمیشن سینمایی «گنج اژدها» به کارگردانی اشکان رهگذر به جشنواره انیمیشن اشتوتگارت آلمان راه پیدا کرد.

«گنج اژدها» میهمان آلمانی‌ها شد

«گنج اژدها» به کارگردانی اشکان رهگذر در بخش انیمیشن‌های در حال ساخت (Work in Progress) جشنواره انیمیشن اشتوتگارت ITFS آلمان راه پیدا کرد. این بخش از جشنواره به طرح‌های انیمیشن منتخبی می‌پردازد که در مراحل مختلف تولید از «ایده» تا «ساخت» قرار دارند و کارگردانان و تهیه‌کنندگان اولین بخش‌های طرح‌های خود را در این جشنواره ارائه می‌دهند.

جشنواره انیمیشن اشتوتگارت یکی از معتبرترین جشنواره‌های انیمیشن در جهان است که هر ساله در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار می‌شود. این جشنواره که با نام رسمی «Festival of Animated Film Stuttgart» شناخته می‌شود، از سال ۱۹۸۲ برگزار می‌شود و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های انیمیشن در جهان شناخته می‌شود. این جشنواره ۲۵ تا۳۰ آپریل ۲۰۲۳ مصادف با پنجم تا دهم اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

«گنج اژدها» بر اساس قصه افسانه‌ای در استودیو هورخش با مشارکت میستیک هوس (Mystic house) کانادا در حال تولید است. این انیمیشن سینمایی پیش از این به بخش میفاپیچز جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی فرانسه ۲۰۲۲ راه یافته بود.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است که؛ «سایه دختری هشت ساله است که برای نجات روستای مادر بزرگش از خشکسالی راهی یافتن گنج اژدها می‌شود اما نمی‌داند که گنج واقعی آب است که باید دوباره در قنات‌های خشک شده روستا جاری شود.»

آرمان رهگذر تهیه‌کننده این طرح است. اشکان رهگذر و آیدا نوشالی نیز به طور مشترک فیلمنامه «گنج اژدها» را به نگارش درآورده‌اند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۷۲۶۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت