آغاز جشنواره "حوا" و اکران هفت فیلم سینمایی در قزوین

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از آغاز برگزاری جشنواره "حوا" با اکران هفت فیلم سینمایی، ۱۵ فیلم کوتاه و هشت مستند در سینما مهتاب این شهر خبر داد.

آغاز جشنواره "حوا" و اکران هفت فیلم سینمایی در قزوین

مهدی افشار قهرمانی روز سه شنبه افزود: نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم "حوا" با محوریت موضوع زنان و خانواده در ۲ بخش ملی و بین‌المللی در قالب‌ فیلم های بلند سینمایی، کوتاه داستانی و مستند با شعار "ما پای خانواده ایستاده ایم" » به میزبانی قزوین برگزار می شود.

وی اظهار کرد: رویکرد اصلی برگزاری جشنواره بین المللی حوا حمایت از خانواده، لزوم شناساندن تصویر زن، بازنمایی زن مسلمان در سینمای ایران و جهان و پرداختن به زن عفیف است.

افشار قهرمانی با بیان اینکه این جشنواره به منظور تقویت جریان فرهنگی - رسانه‌ای خانواده محور به عنوان یک گفتمان جهان شمول و فراگیر در سطح دنیا و به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد برگزار شده است، تاکید کرد: اکران فیلم‌های جشنواره حوا در قزوین در قالب سه باکس فیلم کوتاه و ۶ باکس فیلم مستند به همراه ۶ فیلم بلند سینمایی در چهار نوبت از ساعت ۱۳ تا ۲۳ در نظر گرفته شده است.

به گفته این مسوول فرهنگی و هنری، فیلم‌های کوتاه داستانی شامل "اتاق عقد" به کارگردانی حسن حبیب‌زاده، "باشه برای فردا" به کارگردانی علی رحیمی، "وضعیت اورژانسی" به کارگردانی مریم اسمی خانی، "یک به توان بی نهایت" به کارگردانی علیرضا صادقی، "نشنیدن" به کارگردانی احمد صمیمی، "لیلا" به کارگردانی مجتبی اسپنانی، "محافظ" به کارگردانی حسین دارابی، "مرگ پروانه" به کارگردانی سیدمحمد حسین حسینی، "جان داد" به کارگردانی سهیلا پورمحمدی و "گجو" به کارگردانی سینا محمدیان، "اسماء" به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو و فرید حاجی عباسی، "پرتاب ناگهانی یک فیل" به کارگردانی نازنین چیت ساز، "یک حلقه معمولی" به کارگردانی نوا رضوانی، "تی یره" به کارگردانی مصطفی مهربان و "۳۲۳ ماه و چند هفته و چند روز" به کارگردانی پیمان فلاح می باشد.

وی ادامه داد: "چشم‌ها دست ها" به کارگردانی پناه برخدا رضایی، "گالین" به کارگردانی عزت‌الله پروازه، "واهگ" به کارگردانی حدیث جان‌بزرگی، "دیوارهای نخی" به کارگردانی عباس عمرانی بیدی، "کل فاطمه" به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، "لوتوس" به کارگردانی محمدرضا وطن دوست، "مقصد المپیک" به کارگردانی مرسده فلاح‌نژاد و یاسر خمسی، "چلچلای سفری" به کارگردانی حسن جعفری، "بانو" به کارگردانی محمد حبیبی منصور و "هیچکس منتظرت نیست" به کارگردانی محسن اسلام‌زاده نیز فیلم های مستند این جشنواره خواهد بود.

افشار قهرمانی با اشاره به فیلم های بلند جشنواره "حوا"، خاطرنشان کرد: فیلم های "هوک" به کارگردانی حسین ریگی، "شهربانو" به کارگردانی مریم بحرالعلومی، "کاپتیان" به کارگردانی محمد حمزه‌ای، "سرهنگ ثریا" به کارگردانی لیلی عاج، "اخت الرضا" به کارگردانی سیدمجتبی طباطبایی و "هفت بهار نارنج" به کارگردانی فرشاد گل سفیدی در سینما مهتاب قزوین به نمایش گذاشته می شود.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه اکران فیلم‌های این جشنواره به صورت رایگان انجام می‌شود، افزود: این جشنواره تا روز جمعه /۲۳ تیرماه/ ادامه دارد.

نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، از امروز در تهران و ۱۳ استان کشور کار خود را آغاز می کند.

این جشنواره به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری مراکز و سازمان های فرهنگی مختلف و با محوریت فیلم‌های زنانه میزبان مهمانان و آثاری از سینمای ایران و چند کشور دیگر است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۹۰۰۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت