بازیگر معروف در بستر بیماری

پردیس افکاری به سرطان مبتلا شده است.

بازیگر معروف در بستر بیماری

پردیس افکاری ، یکی از بازیگران خوب و مطرح به خصوص در اواخر دهه شصت و دهه هفتاد است که سرنوشت او پس از بازی در فیلم قلاده‌های طلا تغییر کرد و با بایکوت بازیگران این فیلم جنجالی ابوالقاسم طالبی، به ترکیه رفت و در سریال‌های شبکه جم ظاهر شد. اتفاقی که برای چندین بازیگر ایرانی افتاد و هیچ ثمری هم برایشان نداشت.

حالا پردیس افکاری در ایران است و به گفته‌ی الهام پاوه‌نژاد به سرطان کبد مبتلا شده که امیدواریم در این شرایط سخت، تنها نماند.

الهام پاوه نژاد با انتشار خبری اعلام کرد که پردیس افکاری به سرطان مبتلا شده است. او نوشته: «دوستان خبرنگار پیگیر وضعیت پردیس افکاری باشیم، امروز متوجه شدم در بیمارستانی دورافتاده درگیر درمان سرطان شده، کمک کنیم شاید نهادهای مربوطه کاری انجام دهند.»

پردیس افکاری در سن ۱۶ سالگی در مدرسهٔ هنرپیشگی آناهیتا زیر نظر مصطفی اسکویی دورهٔ دوسالهٔ بازیگری را گذراند. پس از آن فعالیت هنری خود را در عرصهٔ تئاتر با کارگردانان نامداری همچون رکن‌الدین خسروی، مجید جعفری، قطب‌الدین صادقی به‌عنوان بازیگر ادامه داد. وی همزمان در سینما و تلویزیون شروع به فعالیت بازیگری نمود. او در مدت حضور خود در تلویزیون در تعداد زیادی سریال از جمله فکر پلید و طریق عشق نقش‌آفرینی نمود. پردیس افکاری در دوران جوانی نیز در برنامه‌های عروسکی بزبز قندی و هادی و هدی به عنوان بازیگردان عروسکی نیز به فعالیت پرداخت.

پردیس افکاری از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۳ در مدرسهٔ آزاد فیلم‌سازی مسعود کیمیایی با عنوان استاد بازیگری به آموزش هنرجویان آن مؤسسه مشغول بود.

وی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشتهٔ بازیگری و کارگردانی از دانشگاه آزاد هنر و معماری است.

منبع: سی و یک نما
کد مطلب: ۳۷۳۶۷۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت