روزنامه «آفتاب یزد» تعطیل می شود

مدیر مسئول «آفتاب یزد» از تعطیلی این روزنامه در سال جدید خبر داد و گفت که ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ آخرین نسخه «آفتاب یزد» منتشر می شود.

روزنامه «آفتاب یزد» تعطیل می شود

مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد از تعطیلی این روزنامه در سال جدید خبر داد و گفت: رسانه باید موثر باشد، وقتی با وجود هشدارها و گزارش هایی که برای مدیران و وزیران فرستادیم و پاسخی دریافت نکردیم یعنی موثر نبودیم. بنابراین تصمیم گرفتیم روزنامه آفتاب یزد را تعطیل کنیم تا شرمنده مردم و شهدا در آن دنیا نباشیم.

منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد در گفتگو با شفقنا رسانه از تعطیلی این روزنامه در سال جدید خبر داد و در بیان دلایل آن گفت: در سال ۱۴۰۲ چندین مطالبه مردمی را با وزیران و مدیران مطرح کردیم و بعضاً به تخلفاتی اشاره کردیم که در برخی از نهادها صورت می گیرد. از جمله؛ انحراف در بخشی از نهضت ملی مسکن، تجاوز به عرصه های منابع ملی و دولتی، آلودگی های محیط زیستی توسط شرکت های معدنی بزرگ، لاکچری سازی در نهضت ملی مسکن، چای سنواتی، سرمایه گذاری های دو خودروساز در خارج از کشور، سرنوشت این سرمایه گذاری ها و… که هیچ پاسخی دریافت نکردیم.

او ادامه می دهد: علیرغم عدم پاسخگویی مدیران و وزیران، ما همه گزارش ها را به معاون اول رئیس جمهور فرستادیم و رونوشتی هم برای دادستان کل کشور ارسال کردیم. در این میان معاون اول رئیس جمهور به وزیران نامه داد که باید پاسخگو باشند ولی متاسفانه پاسخی ندیدم.

مظفری تاکید می کند: ناپاسخگویی ها باعث ناامیدی در جامعه، بی اعتمادی به رسانه و خارج شدن مرجعیت رسانه از کشور می شود. از جمله ویژگی های رسانه موثر بودن آن برای جامعه است، وقتی با وجود این همه هشدار و گزارش هایی که برای مدیران و وزیران فرستادیم و پاسخی دریافت نکردیم یعنی موثر نبودیم. بنابراین تصمیم گرفتیم روزنامه آفتاب یزد را تعطیل کنیم تا شرمنده مردم و شهدا در آن دنیا نباشیم. به همین دلیل از سال آینده تصمیمی برای انتشار دوباره روزنامه نداریم و ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ آخرین نسخه آفتاب یزد منتشر می شود.

 

روزنامه «آفتاب یزد» تعطیل می شود

رئیس جمهور در جلسه دیدار با مدیران رسانه ها در واکنش به گلایه های مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد، از مدیران و وزیران درخواست کرد تا پاسخگوی رسانه ها باشند و خطاب به مدیر مسئول آفتاب یزد تاکید کرد که رسانه نباید تعطیل شود.
منبع: شفقنا
کد مطلب: ۳۷۴۱۴۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت