مارول بالاخره صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را منتشر کرد/ ویدئو

بعد از گذشت ۱۴ سال و ۴ فاز مختلف، مارول بالاخره صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را برای طرفداران منتشر کرد.

مارول بالاخره صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی را منتشر کرد/ ویدئو

با توجه به اینکه The Dark Knight همزمان با Iron Man منتشر شد، مرد آهنی توانست به یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تبدیل شود و پایه‌ریزی برای موفقیت MCU باشد. با این حال، زمانی که مرد آهنی ساخته شد، چیز زیادی در مورد آینده دنیای سینمایی مارول مشخص و تصمیم گرفته نشده بود. با اینکه مرد آهنی اولین فیلم برای ساخت پی داستانی MCU بود، اما از چندین فیلم مارول دیرتر منتشر شد.

برای مثال سه‌گانه مرد عنکبوتی ساخته سم ریمی (Sam Raimi)، دوگانه Fantastic Four و سه فیلم اول X-Men از مرد آهنی خیلی زودتر منتشر شده بودند. البته این میراث داستانی، مرد آهنی را غنی‌تر کرد و در صحنه پس از تیتراژی که به تازگی از این فیلم منتشر شده، نشان داده می‌شود که این فیلم می‌توانست دنیای MCU بزرگتری را بسازد. 

در سکانسی که به جای صحنه پس از تیتراژ آهنی منتشر شده، نیک فیوری (Nick Fury) در صحبتش با تونی استارک (Tony Stark) درمورد «اشعه‌های گاما، نیش عنکبوت‌های رادیواکتیو و جهش‌یافته‌های مختلف» حرف می‌زند که به هالک، مرد عنکبوتی، و X-Men اشاره دارد. با توجه به اینکه مرد عنکبوتی 3 ساخت سم ریمی و بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) سال قبل از مرد آهنی منتشر شده بود، نیش عنکبوت‌های رادیواکتیو می‌تواند به مگوایر اشاره داشته باشد.

همینطور X-Men تا آن زمان سه فیلم مستقل منتشر کرده بود و به احتمال خیلی زیاد «جهش‌یافته‌های مختلف» هم به mutant universe شبکه Fox اشاره داشت. مرد عنکبوتی و جهش یافته ها در نهایت به MCU ملحق شدند، اما اکنون در زمینه ای بسیار متفاوت.

دو ریبوت بعد، مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) پس از قرارداد سونی و مارول به MCU و در Captain America: Civil War پیوست. از سوی دیگر، X-Men پس از خرید Fox توسط دیزنی، اکنون در دسترس استودیو مارول است.

 

مشکلات جدید مارول

دنیای سینمایی مارول یا MCU با تمرکز بر روی Avengers، و به خصوص مرد آهنی ساخته شده بود. با اینکه اعضای Avengers و مرد آهنی از نظر معروفیت و اقتباس‌های قبلی پشت سر مرد عنکبوتی، X-Men و Fantastic Four بودند، مارول توانست رکوردهای بزرگی را بدون غول‌های اصلی مارول و با Avengers بجای بگذارد. با این حال، اکنون MCU دارای Spider-Man، X-Men، و Fantastic Four است، اکثر انتقام‌جویان اصلی یا از بین رفته‌اند یا به آرامی از مجموعه خارج می‌شوند. 

MCU اکنون می‌تواند روی ابرقهرمانان اصلی پرچمدار کمیک مارول حساب کند، اما نمی‌تواند مجموعه اصلی Avengers را بازگرداند مگر اینکه شامل سفر در زمان و چندجهانی باشد. این دنیای جدید مارول قرار است با یک جهان ناقص ادامه دهد، به عنوان مثال، Fantastic Four هرگز با مرد آهنی یا کاپیتان آمریکا ارتباط برقرار نخواهد کرد. به همین ترتیب، X-Men برخلاف همیشه، در دنیایی که ابرقهرمانان از قبل مشهور و تشویق می‌شوند، شروع به کار خواهند کرد.

تنها راه حل مشکل برای MCU این است که Avengers: Secret Wars فرنچایز را دوباره‌نویسی کند، مانند یک راه‌اندازی مجدد در جهان، و یک MCU جدید ایجاد کند که در آن همه قهرمانان بازهم حضور دارند مثل اتفاقاتی که در صحنه حذف شده فیلم مرد آهنی افتاده است.
 
منبع: سرگمی
کد مطلب: ۳۶۷۳۳۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت