راهنمای تعویض صفحه نمایش گوشی سامسونگ

اگر قصد تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ را دارید، می‌توانید از صفحه فروشگاهی وب سایت ما دیدن کنید. قیمت تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ، بسته به نوع مدل و نوع صفحه نمایشی که در گوشی‌های مختلف این برند وجود دارد، می‌تواند رنج مختلفی را در بر گیرد.

صفحه نمایش تاچ ال سی دی چیست؟

یک صفحه لمسی کریستال مایع دارای لایه‌های مختلفی است که در صفحه نمایشگر قرار داده شده است و عملکرد لمس  را برای گوشی شما فراهم می‌کند. روش‌های زیادی برای حس لمس کاربر بر روی نمایشگر وجود دارد، اما دوتا از رایج‌ترین آنها شامل سنجش مقاومتی و یا خازنی است. در میان این دو، صفحه لمسی خازنی، به‌ویژه در تلفن‌های همراه بیشتر کاربرد دارد؛ چراکه اثر خیرگی کمتر و انعطاف بیشتری در آن نسبت به مدل مقاومتی وجود دارد.

در بالای نمایشگر LCD یک مانع شفاف غیر رسانا قرار داده شده است که در بسیاری از موارد از جنس شیشه‌ای است. علاوه بر این، معمولاً عناصر سنجش دیگری وجود دارد که در کاربردهای خازنی قادر به کاهش ولتاژ یا جریان در نقاط خاص هستند و آنها را به کنترل‌کننده گزارش می‌دهند. در بالای سنسورها، خود لایه خازنی قرار دارد که دارای خطوط بسیار کوچکی است که شارژ را در خود جای‌داده است و می‌تواند تحت تأثیر هر ماده رسانایی که صفحه را لمس می‌کند، قرار گیرد. در بالای این لایه محافظ استاندارد در جای خود قرار می‌گیرد

Screenshot_2021-09-17-11-17-18_1

 

تاچ ال سی دی سامسونگ

تاچ ال سی دی سامسونگ از مهم‌ترین قطعات جانبی برای گوشی‌های این برند است که نقش مهمی را در ارتباط کاربران با گوشی‌های موبایل دارد. جالب است بدانید تاچ‌های ال سی دی معمولا بیشترین درخواست تعمیرات را دارند و همچنین به علت بالا بودن قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ، جزو پرهزینه‌ترین نوع تعمیرات گوشی می‌باشند. 

این شرکت برای انواع گوشی‌های موبایل خود، تاچ‌های ال سی دی با کیفیت بالا تولید می‌کند که دارای انواع مختلفی از جمله تاچ IPS، تاچ Amoled و غیره می‌باشد. هرچقدر که به سمت محصولات پرچم‌دار از این برند برویم، کیفیت صفحات نمایش افزایش پیدا می‌کند که به همین ترتیب شاهد افزایش قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ نیز هستیم.

انواع مختلفی از تاچ‌های ال سی دی برند سامسونگ در بازار ایران وجود دارد که شامل تاچ‌های ال سی دی:

 • اصل چین
 • گلس تعویض
 • اینسل
 • سوپر متال
 • تی اف تی
 • آی پی اس
 • ال تی پی اس
 • پی او ال دی

می‌باشد.

Screenshot_2021-09-17-11-17-24_1

به‌طورکلی، تاچ ال سی دی سامسونگ برای زمانیکه صفحه نمایش به صورت تصادفی، در اثر ضربه و یا آب‌خوردگی و سایر مشکلات احتمالی، دچار اختلال می‌شود و یا به طور کل بایستی تعویض شوند، استفاده می‌شود. شما می‌توانید انواع تاچ و همچنین قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ را از بخش محصولات برند سامسونگ، قسمت تاچ ال سی دی مشاهده کنید.

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ

شرکت سامسونگ به علت استفاده از صفحه نمایش‌های خاص Amoled در برخی از دستگاه‌های خود، معمولاً هزینه بالاتری را در بین سایر برندها برای صفحه نمایش در نظر گرفته است که قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ نیز فاکتوری برای بالا بودن قیمت گوشی‌های سامسونگ می‌باشد.

اما از سوی دیگر، کیفیت بالای تاچ ال سی دی سامسونگ نیز می‌تواند بر جذابیت خرید تاچ ال سی دی این برند با توجه به  قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ باشد که سبب می‌شود تا طول عمر و کیفیت تصاویر نمایش داده شده بیشتر شده و ارزش خرید بالایی را بتوان برای آن در نظر گرفت. از سوی دیگر، در رابطه با قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ نیز باید به این نکته توجه کنیم که هرقدر به محصولات بالارده از این برند توجه کنیم، کیفیت صفحه نمایش از نظر مقدار پیکسل بر اینچ، ابعاد، نسبت صفحه نمایش و ... افزایش می‌یابد. اگر بخواهیم برای قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ یک بازه قیمتی تعیین کنیم، می‌توان از محدوده 11 میلیون‌ تومان الی 50 هزار تومان در مدل‌های مختلف اشاره نمود.

Screenshot_2021-09-17-11-17-28_1

تعمیرات ال سی دی و تاچ سامسونگ

تعمیرات ال سی دی و تاچ سامسونگ، یک پروسه بسیار دقیق است که بایستی با صبر و حوصله توسط یک تکنسین با تجربه انجام شود. صبر و دقت در قسمت تعمیرات تاچ ال سی دی سامسونگ از آن جهت مهم است که معمولاً لایه‌های مختلف گوشی سامسونگ به علت حساسیتی که دارند، به‌راحتی در اثر یک فشار نادرست کارکرد خود را در کل یا بخشی از صفحه نمایش از دست می‌دهند؛ بنابراین بسیار مهم است تا کاربران بتوانند صفحه نمایش و تاچ ال سی دی خود را برای تعمیرات، به یک مرکز معتبر و مجرب ارائه دهند.

از سوی دیگر در تعمیرات ال سی دی و تاچ سامسونگ، تکنسین تعمیرات بایستی با حوصله و با کمک تجهیزات خاص از جمله سپراتور و ورق رادیولوژی تاچ ال سی دی را جدا کنند که این فرآیند آسانی نیست. زیرا معمولاً صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند با کمک چسب‌های بسیاری زیر شاسی به هم محکم شده است که تلاش‌های مکرری را برای جداسازی صفحه نمایش از این چسب‌ها می‌طلبد.

مراحل تعویض و تعمیرات تاچ ال سی دی به شرح زیر می‌باشد:

 • ابتدا با پرداخت قیمت تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ، تاچ و گوشی در اختیار تکنسین قرار می‌گیرد.
 • سپس تکنسین اجزای گوشی را از یکدیگر جدا می‌کند. این مرحله بسیار مهم است و بایستی تعمیرکار، با نهایت دقت اقدام به جداسازی صفحه نمایش گوشی نموده و آن را حذف کند. در این مرحله ابتدا تعمیرکار اقدام به گرم نموده صفحه نمایش گوشی نموده تا چسب‌های زیر آن نرم شود، سپس با کمک یک ورق رادیولوژی اقدام به جداسازی صفحه نمایش می‌کند.
 • حال بایستی تاچ ال سی دی جدید جایگزین شود. ابتدا تعمیرکار تاچ ال سی دی جدید را تست می‌کند تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند. سپس نوار قدیمی را حذف کرده و تاچ ال سی دی سامسونگ جدید جایگزین می‌شود. 

Screenshot_2021-09-17-11-17-34_1

خرید و قیمت تاچ ال سی دی در موبایل کمک

نام محصول

قیمت تاچ ال سی دی + اجرت تعمیر

قیمت تاچ ال سی دی J7 PRO

2.376.000 تومان

قیمت ال سی دی J7

1.884.000 تومان

قیمت تاچ ال سی دی Galaxy Note 5

3.058.000 تومان

تاچ ال سی دی Galaxy S10e

4.498.000 تومان

تاچ ال سی دی Galaxy S9

4.942.000 تومان

تاچ ال سی دی Galaxy Note 10

5.896.000 تومان

تاچ ال سی دی Note 20 Ultra

7.420.000 تومان

 

شما کاربران می‌توانید برای اطلاع از هزینه و قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ  و نیز اجرت تعمیر آن، به وب‌سایت موبایل کمک مراجعه کنید. از جمله مزایای تعمیرات تاچ ال سی دی سامسونگ در این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مجموعه موبایل کمک دارای انواع مختلفی از تاچ ال سی دی سامسونگ است که با یک هزینه مشخص برای کاربران ارائه می‌شود.
 • اگر ساکن شهر تهران هستید، موبایل کمک امکان ارسال پیک رایگان برای دریافت و نیز ارسال موبایل شما بعد از تعمیر را دارد.
 • شما می‌توانید تنها چند ساعت پس از درخواست تعمیر تاچ ال سی دی سامسونگ خود، آن را به صورت تعمیر شده دریافت کنید. 
 • مجموعه موبایل کمک به‌عنوان یکی از معتبرترین مراجع تأمین‌کننده تاچ ال سی دی و سایر قطعات گوشی‌های موبایل است که در سراسر ایران فعالیت می‌کند.
 • مجموعه موبایل کمک از یک تیم متخصص در حوزه تعمیرات سخت‌افزار و نرم‌افزار بهره می‌برد که دارای بیش از 8 سال سابقه کاری در این زمینه می‌باشد.

 

کد مطلب: ۳۵۳۸۵۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت