بهروز افخمی پیش تولید «صبح اعدام» را آغاز کرد

بهروز افخمی با ثبت درخواست صدور پروانه ساخت برای فیلم سینمایی «صبح اعدام» پیش تولید آن را شروع کرده است.

بهروز افخمی پیش تولید «صبح اعدام» را آغاز کرد

این کارگردان بیان کرد:‌ در حال حاضر روخوانی فیلمنامه را با بازیگران آغاز کرده‌ایم و از آنجا که نیاز است روخوانی تکمیل و تمرین‌ زیادی انجام شود تا کار به پختگی برسد احتمالا فیلمبرداری را تابستان امسال شروع خواهیم کرد.

او زمستان سال گذشته درباره بازیگران فیلمش گفته بود، «بیشتر سعی کردم از بازیگران تئاتری استفاده کنم و تا زمانی که ماکت صدا را به صورت نمایش رادیویی تولید نکرده باشیم، نمی‌توانم با قطعیت بگویم که از کدام بازیگر حتما استفاده می‌کنم ولی نقش «طیب» را مسعود شریف بازی می‌کند.» افخمی الان هم تاکید می‌کند که مسعود شریف به همراه ارسطو خوش‌رزم از جمله بازیگران «صبح اعدام» هستند.

افخمی همچنین گفته بود: ۲۰ سال پیش اولین بار گزارشی از تیرباران و اعدام طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی را در روزنامه کیهان خواندم که ۱۱ آبان ۱۳۴۲ اتفاق افتاده بود. خیلی تعجب کردم که چطور خبرنگار -که در صحنه هم حضور داشته- جرأت کرده این جزئیات را بنویسد و برایم جای سوال بود که اصلا چطور در روزنامه کیهان این ریسک را کرده‌اند که چنین گزارشی چاپ شود. فیلمنامه من براساس گزارش روزنامه کیهان و درواقع یک فیلم اقتباسی است. مسئله ما در «صبح اعدام» دو انسانی هستند که قرار است اعدام شوند و خواهیم دید که در ساعت‌های آخر چه حرف‌هایی با هم می‌زنند.

وی اشاره کرده بود که «صبح اعدام» برای نمایش روی پرده سینما به شکل سیاه و سفید فیلمبرداری می‌شود. او سال گذشته تاکید کرده بود با توجه به فصلی که اتفاق اصلی در آن رخ داده است، زمستان بوده است، فیلمبرداری باید در همان مقطع انجام می شد اما بنا به تاخیر پیش آمده احتمالا تغییراتی را در فیلم نامه اعمال خواهد کرد.

افخمی درباره اینکه آیا فیلم «فرزند صبح» که خردادماه امسال و همزمان با رحلت امام خمینی (ره) اکران می‌شود نیز به ایسنا گفت: هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده ولی اگر قرار بر اکران باشد، ۱۵ خرداد بهترین زمان است.

او درباره شنیده‌هایی مبنی براینکه قرار است برنامه تلویزیونی «هفت» با اجرای او ادامه داشته باشد هم بیان کرد: هنوز چیزی به من گفته نشده ولی اگر هم بگویند، من به دلیل مشغولیت برای ساخت فیلم، تا آخر بهار امکان حضور ندارم.
منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۷۳۹۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت