پس از موفقیت ۹ سال پیش «مد مکس»؛

جورج میلر با «فیوریوسا» به جشنواره کن ۲۰۲۴ چشم دوخته است

به احتمال زیاد اولین نمایش جهانی فیلم «فیوریوسا» جورج میلر در جشنواره کن ۲۰۲۴ و درست ۹ سال پس از اینکه «مد مکس: جاده خشم» جشنواره را شگفت زده کرد، خواهد بود.

جورج میلر با «فیوریوسا» به جشنواره کن ۲۰۲۴ چشم دوخته است

جورج میلر پس از حضور در جشنواره فیلم کن با «سه هزار سال حسرت» در سال ۲۰۲۲، چشم به بازگشت پرشور به جشنواره با «فیوریوسا» دارد که پیش‌درآمد «مکس دیوانه: جاده خشم» است.

کمپانی برادران وارنر، آنیا تیلور جوی را برای نقش جوانی امپراتور فوریوسا که شارلیز ترون در «جاده خشم» در آن نقش ظاهر شده بود، انتخاب کرد. میلر با همراهی شریک قدیمی‌اش داگ میچل «فیوریوسا» را تهیه کرده و در آن کریس همسورث را در نقش شرور فیلم جلوی دوربین برده است.

ثابت شده که جشنواره کن سکوی پرتاب موفقی برای «مکس دیوانه: جاده خشم» بود. این فیلم سال ۲۰۱۵ در بخش خارج از رقابتی جشنواره نمایش داده شد و اندکی بعد راهی سینماها شد و ۳۷۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. این فیلم همچنین نامزدی ۱۰ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را کسب کرد و موفق شد در نهایت ۶ جایزه را به خانه ببرد.

به گفته یکی از منابع آگاه، برنامه برادران وارنر این است که اولین نمایش جهانی «فیوریوسا» در کن باشد، هرچند استودیو چنین پیشنهادی را شایعه خواند و گفت همه چیز به برنامه بازیگران برای تبلیغات فیلم بستگی دارد و تا زمانی که اعتصاب بازیگران تمام نشود، نمی‌شود درباره این مسایل برنامه‌ریزی کرد.

تیری فرمو مدیر جشنواره هم گفت: از اولین نمایش جهانی «جاده خشم» در کن خاطره‌ای عالی داریم و اینکه بتوانیم بار دیگر با «فیوریوسا» میزبان آن‌ها باشیم هم عالی است به ویژه که جورج میلر سال ۲۰۱۶ رئیسی فوق‌العاده برای هیات داوران جشنواره بود. می‌دانم او در حال انجام کارهای فیلم است و امیدوارم در کن حضور یابد.

میلر که سال ۲۰۲۲ با «سه هزار سال حسرت» در کن حضور یافت، نقدهای مثبتی هم دریافت کرد اما شبیه تحسین یکپارچه‌ای که «جاده خشم» در سال ۲۰۱۵ با آن روبرو شد، نبود. در آن دوره بسیاری از تماشاگران به این نتیجه رسیدند که فیلم باید در بخش رقابتی نمایش داده می‌شد و حقش بود که از مدعیان نخل طلا باشد.

«فیوریوسا» فیلم اکشن ماجراجویی پسا-آخرالزمانی استرالیایی به کارگردانی و نویسندگی جورج میلر، پنجمین فیلم از مجموعه «مکس دیوانه» است و اکران آن برای ۲۴ مه ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده‌است.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۷۰۸۹۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت