گرد و خاک «ناپلئون» در آمریکا

کمپانی سونی در رویداد سالانه کامیک‌کان در لاس وگاس، نخستین تصاویر از فیلم «ناپلئون» ساخته «ریدلی اسکات» با بازی «واکین فینیکس» را رونمایی کرد.

گرد و خاک «ناپلئون» در آمریکا

«ناپلئون» به کارگردانی «ریدلی اسکات» بر اساس فیلمنامه‌ای از «دیوید اسکارپا» با بازی «واکین فینیکس» بازیگر برنده اسکار در نقش امپراتور و رهبر نظامی فرانسه ناپلئون بناپارت همراه است.

ویژگی قابل توجه این فیلم، این است که کمپانی اپل که سازنده این فیلم است قصد دارد با «ناپلئون» وارد اکران سینمایی شود که برای صاحبان سینما خبر خوشایندی است.

«تام راتمن» رئیس بخش فیلم کمپانی سونی، این فیلم را معرفی کرد و خاطرنشان کرد که این فیلم پنجره اکران قوی و یک کمپین بازاریابی تمام عیار قبل از عرضه در سامانه نمایش آنلاین «Apple TV+» خواهد داشت. او خطاب به صاحبان سینماها نیز گفت: «ما اطمینان داریم که همه شما حداکثر حمایت را از این فیلم خواهید کرد، زیرا این می‌تواند نشان‌دهنده همکاری بیشتر بین سالن‌ها و پخش‌کنندگان در آینده باشد».

«راتمن» خاطرنشان کرد که در این سال ها داستان حماسی در این مقیاس دیده نشده است و بخشی از فیلم نمایش داده شده در کنفرانس سالانه کامیک کان نیز شامل تصاویری چشمگیر از صحنه‌های نبرد و درگیری بوده است.

گفته می‌شود که این فیلم نگاهی اصیل و شخصی به ریشه‌های ناپلئون و صعود سریع و بی‌رحمانه‌اش به امپراتوری دارد که از منظر رابطه اعتیادآور و اغلب ناپایدار او با همسرش و یک عشق واقعی ژوزفین، با بازی «ونسا کربی»، نگریسته می‌شود. «طاهر رحیم»، «بن مایلز»، «متیو نیدهام» و «لودین سانیه» دیگر بازیگران این فیلم هستند.

«واکین فینیکس» پس از بازی درخشان در فیلم «جوکر» و کسب جایزه‌های متعدد از جمله جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران آمریکا برای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و همچنین کسب جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن، در نقش «ناپلئون بناپارت» فرمانده انقلابی و امپراتور فرانسه مقابل دوربین «ریدلی اسکات» رفته است.

«فینیکس» پیش‌تر در فیلم «گلادیاتور» با «ریدلی اسکات» همکاری کرده بود و این دومین تجربه همکاری این دو چهره سینمایی است.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۷۳۱۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت