رکورد جالب فیلم های تام کروز که هیچ بازیگر دیگری نمی تواند آن را بشکند

تام کروز یکی از بزرگترین ستارگان سینمای امروز است و رکوردی باورنکردنی در گیشه دارد که احتمالا هرگز شکسته نخواهد شد.

رکورد جالب فیلم های تام کروز که هیچ بازیگر دیگری نمی تواند آن را بشکند

 این بازیگر، ۴۰ سال است که در هر فیلمی حضور داشته، فروش آن فیلم را تضمین کرده است. از زمانی که در سال ۱۹۸۳ خود را به عنوان یک بازیگر نقش اول کاریزماتیک در تجارت پر مخاطره (Risky Business) نشان داد، از همکاری با استیون اسپیلبرگ در بزرگترین فیلم‌های علمی تخیلی جهان گرفته تا تبدیل شدن به چهره فرنچایز ماموریت غیرممکن (Mission: Impossible) باشد، همیشه از موفقیتی به موفقیت دیگر رسیده است.

 

رکورد فروش فیلم های تام کروز چقدر است؟

 

محبوبیت کروز همچنان در حال افزایش است و به طور شگفت انگیزی بزرگترین موفقیت حرفه ای خود را در سال ۲۰۲۲، زمانی که تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) تقریبا ۱.۵ میلیارد دلار درآمد داشت، به دست آورد. این فیلم، رکوردهای بسیاری را شکست و به طرز چشمگیری بیش از هر اکرانی از دنیای سینمایی مارول در آن سال درآمد کسب کرد. تاپ گان: ماوریک، دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۲ بود که پشت سر آواتار ۲: راه آب (Avatar: The Way of Water) قرار گرفت. با این حال، در کنار رکوردهای بسیاری که توسط دنباله تاپ گان شکسته شد، کروز رکوردی برای خود در گیشه دارد که شکستن آن برای هیچ بازیگری امکان پذیر نیست.

رکورد فروش فیلم های تام کروز 

رکورد فروش فیلم های تام کروز چقدر است؟

تام کروز تا به حال تنها یک فیلم دارد که بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته است، آن هم تاپ گان: ماوریک محصول ۲۰۲۲ است. در حالی که برخی از ستارگان سینما با وجود حضور در برخی از فرنچایزهای موفق، چندین فیلم میلیارد دلاری در کارنامه کاری خود دارند، اما کروز رکورد باکس آفیس چشمگیرتری دارد. او در بیش از ۳۰ فیلم حضور داشته است که هرکدام، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته اند.

 

رکورد فروش فیلم های تام کروز چقدر است؟

برخی از این فیلم‌های ۱۰۰ میلیون دلاری عبارتند از جری مگوایر (Jerry Maguire)، مرد بارانی (Rain Man) و کوکتل (Cocktail)؛ تصور کنید که این فیلم ها اگر در این روزها اکران می شدند چه درآمدی می توانستند داشته باشند. به همه اینها اضافه کنید فیلم هایی مانند تاپ گان: ماوریک را که در سال های پیش رو می توانند به کارنامه کاری تام کروز اضافه شوند. قدرت کروز، همراه با طول عمر و اخلاق کاری او، احتمال نزدیک شدن هر بازیگر دیگری به این رکورد را ناممکن می کند.

چرا فیلم های او تا این حد موفق بوده اند

رکورد فروش فیلم های تام کروز چقدر است؟

علاوه بر اینکه رسیدن به این تعداد فیلم موفق با فرنچایزهای پرفروش، برای دیگر ستارگان سینما دشوار است، نزدیک شدن به رکوردهای او با فیلم های سینمایی اوریجینال، حتی سخت تر به نظر می رسد. کروز در واقع در فرنچایزهای زیادی بازی نکرده است؛ فیلم های ماموریت غیرممکن، دو فیلم جک ریچر و دو فیلم تاپ گان، تنها فرنچایزهای او هستند و در کنار آنها، همه فیلم‌های دیگر او که ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشتند، کاملاً اورجینال یا اقتباسی از رمان‌ها بوده‌اند. این همان ثباتی است که هیچ بازیگر دیگری نمی تواند آن را حفظ کند. بازیگرانی مانند رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز و بسیاری دیگر که در فرنچایزها موفق بودند، همچنان برای موفقیت با فیلم های اورجینال خود تلاش کرده اند.

 

رکورد فروش فیلم های تام کروز چقدر است؟

با وجود تعداد زیادی فیلم های اورجینال که به صورت سالانه تولید می شود، بعید است که هیچ ستاره سینمای دیگری رکورد کروز را بشکند.

این فیلم‌ها، مانند گذشته در گیشه موفق نیستند و درصد زیادی از آنها برای پخش، مستقیماً به سمت استریم ها می‌روند. به لطف تعهد تام کروز و سابقه درخشان فیلم‌های ۱۰۰ میلیون دلاری وی در اکران های سالن های سینما، فرصت های او برای حضور در فیلم هایی با اکران های سینمایی بیشتر از سایر بازیگرانی است که کم و بیش به سمت استریم ها می روند.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۶۹۰۵۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت