سخنگوی قوه قضاییه شایعات را تایید نکرد و گفت محمد امامی در زندان است

سریال‌سازی از داخل زندان!

پس از این اتفاق، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه روز گذشته در نشست خبری خود اعلام کرد: «محمد امامی (تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار سینما و شبکه نمایش خانگی) فرزند احمد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی محکوم به ۲۰ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی به میزان ۷۲۵۱ میلیارد و ۸۴۱ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۲۴ ریال و رد مال و انفصال از خدمت شد؛ البته در جریان رسیدگی به پرونده، اموالی از او توقیف شده است. یکی از ویژگی‌ها این است که اموال متهم را شناسایی کنیم و شناسایی مهم است و در حال حاضر امامی در زندان است و کسانی هم می‌گویند، نیست، اما مرجع رسمی قوه قضاییه می‌گوید که آقای امامی در زندان است.»

سریال‌سازی از داخل زندان!

این در حالی است که شایعاتی درباره آزادی امامی از زندان شنیده می‌شود و گویا او در حال راه‌اندازی یک پلتفرم در شبکه نمایش خانگی با عنوان لوتوس است. قرار است این پلتفرم سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی تازه هم تولید کرده و با دست پر وارد شبکه نمایش خانگی شود. تعداد از اهالی سینما هم امامی را با ماشین آخرین مدل خود دیده و برخی هم با او جلساتی برای تولید سریال و محصولات تصویری برای پلتفرم لوتوس داشته‌اند.

امامی که سریال «شهرزاد» را در شبکه نمایش خانگی تولید کرد و با آن هم سود بسیاری به دست آورد، سریال استانداردی را به تولید رساند که بسیاری از رکورد‌ها را در فروش و جلب تماشاگر داخلی و خارجی به نام خود ثبت کرد، می‌خواهد این موفقیت را در شبکه نمایش خانگی ادامه داده و با تولید سریال‌هایی از این دست، گوی رقابت را از پلتفرم‌های فیلیمو و فیلم‌نت برباید. طبق برخی از اخبار، امامی مدت‌هاست که در پی ساخت سریالی از رمان پرطرفدار «بامداد خمار» است.

امتیاز ساخت سریال از این رمان مدت‌هاست خریداری شده و در سال‌های اخیر اخباری از تهیه‌کنندگی این مجموعه از سوی جواد نوروزبیگی هم منتشر شد، اما او حالا به دلیل ممنو‌ع‌الکاری از سوی سازمان سینمایی پس از حاشیه‌های مربوط به ساخت فیلم «برادران لیلا» نمی‌تواند تهیه‌کنندگی هیچ فیلم و سریالی را برعهده بگیرد.

گویا حالا حسن مصطفوی، تهیه‌کنندگی این سریال را انجام می‌دهد و امیرحسین عسگری، کارگردان جوان سینما که دو فیلم «بدون مرز» و «برف آخر» را در کارنامه خود دارد، قرار است کارگردانی این مجموعه را برعهده بگیرد. پیش از این زمانی که نوروزبیگی قرار بود تهیه‌کننده این مجموعه باشد، نام ابراهیم ایرج‌زاد، کارگردان فیلم «عنکبوت» و «تابستان داغ» به عنوان سازنده این سریال مطرح شده بود.

حال با خیزی که محمد امامی دوباره برای سریال‌سازی برداشته، بعید نیست اخبار مربوط به ساخت این سریال واقعی باشد. برخی شنیده‌ها از بازی علی شادمان و سینا مهراد در این مجموعه حکایت دارد. اینطور که معلوم است «بامداد خمار» اولین تولید امامی در شبکه نمایش خانگی بعد از محکومیتش است.

او انگار به صورت دوره‌ای در زندان است و بعد مدتی را در بیرون از زندان سپری می‌کند و همکارانش پیگری تولیدات هنری او هستند، چنانکه ستایشی هم توضیح داده است: «این افراد یک سری رد مال دارند و هنر مدعی العموم این است که اموال را توقیف کند تا حیف و میل نشود. این‌ها در زندان هستند؛ البته گفتنی است اگر در زندان باشند، مالی به دست نمی‌آید. باید تحت مراقبت باشند. بعضی مرخصی یا بیرون می‌آیند تا اموال برگردد و البته آن هم با تشخیص مقام قضایی است.

اگر کسی می‌گوید فلانی بیرون بوده، نه این‌طور نیست همه چیز روشن است. طی دوران حضور در زندان از مرخصی قانونی استفاده کرده است. محکوم اقدامات مناسبی در جهت رد دیون خود داشته است. در فرآیند دادرسی رسیدگی هنر است، ولی اگر تحقیق شد و به مجرمیت منجر و حکم صادر شد اگر اساس کار اجرا نشود، فایده‌ای ندارد.»

جالب اینجاست که هادی شریعت رضوی، دیگر سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» هم از زندان آزاد شده است. به گفته سخنگوی قوه قضاییه، رضوی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم مدافعان حرم بوده و ریاست شرکت تصویرگستر پاسارگاد را برعهده داشت، رییس هیات مدیره این شرکت محمد امامی بود که سریال‌های «شهرزاد» و «شاهگوش» را تولید کرد.

شاید این دو همکار قدیمی که یکی به دلیل اعاده دادرسی و دیگری به دلیل رد مال بیرون از زندان هستند، دوباره به فکر تولید و فعالیت اقتصادی در زمینه سینما و شبکه نمایش خانگی باشند و این همکاری در حال شکل‌گیری و زنده شدن دوباره است.

منبع: روزنامه سازندگی
کد مطلب: ۳۶۹۲۰۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت