روایت دوران کودکی دشوار رایان گاسلینگ در یک خانواده به شدت مذهبی مورمون

رایان گاسلینگ یکی از بزرگ‌ترین ستاره های هالیوود است. اما مانند کاترین هایگل، درک و جولیان هاف و ایمی آدامز، تربیت شدن بر اساس اصول «مورمونیسم» تأثیر زیادی بر زندگی او داشته است. به طوری که مادر گاسلینگ حتی یک بار اعتراف کرده که پسرش توسط یک «مذهبی افراطی» بزرگ شده است.

روایت دوران کودکی دشوار رایان گاسلینگ در یک خانواده به شدت مذهبی مورمون

 

زمانی که یکی از اعضای سابق این مذهب فوق سختگیرانه از گاسلینگ به عنوان نمونه ای از فردی که «چهره مورمونی» دارد، یاد کرد، مذهب او دوباره به موضوع بحث تبدیل شد.

گاسلینگ ۴۳ ساله، مدتها قبل از بازی در نقش «کن» در فیلم  باربی  (Barbie)، در شهر کوچکی در کانادا توسط والدینش دونا و توماس که از پیروان یک کلیسای مورمونی بودند، بزرگ شد.

 

مادرم به این موضوع اعتراف کرده است. او گفت: «تو توسط یک مذهبی افراطی و متعصب بزرگ شدی». او اکنون متفاوت است، اما در آن زمان، اعتقاداتشان را می شد در همه چیز دید؛ چه می‌خوردند، چگونه فکر می‌کردند…

اخیراً ویدیویی از دوران کودکی گاسلینگ هنگام خواندن آواز در یک مسابقه استعدادیابی در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است.

گری سالدیویا، مردی که خانواده اش این فیلم را ضبط کردند، به همان کلیسایی می رفت که خانواده گاسلینگ به آنجا می رفتند.

سالدیویا که نوار قدیمی خود را در حین مرتب کردن وسایل خانواده اش پیدا کرده، گفته است:

او دوست داشت در کلیسا بسکتبال بازی کند. همیشه آدامس حباب‌دار به همراه داشت و مقداری هم به من می‌داد.

پیشینه مذهبی گاسلینگ همچنین سبب شد تا او در سال ۲۰۰۲ نقش اصلی فیلم  مؤمن  (The Believer) را بازی کند، فیلمی درباره مردی یهودی که یک فلسفه یهودی‌ستیزانه را ایجاد می کند.

به گفته هنری بین، کارگردان این فیلم در زمان اکران مومن، دلیل انتخاب گاسلینگ برای بازی در نقش اصلی این بود که «او می دانست دین چیست».

من فکر می‌کردم که باید برای این نقش یک بچه یهودی انتخاب کنم. اما هنگامی که تست گرفتم، فهمیدم که بچه‌های یهودی چیز بیشتری از دیگران نمی دانند.

رایان چیزی در مورد دین می دانست. مورمونیسم بسیار سختگیرانه است و شما را منزوی می کند؛ همانطور که یهودیت شما را منزوی می کند. او معیارهای مورد نظرم را داشت.

رایان علیرغم تربیت مورمونی‌اش، آشکارا گفته که هرگز خود را عضوی از کلیسا نمی‌دانست.

او در سال ۲۰۰۲ در مصاحبه ای با The Village Voice گفت که خود را «مذهبی غیر مذهبی» می داند.

پدر و مادرم مورمون تر از من بودند، اما این به من کمک کرد تا بفهمم. می بینم که دین چقدر مادر و خواهرم را خوشحال می کند و فکر می کنم که این زیباست.

شاید من بیش از حد خودخواه هستم یا به فروتنی آنها حسادت می کنم که کسی می تواند بگوید، بله، منطقی نیست، اما به هر حال من آن را باور می کنم.

این بازیگر که با اوا مندس، یکی از بازیگران هالیوودی ازدواج کرده، این احساسات را در مصاحبه با Beliefnet تکرار کرد و گفت که برای ادامه دادن به آموزه‌های کلیسای مورمون فشاری احساس نمی‌کند.

من مورمون بزرگ شدم؛ ولی واقعاً مورمون نبودم، پدر و مادرم بودند. مامانم واقعاً باحال بود. او گفت: «این یک گزینه است، اما تنها گزینه نیست. این یک ایده است، اما تنها ایده نیست. تو باید خودت اعتقادت را پیدا کنی».

من واقعاً هرگز نتوانستم با آن همذات‌پنداری کنم. چیزهای خوبی در مورد رفتن به کلیسا وجود دارد. مورمونی بودن من را در سنین جوانی اجتماعی کرد. شما به عنوان یک فرد مورمونی باید در ملاء عام دعا کنید، دست های زیادی را بفشارید، در جمع صحبت کنید، در کلیسا آواز بخوانید، چیزهایی از این قبیل.

مورمون‌های سابق آلیسا گرنفل و دایانا راگزدیل درباره قوانینی که کلیسا برای اعضای خود در نظر گرفته بود، صحبت کرده‌اند که شامل ممنوعیت مصرف الکل یا قهوه و ممنوعیت رابطه جنسی قبل از ازدواج و پوشیدن لباس‌های باز است.

به گفته جولیان ۳۵ ساله، ستاره فیلم  آزاد  (Footloose)، هنگامی که او برای اولین بار وارد هالیوود شد، پس از بزرگ شدن در چنین محیط محدودی در تشخیص اینکه واقعاً چه کسی است، مشکل داشت.

او در مورد دوران کودکی خود در حومه یوتا در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه ای با نیویورک پست گفت که عضویت در کلیسا به معنای ممنوعیت رابطه جنسی قبل از ازدواج، نوشیدن الکل، مصرف کافئین، سیگار کشیدن، فحش دادن و تماشای فیلم هایی با رده سنی R است.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۵۳۲۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت