تامین هزینه عمل چشم یک بیمار سرطانی از اکران یک فیلم

«کن پامنار» رکورد فروش فیلم‌های هنروتجربه را در سامانه رسمی سمفای سازمان سینمایی ازآن خود کرد.

تامین هزینه عمل چشم یک بیمار سرطانی از اکران یک فیلم

بنابر آمار رسمی سایت سمفا سامانه مدیریت فروش و اکران سینما در سازمان سینمایی، فیلم «کن پامنار» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اشکان درویشی با عبور از مرز فروش ۱۰۰ میلیون تومانی در شب اختتامیه اکران در سینماهای هنروتجربه رکورد فروش آثار این گروه را شکست.

این فیلم طی حدود ۵۰ روز اکران و با نزدیک به تنها ۱۲۰ سانس، توانست به فروش بیش از ۱۱۷ میلیون تومان دست پیدا کند.

اشکان درویشی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «کن پامنار» در اکران اختتامیه این فیلم که در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد، گفت: در اکران خیریه قبلی فیلم اتفاق خوبی رقم خورد و با همکاری خیریه «فرشته‌های بهشتی» دختر ۱۵ ساله‌ای که درگیر بیماری هموژنیزم بود، با فروش تمامی بلیت‌های سه سانس فیلم «کن پامنار» و کمکی از طرف مهشید خسروی مدیر خیریه «فرشته‌های بهشتی» برای تزریق و درمان راهی روسیه شد و الان در حال درمان است.

وی ادامه داد: مبلغ بلیت‌فروشی این اکران اختتامیه که حدود ۲۰ میلیون تومان است هم به عمل چشم یک بیمار سرطانی اختصاص یافته است. این اتفاق با پول خریداری بلیت همین صندلی‌هایی که شما روی آن نشسته‌اید، شکل گرفت. به همه شما تبریک می‌گویم که در این کار خیر سهیم بودید.

درویشی همچنین اعلام کرد: این آخرین اکران هنروتجربه «کن پامنار» است. از این به بعد هر اکرانی که در هر شهری داشته باشیم، برای آزادی زندانیان یا یک اتفاق خیرخواهانه است و کاروان «کن پامنار» کار خود را در زمینه‌های خیرخواهانه ادامه خواهد داد.

«کن – پامنار» که بر اساس طرحی از اشکان درویشی و با فیلمنامه سیروس همتی ساخته شده، روایتی از زندگی کودکان کار در محله‌های فقیرنشین مناطق پایین شهر تهران و حمایت از دختران مظلوم افغانستان است. سیامک صفری، بابک نوری، علیرضا استادی، ندا حسینی، سیروس همتی و مهدی تارخ و با حضور افتخاری فریبا کوثری در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند. این فیلم از تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ در سینماهای «هنر و تجربه» به نمایش گذاشته شد. تیتراژ پایانی آن نیز قطعه «شرح روزگار» با صدای سالار عقیلی است.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۷۴۲۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت