«کت چرمی» اکران می‌شود یا نه؟/ دیگر در خیابان هم نمی‌توان دوربین را روشن کرد

عباس جمشیدی‌فر گفت: ممیزی ماجرای بسیار گسترده‌ای است و ما اصلا نمی‌دانیم با این اتفاقات، فیلم اکران بشود یا نشود، من نمی‌گویم این معضل فقط برای کت چرمی است. این معضل برای همه کارهای اجتماعی وجود دارد.

«کت چرمی» اکران می‌شود یا نه؟/ دیگر در خیابان هم نمی‌توان دوربین را روشن کرد

عباس جمشیدی فر بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگویی با برنامه رادیویی سینما معیار از سینمای اجتماعی، فیلم کت چرمی سخن گفت.

وی در ابتدا درباره وضعیت سینمای اجتماعی و سخنان سامان سالور مبنی بر نابودی این سینما عنوان کرد: همه می‌دانیم سینمای اجتماعی متاسفانه حال خوبی ندارد. آقای سالور خیلی خوش بین هستند و فکر می‌کنم با این روندی که پیش رو در سینمای کشور و حتی شبکه نمایش خانگی وجود دارد، کار اجتماعی سخت شده است.

 

فکر کنم دوربین را باید به آسمان ببریم

این بازیگر درباره سختی‌ها و چالش‌های ساخت فیلم اجتماعی گفت: فیلم‌های اجتماعی که قبلا ساخته می شد درباره روابط خانوادگی بود و حالا ما بخواهیم درباره هر کدام از این روابط خانوادگی فیلم بسازیم با هزار و یک مشکل رو به رو هستیم. ابتدا باید یک مساله تکراری را به نوعی برایش طرحی بنویسیم که ممیزی نداشته باشد. با رویه ای که الان وجود دارد دیگر فکر نکنم در خیابان هم بتوان دوربین را روشن کرد.

بازیگر «کت چرمی» با کنایه عنوان کرد: ما با این مساله شوخی می کنیم ولی به نظرم خیلی غم انگیز است. من فیلمساز نیستم ولی فکر می کنم اکثر کارگردانان این مشکل را دارند و برای فیلم های اجتماعی دلشوره دارند. کت چرمی هم یکی از همین فیلم هاست که تهیه کننده و هم کارگردان برای اکرانش دلشوره ای دارند برای اصلاحیه‌هایی که شاید فیلم بخورد و قطعا هر یک از این اصلاحیه ها ضرر بزرگی را به اثر می زند.

 

نمی‌دانیم «کت چرمی» اکران می شود یا خیر؟

وی در پاسخ به مجری درباره اصلاحیه‌های فیلم بعد از نسخه نمایش داده شده در جشنواره عنوان کرد: ممیزی ماجرای بسیار گسترده ای است و ما اصلا نمی‌دانیم با این اتفاقات فیلم اکران بشود یا نشود. من نمی‌گویم این معضل فقط برای کت چرمی است. این معضل برای همه کارهای اجتماعی وجود دارد و فکر می کنم حالا حالاها وجود خواهد داشت.
بازیگر شیشلیک در ادامه در پاسخ به شوخی مجری درباره این فیلم و اصلاحیه ها روی آن گفت: فکر می کنم دیگر شیشلیک از کوبیده هم گذشته است!!، متاسفانه هم شیشلیک سوخت و هم سیخ آن ذوب شده است. دیگر چیزی از شیشلیک باقی نمانده است. درواقع شما از کار اجتماعی صحبت می کنید اما کمدی هم چنین وضعیتی دارد.

الان به طور مثال «شیشلیک» یک کمدی اجتماعی است فکر می کنم سالی که قرار شد این فیلم بعد از جشنواره اکران شود با این شرط بود که شیشلیک با ۲۰ اصلاحیه به جشنواره برود تا اکران شود و مسئولان این قول را دادند. وقتی اقای مهدویان این اصلاحیه‌ها را انجام داد دوباره به مشکل خورد و فکر کنم از آن ۸۰ یا ۹۰ سکانس باید ۸۹ سکانس را بزنند تا یک سکانس پخش شود.

منبع: صبا
کد مطلب: ۳۶۷۹۳۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت