امیر حسین شریفی : برای مخاطب ژانر کمدی و جدی تفاوت ندارد دنبال کار خوب است

سریال سازی در شبکه نمایش خانگی و تلویزیون امروز با فرمول های متفاوتی از جمله قصه ، فرم وساختار مواجه است که هر مدیوم می تواند در این مسیر الگو ساز برای دیگری باشد اما تردیدی نیست که برگ برنده پلتفرم ها دست بازشان در میزان دستمزد وهزینه هاست که این مساله در اکثر تولیدات نمود دارد.

امیر حسین شریفی : برای مخاطب ژانر کمدی و جدی تفاوت ندارد دنبال کار خوب است

 در روزهایی که سریال های شبکه نمایش خانگی مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است و در ژانرهای مختلف دست به تولید آثار زده است تلویزیون نیز با سریال هایی مانند گیل دخت و برنامه های ترکیبی و مسابقات در شبکه های مختلف به دنبال جلب نظر مخاطب حداکثری است. در گزارشی همراه با خانواده سینما وتلویزیون به دنبال بررسی و تحلیل دلایل موفقیت و شکست آثار در حوزه نمایش وسریال ها در مدیوم های مختلف هستیم.

امیرحسین شریفی، تهیه کننده سینما در این باره معتقد است:

به دلیل اینکه مسئله سانسور و ممیزی ها در شبکه نمایش خانگی یک مقدار کم تر شد این شبکه ها توانستند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند و برای مخاطبان تفاوتی ندارد که ژانر فیلم کمدی یا جدی باشد هر اثر می تواند مخاطبش را پیدا کند اما مسئله ممیزی ها مخاطبان را از تلویزیون دور کرده است و چه خوب که مدیران سیما هم کمی دست برنامه سازان در انتخاب موضوعات بازتر بگذارند..

 
این تهیه کننده سینما گفت: باتوجه به اینکه تمام سریال ها  و مجموعه های شبکه های نمایش خانگی را تماشا نکرده ام نمی توانم به صورت قطعی در مورد آثار نظر بدهم اما شبکه نمایش خانگی بسیار بیشتر از تلویزیون توانسته مخاطبان را به خودش جذب کند. تلویزیون در عید نوروز سریال های مختلفی را به نمایش گذاشت اما تنها سریال «نون خ» دیده شد چون مخاطبان کمتر از قبل تلویزیون تماشا می کنند و بیشتر به تماشای سریال ها و مجموعه های شبکه نمایش خانگی علاقه دارند.

امیر حسین شریفی افزود: اما اصولا یک تعداد خاص و مشخصی از تهیه کنندگان و کارگردانان در حال فعالیت در شبکه های نمایش خانگی هستند و یک سینماگر مستقل اگر ارتباطات قوی نداشته باشد نمی تواند در این پلتفرم ها کار کند. الان فصل بیکاری کسانی است که می توانند قوی عمل کنند. یک مقداری از این مسائل و مشکلات به دلیل کمرنگ بودن ممیزی ها و سانسور در شبکه نمایش خانگی است.

تهیه کننده فیلم سینمایی «اشک سرما» بیان کرد: تلویزیون و پلتفرم ها باید به صورت درست و صحیح رقابت کنند اما تعداد زیادی از افرادی که در تلویزیون در حال فیلمسازی هستند شناخته شده نیستند و افراد همسو با سلیقه مدیران بیشتر در حال فعالیت هستند.    

امیرحسین شریفی در پایان گفت: خود من که حدود 137 تا فیلم و سریال ساخته ام حدود 2 سال و نیم است که بیکارم و هیچ فعالیت هنری ندارم. یک فیلم برای پخش شبکه های نمایش خانگی به ساترا ارسال کردم که ایرادات گوناگونی از آن گرفته شد و ترجیح دادم تا کار نکنم. الان در حال حاضر مشغول به هیچ فعالیتی نیستم و تمام معیشت خود را از سرمایه‌ای که داشتم تامین می کنم اما به دنبال بازگشت به سینما هستم و فیلم های ارزشمند بسازم زیرا دست در سینما بازتر است و راحت تر می توان فعالیت کرد.   

منبع: برنا
کد مطلب: ۳۶۸۶۷۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت