با تکمیل زنجیره خدمات مالی شرکت‌های ابزاری به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

«پتروصاد» به خانواده بانک صادرات ایران پیوست

شش شرکت ابزاری بانک صادرات ایران در پنل تخصصی سوپرمارکت مالی کیش اینوکس ۲۰۲۱، ظرفیت‌های خود را برای تکمیل زنجیره خدمات مالی بانک صادرات ایران در حمایت از صنعت به ویژه شرکت‌های پتروشیمی در قالب طرح جدید «پتروصاد» تشریح کردند.

با رونمایی از طرح جدید اعتباری «پتروصاد» بانک صادرات ایران در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در جزیره کیش، شرکت‌های بیمه سرمد، صرافی سپهر، کارگزاری بانک صادرات ایران، تامین سرمایه سپهر، پرداخت الکترونیک سپهر و گروه مالی سپهر صادرات ایران در یک نشست ویژه آمادگی خود برای تقویت زنجیره خدمات مالی بانک صادرات ایران را در ارائه خدمات تکمیلی برای شرکت‌های پتروشیمی اعلام کردند.
بیمه سرمد آماده کاهش ریسک صنعت
مدیرعامل بیمه سرمد در مراسم معرفی خدمات سوپرمارکت مالی بانک صادرات ایران در حوزه رویداد بیمه با اشاره به خدماتی که بیمه سرمد در صنعت بیمه کشور ارائه می‌دهد، گفت: طرح «پتروصاد» بانک صادرات ایران رویداد مهمی بود که در نمایشگاه «کیش اینوکس۲۰۲۱» معرفی شد‌. مجموعه بیمه سرمد در این طرح هر جا کوچکترین ریسکی وجود داشته باشد، تلاش خواهد کرد که با ارائه خدمات و حضور فعال، ریسک را کاهش دهد.
یعقوب رشنوادی با اشاره به خدمات سوپرمارکت مالی بانک صادرات ایران در بخش بیمه افزود: ما به فعالان صنعت که با ریسک‌های مختلفی روبرو هستند، اطمینان می‌دهیم که با کمک سایر زیرمجموعه‌های بانک صادرات ایران، خدمات منحصر به فردی دریافت کنند. بیمه در کنار بانک و بازار سرمایه، مبنا و اساس اقتصاد را تشکیل می‌دهند. اگر این سه بخش اساسی، نقش خود را به درستی ایفا کنند، فعالیت اقتصادی به شکل موثری شکل خواهد گرفت.
عرضه شرکت‌های گروه مالی سپهر در بازار سرمایه
قائم‌مقام مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات ایران نیز در این نشست با ذکر تاریخچه تاسیس و پذیره‌نویسی آن در بازار سرمایه، افزود: هدف اصلی از تاسیس گروه مالی، خروج بانک صادرات ایران از بنگاه‌داری و رعایت الزامات قانونی، مدیریت موثر و تخصصی شرکت‌های سرمایه‌پذیر، تشکیل زنجیره ارزشی منسجم در شرکت‌ها و ایجاد هلدینگ تخصصی و اصلاح ساختار شرکت‌ها بوده است.
عباس نعیمی اظهار کرد: برای تبدیل شرکت از سرمایه‌گذاری به هلدینگ‌های چند رشته‌ای در سال ١٤٠٠ برنامه‌ریزی شده است تا شرکت‌های زیرمجموعه بتوانند به مرور در بازار سرمایه عرضه شوند. 
تنوع خدمات پرداخت الکترونیک سپهر
مدیرعامل پرداخت الکترونیک سپهر نیز در بخش اول نشست تخصصی معرفی سوپرمارکت مالی بانک صادرات ایران، برای ارائه انواع خدمات پرداخت الکترونیک و مشارکت فنی و سرمایه‌گذاری به صورت برد برد با مشتریان حقوقی و شرکت‌های فعال در بازار سرمایه به ویژه شرکت‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی اعلام آمادگی کرد و گفت: پرداخت الکترونیک سپهر با بکارگیری خدمات ارزش افزوده و از طریق سرویس‌های ویژه به مشتریان کلان بانک صادرات ایران، این حوزه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
بابک رهنماپور با اشاره به اینکه بزرگترین مشتری شرکت، بانک صادرات ایران است، افزود: خدمت‌رسانی به بانک و مشتریان و شرکت‌های طرف‌ قرارداد بانک در اولویت پرداخت الکترونیک سپهر قرار دارند. به همین منظور مجموعه اقدامات ویژه به صورت تولید نرم‌افزارهای خاص برای مشتریان ویژه در سه سال گذشته در دستور کار قرار داشته است. 
رهنماپور همچنین مزیت‌های استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی IPG و کیف پول سپهر را تشریح کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ٨٠٠ هزار نفر از کیف پول سپهر این شرکت در اپلیکیشن صاپ بانک صادرات ایران استفاده می‌کنند. از طریق API و با استفاده از یک روش برد برد و کم‌هزینه امکان پیاده‌سازی این نرم‌افزار برای شرکت‌ها توسط پرداخت الکترونیک سپهر وجود دارد و تمامی مسئولیت‌های حقوقی و امنیتی آن را به عهده می‌گیریم. 
خدمات کارگزاری بانک صادرات ایران در «پتروصاد»
معاون عملیات بازار کارگزاری بانک صادرات ایران در این نشست کارگزاری را بازوی اجرایی بانک صادرات ایران در بازار سرمایه توصیف کرد و گفت: در طرح بزرگ «پتروصاد» بانک صادرات ایران، به عنوان کارگزار بازارگردان در کنار تامین سرمایه سپهر به شرکت‌ها پس از سرمایه‌گذاری و تامین منابع برای رسیدن به تولید، خدمات ارائه خواهیم کرد. 
محمد افسر ادامه داد: کارگزاری بانک صادرات ایران آمادگی دارد در قالب طرح «پتروصاد» برای متقاضیان و شرکت‌های حقوقی که تا سقف ٥٠ هزار میلیارد ریال از محصول شرکت‌های تامین مالی شده خریداری کنند، خدمات ویژه بورس کالا ارائه کند و تسهیلگر دریافت تسهیلات ‌‌آنها از بانک صادرات ایران باشد.
وی ادامه داد: راهبرد این کارگزاری همواره رعایت الزامات قانونی و تلاش برای فرهنگ‌سازی فعالان بازار سرمایه بوده است. در بخش آموزش این تلاش‌ها بسیار چشمگیر بوده است و تاکنون ١٠ درصد (٧٦٠٠ میلیارد ریال) فروش سهام عدالت از طریق این کارگزاری صورت گرفته است.
مدیریت وجوه ارزی «پتروصاد» در صرافی سپهر
مدیرعامل صرافی سپهر بانک صادرات ایران نیز در این نشست با اشاره به طرح جدید «پتروصاد» بانک صادرات ایران گفت: اهداف صادراتی شرکت‌های پتروشیمی به طور جدی دنبال می‌شود و شرکت صرافی بانک صادرات ایران به عنوان یکی از شرکت‌های مجموعه بانک صادرات ایران، نقش مدیریت وجوه را به عهده خواهد داشت. 
محمودرضا گشاده‌رو افزود: تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در کشورهای مقصد صادراتی، شرایط انتقال وجوه را فراهم آوریم. به محض ورود ارز به حساب مشتری در کشور مقصد، حساب ارزی مشتری در داخل کشور بستانکار شده و با جابجایی آنی این وجوه به حساب وی، صادرکننده ما از این بابت اطمینان خاطر خواهد داشت. 
وی ادامه داد: در طرح پتروصاد مزیت دیگر ما رقابتی بودن نرخ مبادلات ارزی است و ریسک بلوکه شدن وجوه در خارج از کشور را نیز صرافی بانک صادرات ایران پوشش می‌دهد.
گشادرو اظهار کرد: شرکت صرافی بانک صادرات ایران با حمایت بانک کمک مطلوبی به شرکت‌های صادرکننده کرده و علاوه بر شعب خارج از کشور بانک در مناطق اوراسیا، خلیج‌فارس و لبنان توانسته است با ایجاد شرایط لازم در کشورهایی که بانک در آنجا شعبه ندارد، نقش شعبه را به عهده بگیرد.
کد مطلب: ۳۵۶۳۸۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت