سلبریتی های هالیوودی که در فقر بزرگ شدند

برخی از موفق ترین سلبریتی های هالیوود در حالی توانسته اند در جمع ستارگان تراز اول این صنعت قرار گیرند که در خانواده ای فقیر متولد شدند.

سلبریتی های هالیوودی که در فقر بزرگ شدند

این بدان معنی است که آن ها مسیر دستیابی به موفقیت را با زحمت و دشواری بیشتری، بدون برخورداری از حمایت مالی خانواده ی خود طی کردند.

هلی بری

 

هلی بری در خانواده ای فقیر بزرگ شد. اما سختی های دوران کودکی اش با آنچه بعد از نقل مکان به نیویورک برای پیدا کردن کار تجربه کرد، قابل مقایسه نیست. او به قدری از نظر مالی در مضیقه بود که مدتی را به دلیل بی خانمانی در یک پناهگاه زندگی می کرد.

وایولا دیویس

وایولا دیویس، بازیگر برنده ی اسکار بارها در قهرست تأثیرگذارترین افراد دنیا قرار گرفته است. با این حال، مسیر رسیدن به موفقیت برای او به آسانی طی نشده است. او یک بار در مصاحبه ای گفته: «من یکی از ۱۷ میلیون کودک آمریکایی بودم ک نمی دانست وعده غذای بعدی اش از کجا خواهد آمد. و من برای داشتن غذا هر کاری انجام می دادم. من در سطل های بزرگ زباله که پر از کرم غذای فاسد شده بودند، می پریدم.» به همین دلیل است که او تصمیم گرفت در کنار بازیگری، زندگی خود را وقف کمک به افراد گرسنه کند.

جیم کری

جیم کری در دوران کودکی مدتی را مجبور شد به همراه خانواده اش در یک منطقه ی مخصوص کمپ، در چادر زندگی کند. او گاهی هم در ماشین می خوابید. وقتی پدرش شغل خود را از دست داد، خانواده ی آن ها روزهای سختی را تجربه کردند. جیم از سن کم مجبور به کار کردن بود. او در نوجوانی در یک کارخانه ی تایرسازی به عنوان سرایدار و نگهبان کار می کرد.

سارا جسیکا پارکر

سارا جسیکا پارکر ۷ خواهر و برادر دارد. برای والدین آن ها رسیدگی به چنین خانواده ی پرجمعیتی کار دشواری بود. آن ها گاهی بدون برق زندگی می کردند و کریسمس و مناسبت های دیگر را جشن نمی گرفتند چون استطاعت مالی اش را نداشتند. برای سارا پوشیدن لباس های خواهر و برادرهای بزرگ ترش امری طبیعی بود. او همچنین در مصاحبه ای درباره ی آن دوران گفته: «در مدرسه می دانستم با بچه های دیگر که برای خوردن غذا پول می دادند یا از خانه غذا می آوردند، فرق دارم. یک چیز تحقیرآمیز دانسته می شد. البته من تنها کسی نبودم که غذای رایگان می گرفتم ولی خودم می دانستم که با بقیه فرق دارم.»

لیتون میستر

لیتون میستر که بیشتر با نقشش در سریال مشهور «دختر سخن چین» (Gossip Girl) شناخته می شود، وقتی متولد شد، والدینش به دلیل دست داشتن در قاچاق مواد مخدر از جامائیکا به آمریکا، دوران محکومیت خود را در زندان سپری می کردند. به همین دلیل، تا پایان دوران حبس آن ها، لیتون و خواهر و برادرهایش مدتی را با مادربزرگ و پدربزرگ شان زندگی کردند. به گفته ی لیتون گرچه آن ها زندگی فقیرانه ای داشتند ما او کماکان احساس خوشحال می کرد. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «بدون سختی نبود. اما من بیرون خانه بازی می کردم، ساحل می رفتم و اوقات شاد و مفرحی داشتم.» وقتی ۱۰ ساله بود، توجه آژانس های پرورش استعداد به او جلب شد و از او برای کار در صنعت مدلینگ دعوت شد.

کلی کلارکسون

کلی کلارکسون وقتی برای شرکت در تست مسابقه ی استعدادیابی مشهور «امریکن آیدل» (American Idol) رفته بود، در خیابان زندگی می کرد، زمانی که او هنوز خوانندگی حرفه ای را آغاز نکرده و به شهرت نرسیده بود. او هیچ جایی برای زندگی در آن شهر که با هدف خواننده شدن به آنجا آمده بود، نداشت. پیش از آن هم کلی زندگی راحتی نداشت. وقتی ۶ ساله بود والدینش از یکدیگر جدا شده بودند. به گفته ی کلی، او و مادرش هر ماه درآمد خانواده را تنها می توانستند صرف هزینه های ضروری کنند و هیچ پول اضافه ای برایشان باقی نمی ماند.

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک که ۲ جایزه اسکار در کارنامه ی بازیگری خود دارد، در مصاحبه ای درباره ی خود گفته: «من فقط دختری از یک تریلر پارک (منطقه ای مخصوص پارک ماشین های تریلر) هستم که برای خودش رویایی داشت». مادر هیلاری برای محقق کردن رویای بازیگر شدن دخترش، همه چیز را رها کرد و با کمتر از ۱۰۰ دلار در جیبش به همراه دختر خود به هالیوود رفت. در ابتدا به آن ها اجازه داده شد مدتی را در خانه ای خالی که برای فروش گذاشته شد بمانند. چند ماه بعد، هیلاری به یک جلسه تست بازیگری رفت و موفق شد در یک فیلم نقش بگیرد.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۴۲۹۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت