تقدیر از عزت‌الله رمضانی‌فر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در لانگ شات

روه اجرایی نمایش «لانگ شات» به کارگردانی محمدرضا مالکی شامگاه روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه از عزت‌الله رمضانی‌فر بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که به تازگی به سوگ دخترش نشسته، قدردانی کرد.

تقدیر از عزت‌الله رمضانی‌فر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در لانگ شات

گروه اجرایی نمایش لانگ شات به کارگردانی محمدرضا مالکی که این روزها در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده ، شامگاه روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه در حضور جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون و کاظم ناظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عزت‌الله رمضانی‌فر بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای کشورمان که به تازگی در غم از دست دادن فرزند خود به سوگ نشسته، قدردانی کرد.

محمدرضا مالکی نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش لانگ شات پس از پایان دوازدهمین اجرای این اثر نمایشی که با استقبال خوب مخاطبان همراه بود، توضیح داد: این نمایش تقدیم به کَسانی می شود که عاشقانه در سینما زیست دارند. کسانی که نه تنها در عرصه بازیگری درخشیدند بلکه با تمام وجودشان در این سینما زندگی کردند. این زندگی هم نه به خاطرپول، که به خاطر عشقی بود که همواره با خود همراه داشتند.

وی با قدردانی از حضور موثر تماشاگران حین اجراهای نمایش لانگ شات در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر در روزهای گذشته خاطرنشالن کرد: ما به رسم هر هفته که از اجرای این نمایش می گذرد، تلاش کردیم تا نسبت به آنچه در توان داریم و از دستمان بر می آید قدردانی کوچکی از بزرگانی داشته باشیم که در این سال‌ها تلاش‌های بسیار ارزشمندی را برای سینما انجام دادند؛ بزرگانی که من اعتقاد دارم سینمای ایران به همه این عزیزان مدیون است و لازم است تا بنده و هر عزیز دیگری که در عرصه بازیگری فعالیت می کند از آنها تجلیل کند.

این بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون ادامه داد: از روز اول اجرای این نمایش من و شهاب شریفی (مجری طرح نمایش ) تصمیم گرفتیم از بزرگوارانی چون حسن رضایی و محمد شیری قدردانی کوچکی داشته باشیم و امشب این افتخار را داریم که در حضور هنرمند عزیزی چون جهانگیر الماسی و مدیرکل هنرهای نمایشی از استاد عزت الله رمضانی فر به پاس ۵۰ سال فعالیت ارزشمندش در سینما و خاطرات جذاب و شیرینی که برای ما خلق کرده ، قدردانی کنیم. او و هم نسلانش بدون تردید بخش اعظمی از خاطرات دوران نوجوانی ما را تشکیل می دهند. آنها با هنرنمایی های ارزشمند خود کاری کردند که برای ما بلندی و کوتاهی نقش تفاوتی نداشته باشد و این «عمق نقش» باشد که می تواند باعث ماندگاری یک بازیگر شود.

عزت‌الله رمضانی‌فر هم با تشکر از گروه اجرایی نمایش لانگ شات گفت: متاسفانه من حدود یک هفته است که دخترم را بر اثر تصادف از دست داده ام و خواب و خوراکی هم برایم باقی نمانده است. اما سعی کردم امشب به افتخار تئاتر و این اجرای شریف در مجموعه تئاتر شهر حضور داشته باشم . از محمدرضا مالکی و جهانگیر الماسی هم صمیمانه تشکر می‌کنم که به بهانه اجرای نمایش لانگ شات فضایی را برایم به وجود آوردند تا بتوانم به اعتبار تئاتر این مصیبت بزرگ را تحمل کنم و شاهد تماشای نمایشی باشیم که محتوا، بازی و کارگردانی اش بسیار ارزشمند بود.

وی با ارائه توضیحاتی از پیشینه فعالیت‌های فرهنگی هنری خود در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون اظهار کرد: من مفتخر به شاگردی استاد حمید سمندریان هستم و افتخار می‌کنم که بازیگری را با تئاتر شروع کردم و خوب یادم هست وقتی در یک تئاتر نقش یک پسرعقب مانده را بازی کردم ، شرایطی برایم فراهم شد تا افتخار حضور در فیلم سینمایی گاو را هم پیدا کنم. روندی که از آن پس دربرگیرنده حضور چندین ساله ای که شد که برایم باعث افتخار است.

جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون نیز تصریح کرد: باعث افتخار من است که به عنوان نماینده شما تماشاگران محترم و گروه اجرایی در قدرشناسی از عزت الله رمضانی فر سهیم هستم و امیدوارم نهادها و مجموعه های دیگر هم به فکر برگزاری چنین رویدادهای مهمی باشند.

وی گفت: این هنرمندان دردانه‌های فرهنگ و هنر سرزمین ایران هستند که امروز در قالبی یک گوهر ناب و ارزشمند در تئاتر، سینما و تلویزیون می درخشند. قصد هنرمندانی چون عزت الله رمضانی فر و نسل جدید هنرمندان از جمله محمدرضا مالکی آگاهی و دانایی و حراست از جامعه انسانی برای زندگی است. فرآیندی که به خودی خود دربرگیرنده ارزش های فراوانی است و باید همواره مورد قدردانی و ستایش قرار گیرد.

در پایان این برنامه ، لوح قدردانی از سوی گروه اجرایی نمایش لانگ شات در حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و جهانگیرالماسی به عزت الله رمضانی فر اهدا شد.

نمایش لانگ شات به نویسندگی جواد خورشا و محمدرضا مالکی و بازی و کارگردانی محمدرضا مالکی هر روز غیر از شنبه ها ساعت ۲۰:۱۵ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: رضا مژده کارگر خیاطی که عاشق سینماست یک شب در محل کار خود میخواهد فیلمی با گوشی همراه از خودش ضبط کند تا برای یک دفتر سینمایی بفرستد. این کار در ستایش از تمام هنروران و عاشقان بازیگری سینماست.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۷۴۰۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت