حجت‌اله صیدی در جمع همکاران خود در اصفهان تاکید کرد

مديرعامل بانک صادرات ايران گفت: صورت‌هاي مالي سال ٩٩ بانک صادرات ايران با تلاش همه همکاران با سود عملياتي پایدار بسته شده است. اهداف بزرگي براي ورود به قرن پانزدهم براي خدمت به اقتصاد و مردم کشور ديده شده که براي تحقق آن به تلاش همه همکاران با انگيزه بانک نياز داريم و به دستاوردهاي موفقت‌آميز فعلي قانع نيستيم.

حجت‌اله صيدي در جريان سفر به استان اصفهان در جمع همکاران بانک با بيان اين مطلب، شرايط مطلوب بانک براي ارائه خدمات متنوع و توسعه همکاري با صنايع اين استان را برشمرد و گفت: افتخار مي‌کنيم که توانستيم با تلاش همه همکاران صورت‌های مالی سال ٩٩ بانک را با سود عملیاتی پایداری ببندیم که از همان بهمن ماه ٩٦ در سه فاز هدف‌گذاری شد. یک فاز شش ماهه برای متوقف کردن روند افزایشی زیان برنامه‌ریزی و عملیاتی شد. یک سال تلاش شد تا زیان روند کاهشی خود را حفظ کند و به صفر برسد و یک سال هم برنامه‌ریزی جدی صورت گرفت تا بانک به سود برسد که اين امر محقق شد و جای آن دارد که از همه همکاران تشکر کنم؛ چرا که بانک در مسیر درستی قرار گرفته است و جایگاه خود را به دست آورده هرچند هنوز جای کار زیادی وجود دارد.
وي اظهار کرد: همواره اهداف پيش‌رو را در نظر داريم و به پشت سر نگاه نمي‌کنيم اما اگر گذشته را مرور کنيم، دستاوردها مايه افتخار است که بابت آن از تمامی همکاران قدرداني و تشکر مي‌کنم.
صیدی گفت: بانک صادرات ايران طي هفتاد سال مسير دشواری را پشت سر گذاشته و در سه سال و نيم گذشته تجربه ويژه‌اي داشته که با زحمات تمامي همکاران بانک از وضعيت و ساختار مالی نامناسبی که بدان دچار بود، نجات یافت و در اين مسير نبايد به شرايط فعلي قانع بود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: قرن جدید سرشار از پیشرفت‌ها در عرصه فناوری و تحولات اجتماعی و فرهنگی است و قطعاً این وضعیت بر اقتصاد هم اثر خواهد گذاشت. آینده‌پژوهی قرن جدید نشان داده که قرن ٢١ قرن حکومت داده‌ها (Dataism) است. اهمیت داده‌ها در نظام بانکی بسیار زیاد است و خوشبختانه با تشکیل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران و مرکز نوآوری، پروژه‌ای بر مبنای داده در بانک آغاز شده است.
صیدی با بیان اینکه نهاد بانک در طول تاریخ خود همواره بر بستر زندگی عادی مردم، نقل و انتقال، ذخیره و جریان پول را مدیریت کرده است، اظهار کرد: قرن ۱۵ هجری شمسی یا قرن ۲۱ میلادی هم با هر سبکی از زندگی که توام باشد، بانک باید کار خود را بر بستر «داده‌» انجام دهد. بنابراین پروژه‌ای به نام «صاد١٤٠١» در بانک صادرات ایران آغاز شده که نظام فناوری اطلاعات و ارائه خدمات بانک را به طور کلی تغییر داد؛ به طوری که شعب با وضعیت فیزیکی فعلی اما با روش کار جدید فعالیت خواهند داشت. این پروژه تا شهریور ماه و همزمان با سالگرد تاسیس بانک نهایی خواهد شد و در بهمن ماه همزمان با سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) چند شعبه نوین را افتتاح می‌کنیم و همه اینها به پشتوانه آن است که بانک صادرات ایران موفق شده فرآیند پوشش زیان و کسب سود را طی کند.
صیدی گفت: اگر امسال بتوانیم ۴۰درصد رشد منابع داشته ‌باشیم، سهم بازار سال ۹۹ را حفظ خواهیم کرد. چرا که میزان نقدینگی ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.
‌مدیر عامل بانک صادرات ایران ادامه داد: ماده اولیه بانک منابع و نقطه شروع کار در بانک افزایش منابع است و تنها با وجود آن است که می‌توانیم مصارف داشته باشیم و سرمایه‌گذاری کنیم تا سود به دست آوریم.
وی افزود: کارکرد شعب بايد به نحوي تغيير يابد که مشتري همزمان بتواند چندين کار خود را در شعبه انجام دهد و ما بايد براي ارائه این نوع خدمت آماده باشيم. در عین حال بانکداري سنتي نيز در دنيا حفظ خواهد شد و ما نیز بانکداري سنتي را در بانک صادرات ايران خواهيم داشت.
مديرعامل بانک صادرات ايران تاکيد کرد: سال ۱۴۰۰ را با اعداد و ارقام بهتري پيش خواهيم برد و براي خدمت به مردم و اقتصاد آماده‌تر خواهيم بود.
وی با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري افزود: در آستانه تشکیل دولت جدید از سوی مردم انتظار ویژه ای براي بهبود معيشت وجود دارد و خوشبختانه اشراف رئيس‌جمهور محترم منتخب ملت بر مسائل اقتصادي و معيشتي مردم بسیار بالاست. ما نیز وظیفه داریم به انتظارات مردم پاسخ بگوییم و خدمات بانکي را در مجموعه خود همچنان متنوع نگه داریم تا کشور در نتیجه حرکت صحیح بانک‌ها مسير درستي را در اقتصاد طي کند. کشور ما با وجود همه فشارها و سختي‌هاي معيشتي از بسیاری از تنگناها عبور کرده و امروز بايد از کار مردم گره‌گشايي کنيم .
مدیر عامل بانک صادرات ایران خطاب به همکاران خود در استان اصفهان اضافه کرد: وظیفه ما در بانک بسیار سنگین است و بايد تلاش کنيم مشتريان از شعب راضي و دست پر بازگردند.

منبع: روابط عمومی بانک صادرات

کد مطلب: ۲۱۵۷۲۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت