نظر جالب بازیگر زن سینما و تلویزیون درباره بازی مافیا

شیدا خلیق بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به حضورش در شبکه نمایش خانگی بیان کرد که راحت‌تر می‌تواند در این فضا تمرکز و بدون حاشیه کار کند.

نظر جالب بازیگر زن سینما و تلویزیون درباره بازی مافیا

شیدا خلیق بازیگر سینما و تلویزیون درباره فعالیت این روزهایش که بیشتر در رئالیتی شو‌های شبکه نمایش خانگی حضور دارد گفت: بین تئاتر، تلویزیون، نمایش خانگی و سینما انتخاب اول من طبیعتاً تئاتر است، چون خاستگاه من آنجاست، ولی بعد از تئاتر، نمایش خانگی را دوست دارم. متأسفانه این روز‌ها اوضاع تلویزیون و سینما خوب نیست و جزو انتخاب‌های من نیستند.

وی اضافه کرد: شبکه نمایش خانگی به دلیل نبود وجود نظرات سلیقه‌ای، فضای بازتر و راحت‌تری دارد و برای آدم‌هایی مثل من که سلیقه سختی دارند، فضای کار جالب‌تری است. از طرفی من به عنوان یک بازیگر، بیشتر می‌توانم روی بازی‌ام تمرکز کنم و درگیر مسائل حاشیه‌ای کار نباشم و تمام توانایی‌ام را در بازی‌ام نشان بدهم.

وی درباره تنوع و گسترش سرویس‌ها در شبکه نمایش خانگی عنوان کرد: جای شکرش باقی است که در کشور، پلتفرم‌های نمایش خانگی رو به گسترش هستند. هرچند که نسبت به دیگر کشورها، این فضا در کشور ما خیلی دیر ایجاد شد و رشد کرد، اما من خیلی زودتر از این‌ها منتظر این اتفاق بودم. چند سال پیش در یک سریال نمایش خانگی به اسم «گلشیفته» به کارگردانی بهروز شعیبی حضور داشتم که آن زمان به صورت دی وی دی منتشر می‌شد.

وی اضافه کرد: آنقدر این سریال برای مردم عزیز و دوست‌داشتنی بود که همه حسرت من این است که چرا آن موقع این بستر پخش توسط پلتفرم‌ها فراهم نبود که سریال‌ها بهتر و بیشتر دیده شوند. خیلی دوست دارم که برای سریال‌هایی که قدیمی‌ترند و قبلاً به صورت دی وی دی به دست مردم می‌رسید و برخی‌شان الان بر روی پلتفرم‌ها موجود هستند نیز تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر و ویژه‌تری انجام شود، چون فکر می‌کنم که استقبال زیادی از آن‌ها خواهد شد.

خلیق در بخش دیگر صحبت‌هایش تصریح کرد: با توجه به اینکه دنیای فیلم و سریال، بی‌انتهاست معتقدم الان تازه شروع کار پلتفرم‌هاست و من به شخصه دلم می‌خواهد که هنرمندان ما به محدودیت‌هایشان فکر نکنند و به این فکر کنند که چه کار‌های جدید و جالبی را می‌توانند تولید کنند که مردم را پای تولیدات نمایشی ایرانی بنشاند.

بازیگر سریال «زوج یا فرد» که مجموعه «شب‌های مافیا» را در شبکه نمایش خانگی دارد در این باره بیان کرد: مافیا، بازی مورد علاقه من است. در زندگی شخصی‌ام هم تقریباً هفته‌ای یک روز برایش زمان می‌گذارم و بازی می‌کنم. زمانیکه آقای محمدرضا رضائیان تهیه کننده برنامه پیشنهاد حضور در این برنامه را به من داد به این فکر کردم که می‌توانم این بازی را بار دیگر تجربه کنم. پیش از این هم از فصل‌های قبلی «شب‌های مافیا» پیشنهاد بازی داشتم، اما در واقع روزی که با آقای رضائیان صحبت کردم متوجه شدم که این گروه بسیار جدی‌تر و حرفه‌ای‌تر است و متوجه هستند که باید یک تفاوتی در روند بازی ایجاد کنند و انرژی بیشتری بگذارند. در نتیجه تصمیم گرفتم که اگر قرار است یک بار این قضیه را امتحان کنم با گروه آقای رضائیان باشد.

وی درباره همکاری و همراهی با دیگر چهره‌های هنری و حتی ورزشی در این بازی بیان کرد: از آنجایی که به انتخاب خودم چندان پرکار نبوده‌ام، همیشه از دور با یک قضاوت و پیش‌داوری به آدم‌ها نگاه می‌کردم. حالا دارم کنار کسانی‌که همیشه از دور می‌شناختمشان یک بازی حرفه‌ای انجام می‌دهم. بازی مافیا آدم‌ها را خیلی زود کنار هم قرار می‌دهد و ایجاد صمیمیت می‌کند و تو می‌توانی خود واقعی افراد را بشناسی. این بازی برای من بسیار جالب بود چرا که باعث شد با افرادی که از دور می‌شناختم یا حتی شاید قضاوت بدی راجع به آن‌ها داشتم ساعت‌ها وقت بگذرانم و معاشرت کنم و متوجه شوم که آدم‌ها می‌توانند از آن چیزی که از دور به نظر می‌رسند، بهتر و جالب‌تر و آدم حسابی‌تر باشند.

این بازیگر جوان درباره اینکه الگویی در بازیگری دارد که بخواهد به او برسد یا خیر؟ عنوان کرد: باید بگویم که آدم‌ها با مسیرشان در ذهن من ماندگار می‌شوند نه با اسم. فکر می‌کنم به جای اینکه یک اسم بگویم می‌توانم مسیر بازیگرانی را الگوی خودم قرار بدهم که علاوه بر اینکه عزت نفس‌شان را همیشه حفظ کرده‌اند، سلیقه، دیدگاه اجتماعی و حضور اجتماعی‌شان را نیز داشته‌اند و در کنارش به ایفای هنرشان پرداخته‎اند.

بازیگر فیلم «آخرین تولد» که این روز‌ها در سینما‌ها اکران است درباره اینکه غیر از بازیگری چقدر به تجربه‌های دیگری مثل فیلمسازی فکر می‌کند، اظهار کرد: صددرصد به چنین تجربه‌هایی فکر می‌کنم، اما به نظرم حتی برنامه ریزی جدی برای تجربه فیلمسازی هم حداقل برای ۱۰ سال آینده باشد، چون در حوزه بازیگری، کار‌هایی هست که هنوز تجربه نکرده‌ام.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۷۰۳۷۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت