این 9 زوج هنرمند بعد از سال ها هنوز عاشق اند/ محبوب‌ترین زوج‌های سینمای ایران

هنرمندان و چهره های سرشناس با سختی بیشتری برای حفظ دوام زندگی روبرو هستند زیرا زندگی آنها در میان شهرت و زیر ذره بین نگاه مردم قرار دارد.

این 9 زوج هنرمند بعد از سال ها هنوز عاشق اند/ محبوب‌ترین زوج‌های سینمای ایران

حفظ زندگی مشترک و وفاداری به همسر یکی از مهم ترین اصول در ازدواج است که باید برای آن آموزش دید و تلاش کرد. هنرمندان و چهره های سرشناس با سختی بیشتری برای حفظ دوام زندگی روبرو هستند زیرا زندگی آنها در میان شهرت و زیر ذره بین نگاه مردم قرار دارد. در میان این قشر از جامعه زوج های هنرمندی وجود دارند که سالهاست در کنار هم زندگی بی حاشیه ای را سپری میکنند.

۱.لیلا حاتمی و علی مصفا

 

زوج های هنرمند بی حاشیه، «لیلا حاتمی» 45 ساله و «علی مصفا» 51 ساله در سینمای ایران بی مثال هستند؛ منش و بخش زیادی از رفتار حرفه ای شان، جنس انتخاب‎ها و حضورشان در سینما و همین طور تبار فرهنگی هر دویشان، آن ها را تبدیل به ستاره‎های هنر ایران کرده است. لیلا حاتمی چندی پیش در گفت وگویی درباره آشنایی اش با علی مصفا گفته بود:«آشنایی من و علی در فیلم «لیلا» اتفاق افتاد، در حقیقت آقای مهرجویی اول من و علی را به هم علاقه مند کرد و بعد فیلمش را ساخت!» او در پاسخ به این سوال که چقدر از ارتباط عاشقانه فیلم واقعی بوده و آیا حس علاقه مندی این زوج هنرمند سینما در طول همین کار شکل گرفته، هم گفته است:«آن حس ها همه اش واقعی است. قبل از شروع فیلم برداری حس هایمان به هم شروع شده بود.» حاصل 19 سال زندگی عاشقانه این زوج «مانی» و «عسل» عزیز است.

۲.افسانه چهره آزاد و شاهرخ فروتنیان

«افسانه چهره آزاد» با نام اصلی «افسانه نعمت ناصر» 55 ساله و «شاهرخ فروتنیان» 61 ساله بازیگر، نقاش و طراح لباس و صحنه، سابقه 36 سال زندگی مشترک زیر یک سقف را دارند. «افسانه چهره آزاد» نوه «رقیه چهره آزاد» از زنان پیشگام بازیگری درسینمای ایران است، در 15 سالگی عاشق شاهرخ فروتنیان می شود و در نهایت بعد از 5 سال مخالفت پدر در 20 سالگی با او ازدواج می کند. چهره آزاد در مصاحبه ای گفته است؛ «عدد 22 برایم جالب است، زیرا تولدم در روز 22 بهمن ماه است، روز تولد همسرم 22 تیر و روز ازدواجمان در 22 مهر است، به همین دلیل عدد 22 را دوست دارم.»

۳.سحر ولدبیگی و نیما فلاح

زوج های هنرمند بی حاشیه، شاید باورتان نشود ولی 14سال از زندگی مشترک «سحر ولدبیگی» 40ساله و «نیما فلاح» 45 ساله می گذرد. آشنایی شان برمی گردد به ایفای نقشی در مجموعه «رستوران خانوادگی» و نقش مقابل یکدیگر که باعث شد این دو هنرمند به هم علاقه مند شوند و در اول تیر 1382 همزمان با روز تولد سحر ولدبیگی با هم ازدواج کنند. ولدبیگی در گفت وگویی درباره ازدواجش گفته است:«من و نیما اصراری نداشتیم که حتما جشن عروسی برگزار کنیم، در دوران بازیگری این اتفاق به صورت نمایشی بارها برای ما افتاده بود و این موضوع دیگر جذابیتی نداشت. در مراسم عروسی به تنها کسی که خوش نمی گذرد، خود عروس و داماد است. برای همین خانواده ما هم با این خواسته کنار آمدند و با یک مهمانی بسیار ساده خانوادگی زندگی مشترکمان را آغاز کردیم.» این زوج فرزندی ندارند.

۴.اصغر فرهادی و پریسا بخت آور

اصغر فرهادی 45 ساله یکی از موفق ترین کارگردانان ایرانی در سطح بین المللی است که با «پریسا بخت آور» 45 ساله ازدواج کرده است. پریسا بخت آور ساخت چند مجموعه تلویزیونی پر بیننده و فیلم سینمایی«دایره زنگی» را در پرونده هنری خود دارد. هرچند سال دقیق ازدواج اصغر فرهادی و پریسا بخت آور در هیچ منبعی موجود نیست اما پریسا بخت آور در مصاحبه ای آن را مربوط به بعد از اجرای نمایش «ماشین نشین ها» اعلام کرده است. نمایشی که سال 1373 به عنوان پایان نامه فرهادی اجرا شد. با این اوصاف، حدود 23 سال از زندگی بدون حاشیه و آرام این زوج دوست داشتنی می گذرد، «سارینا» و «ساغر» نتیجه این ازدواج موفق هستند. قدردانی اصغر فرهادی در جریان جشنواره فیلم کن 2016، از همسرش نشانی از زندگی آرام و عاشقانه این زوج محبوب است.

۵.رویا تیموریان و مسعود رایگان

 

زوج های هنرمند بی حاشیهاز ازدواج «رویا تیموریان» 58 ساله و «مسعود رایگان» 63 ساله هم 14 سال می گذرد. این دو، از بازیگران باتجربه سینمای ایران هستند که شاید به جرئت بتوان گفت، یکی از خوشبخت ترین زوج های هنری سینمای ایران هم به حساب می آیند. به نظر رویا تیموریان:«زن و شوهر باید یاد بگیرند تحت هر شرایطی در کنار هم باشند و اگر شده حتی یک لبخند را به هم هدیه بدهند.» او درباره آشنایی اش با مسعود رایگان هم می گوید:«من سال ها با دخترانم تنها زندگی می کردم و زمانی که برای اجرای تئاتر به سوئد رفته بودیم، یک شب مسعود رایگان برای تماشای اجرای ما به سالن نمایش آمد و ما بعد از 22 سال دوباره همدیگر را دیدیم (من و آقای مسعود رایگان با هم در یک دانشگاه درس خواندیم) و بعد از سفر به ایران ماجرای آشنایی بیشتر ما و ازدواج شکل گرفت.»

۶.رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری پدر و مادر باران کوثری

«رخشان بنی اعتماد» کارگردان و فیلم ساز 63 ساله و «جهانگیر کوثری» تهیه کننده و گزارشگر برنامه های ورزشی 67 ساله را همه می شناسیم. بیشتر از 37 سال است که با هم زندگی می کنند و «باران کوثری» بازیگر 32 ساله سینما و «تندیس کوثری»، حاصل زندگی این زوج موفق سینمایی هستند. بنی اعتماد یکی از شناخته شده ترین کارگردانان، فیلم نامه نویسان و تهیه کنندگان زن است که در پرونده کاری اش آثاری چون روسری آبی، گیلانه و خون بازی ثبت شده است.

۷.ریما رامین فر و امیر جعفری

«ریما رامین فر» 47 ساله، بازیگری که بیشتر با مجموعه تلویزیونی« پایتخت» شناخته شده است و « امیر جعفری» 43 ساله بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، زوج هنرمند دیگری هستند که بیشتر از 10 سال از زندگی مشترک عاشقانه شان زیر یک سقف می گذرد. حاصل این ازدواج پسری به نام «آیین» است. امیر جعفری در مصاحبه‎ای درباره ازدواجشان، گفته است:«زمانی که با ریما رامین فر آشنا شدم خیلی جوان بودم و فاکتورهای خاصی برای عاشق شدن نداشتم اما مطمئن هستم اگر با شخص دیگری ازدواج می‎کردم کل زندگیم تغییر می‎کرد، او با تمام نداشتن ‎‌ها و مشکلات من ساخت، ما 8 سال نامزد بودیم به خاطر این که پول نداشتیم ازدواج کنیم بعضی وقت ‌ها فکر می‎کنم سیمرغ ‎های اصلی من در خانه هستند، بزرگ ‎ترین جایزه ‎هایی که خدا به من داده، همسر و پسرم اند که در خانه ام منتظرم هستند»

۸.فرهاد آئیش و مائده طهماسبی

«فرهاد آئیش» با نام اصلی فرهاد حشمتی عقدایی، بازیگر، کارگردان 65 ساله تئاتر و تلویزیون است که نزدیک به 40 سال است با «مائده طهماسبی» 60 ساله ازدواج کرده است. او درباره ازدواجش می‎گوید:«یادم می‎آید زمانی که در آمریکا تحصیل می‎کردم برای اجرای برنامه ای به آلمان رفتم و همان جا با مائده، همسرم آشنا شدم حدود سه سالی دورادور با هم ارتباط داشتیم تا این که یک روز ناگهان به من الهام شد که مائده می‎تواند جفت من باشد! همان موقع بود که شماره‎اش را گرفتم و گفتم:«تو جفت من هستی و می خواهم با تو ازدواج کنم.» فکرش را بکنید 5 صبح به وقت آلمان به مائده زنگ زده بودم و او از شدت تعجب فقط می خندید و فکر می کرد دارم با او شوخی می کنم! باید بگویم که مهریه همسرم فقط 5 سکه است!»

۹.الیکا عبدالرزاقی و امین زندگانی

 

زوج های هنرمند بی حاشیه، «الیکا عبدالرزاقی» 38 ساله و «امین زندگانی» 45 ساله زوج هنرمند دیگری هستند که به قول عبدالرزاقی تفاوت‎شان از شمال تا جنوب است ولی با گذشت نزدیک به 5 سال از زیر یک سقف رفتن، احساس خوشبختی دارند. عبدالرزاقی در مصاحبه ای گفته بود:«آشنایی‎مان به یک تله فیلم برمی گردد، در آن فیلم ما نقش زن و شوهر را بازی می کردیم. بعد از بازی در آن اثر، ارتباط خانوادگی بین ما به وجود آمد و این مراودات خانوادگی بیشتر شد، تا این که بعد از گذشت مدتی، متوجه شدیم لحظه به لحظه از لحاظ حسی به هم نزدیک تریم و مسائلی بین ما وجود دارد که باعث نزدیک شدن و کنار هم قرار گرفتن ما می شود، به همین خاطر وقتی بحث نامزدی ما مطرح شد، اطرافیان ما چندان تعجب نکردند و انگار منتظر چنین اتفاقی بودند. خوشبختانه خانواده‎‌های ما از این تصمیم‎مان استقبال کردند.»

منبع: رکنا
کد مطلب: ۳۷۴۵۹۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت