بازیگران هالیوود که در کودکی نامزد جایزه اسکار شدند

برخی از ستاره های امروز هالیوود کار بازیگری را از کودکی آغاز کرده اند و از همان زمان استعداد ویژه ی خود در این عرصه را به اثبات رساندند، تا جایی که موفق به نامزدی جایزه اسکار شدند.

بازیگران هالیوود که در کودکی نامزد جایزه اسکار شدند

در ادامه تعدادی از بازیگران هالیوود که در کودکی نامزد جایزه اسکار  شده اند، معرفی شده است:

جودی فاستر

 
جودی فاستر در ۱۴ سالگی برای بازی اش در فیلم «راننده تاکسی» (Taxi Driver) در سال ۱۹۷۶ نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

فاستر بازیگری را با نقش آفرینی در سریال هایی همچون The Courtship of Eddie’s Father و The Doris Day Show آغاز کرد.

او بعدها ۲ بار، برای بازی در فیلم های «متهم» (The Accused) و «سکوت بره ها» (Silence of the Lambs) موفق به دریافت اسکار بهترین بازیگر زن شد. او یک بار هم در سال ۱۹۹۵ برای بازی در فیلم «نل» (Nell) نامزد جایزه اسکار شد.

 

هالی جوئل آزمنت

هالی جوئل آزمنت در ۱۰ سالگی برای بازی اش در فیلم «حس ششم» (The Sixth Sense) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

او هنوز هم در سینما و تلویزیون فعالیت دارد و کار صداپیشگی نیز انجام می دهد.

 

آزمنت پس از بازی در آثار مختلف در دوران کودکی برای تحصیل به دانشگاه نیویورک رفت. او تا مدتی حضوری در عرصه ی بازیگری نداشت، تا اینکه رفته رفته دوباره به قاب تصویر بازگشت.

او اخیراً در فیلم «کسی که قبلاً می شناختم» (Somebody I Used to Know) حضور داشته و سریال Star Trek: Lower Decks از جمله آثار جدیدی است که در آن ها صداپیشگی کرده است.

ابیگیل برسلین

ابیگیل برسلین در سال ۲۰۰۶ زمانی که ۱۰ سال داشت برای نقش آفرینی اش در فیلم «میس سان شاین کوچولو» (Little Miss Sunshine) نامزد جایزه اسکار شد.

 

برسلین در سال ۲۰۱۷ در نسخه ی بازسازی فیلم «رقص کثیف» (Dirty Dancing) نقش آفرینی کرد و در سریال تلویزیونی «ملکه های جیغ» (Scream Queens) هم حضور داشته است.

از آثار جدید او می توان به فیلم «سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی» (Zombieland: Double Tap) اشاره کرد.

سرشه رونان

سرشه رونان در سال ۲۰۰۸ در سن ۱۴ سالگی برای بازی اش در فیلم «تاوان» (Atonement) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

او از آن زمان ۳ بار دیگر برای بازی اش در فیلم های «بروکلین» (Brooklyn)، «لیدی برد» (Lady Bird) و «زنان کوچک» (Little Women) نامزد اسکار بهترین بازیگر زن شده است.

از فیلم های جدید رونان می توان به «گزارش فرانسوی» (The French Dispatch) اثر وس اندرسون اشاره کرد.

 

هیلی استاینفلد

هیلی استاینفیلد در سال ۲۰۱۱ زمانی که ۱۴ سال داشت برای نقش آفرینی اش در فیلم «شهامت واقعی» (True Grit) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

استاینفیلد به تازگی در سریال «هاکای» (Hawkeye) نقش آفرینی کرده است. او در عرصه ی موسیقی هم فعالیت موفقی دارد و نخستین آلبوم خود را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۶۷۸۲۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت