تحلیل روزنامه همشهری از دلیل حمله به ناصر طهماسب و پروانه معصومی در فضای مجازی

رفتار ناجوانمردانه‎ای را بعد از درگذشت برخی از هنرمندان مردمی، ازجمله زنده‌یاد پروانه معصومی در ‌ماه گذشته و زنده‌یاد ناصر طهماسب در طی چند روز اخیر دیدیم.

تحلیل روزنامه همشهری از دلیل حمله به ناصر طهماسب و پروانه معصومی در فضای مجازی

جریان ضدمردمی دور خود و دیدگاه‌هایش که مغایر با اصول حاکم بر جامعه اسلامی است، حصار کشیده که هر کس را خارج از آن ببیند، سزاوار هر چه تهمت و ناسزا می‎داند و در این راه به هیچ‌یک از اصول اخلاقی پایبند نیست.

جریان ضدمردمی سعی دارد به بهانه انتشار خبر درگذشت هنرمندانی که در زمان حیات مادی خود با ارزش‌های نظام همراهی کرده و به مارپیچ سکوتی که برای سلبریتی‌ها دست و پا شده بود، تن نداده بودند، یک‌بار دیگر برای هنرمندان حاضر در صحنه خط و نشان بکشد که اگر روزی و روزگاری در صحنه یک نبرد له جمهوری اسلامی موضع‌گیری داشتید باید منتظر حملات ما باشید؛ حتی اگر دست از دنیا شسته و رهسپار دیار باقی شده باشید.

به تعبیری این حملات زنجیره‌ای و شبه‌پروژه‌ای به هنرمندان درگذشته قطعه‌ای دیگر از پازلی است که چندی پیش برخی بازیگران نظیر الهام‌حمیدی و متین ستوده از آن به‌عنوان مارپیچ سکوت یاد کردند؛ پازلی که تمام تلاشش مبنی بر این است که هزینه موضع‌گیری حقیقی در حمایت از مردم ایران و حکومت مستقر در حاکمیت مرزی این کشور را تا حد ممکن بالا ببرد تا مبادا هنرمندی با جریاناتی که آنها دوست ندارند هم‌صدا شود.

منبع: همشهری
کد مطلب: ۳۷۲۴۸۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت