اظهارنظر «هانا پولاک» تهیه‌کننده لهستانی از جایگاه سینماگران زن ایرانی

ایسنا نوشت: یک تهیه‌کننده لهستانی که با فیلمی درباره یکی از قبایل ایزدی در «جشنواره حوا» حضور دارد، معتقد است:‌ جایگاه زنان در سینمای ایران در کارگردانی، بازیگری و تهیه‌کنندگی مانند سینمای جهان است.

اظهارنظر «هانا پولاک» تهیه‌کننده لهستانی از جایگاه سینماگران زن ایرانی

هانا پولاک (Hanna Polak) تهیه‌کننده و یکی از مدیران جشنواره فیلم لهستان که با فیلم «فرشتگان سینجار» به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در تهران آمده، گفت:‌ فضای سینمای ایران را می‌شناسم، زنان در سینمای ایران از لحاظ در کارگردانی، تهیه کنندگی و بازیگری جایگاه خوبی دارند و فضای سینمای ایران از این لحاظ مانند فضای سینمای جهان است.

وی بیان کرد: ما زنان به دلیل اینکه احساساتی‌تر هستیم نگاه هنری‌تری به جهان داریم. فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان بزرگی از ایران و جهان زن هستند که با دید زنانه و دراماتیک به جریان‌ها نگاه می‌کنند؛ به‌طوری که شاید بسیاری از مردان نتوانند آثاری مانند آن‌ها ارائه دهند.

او افزود: جشنواره حوا از لحاظ تبادل ایده و دیدگاه برای من جالب و جذاب است و خوشحالم که می‌توانم با فیلمسازان کشورهای مختلف در این رویداد آشنا شوم.

این تهیه‌کننده درباره «فرشتگان سینجار» که در بخش بین‌الملل جشنواره حضور دارد نیز گفت: این فیلم یکی از مهم‌ترین فیلم‌هایی است که قصه یک نسل‌کشی در سال ۲۰۱۴ را روایت می‌کند. داستان درباره یکی از قبایل ایزدی است که در اقلیت هستند و در نواحی سُنی‌نشین عراق زندگی می‌کنند. یکی از دختران این قبیله توسط داعش برای بردگی ربوده می‌شود و حنیفه، خواهر بزرگ‌تر ماموریت دارد خواهر کوچک‌تر را نجات دهد و این موضوع را به پدرش قول می‌دهد.

کد مطلب: ۳۶۹۰۶۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت