نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

قصد داریم به سبک و سیاق پوشش سیامک انصاری در جوکر بپردازیم؛ نامی که می شناسید، ولی به او اطمینان ندارید.

این روزها به بهانه برنامه جوکر هم که شده اصطلاح رئالیتی‌شو دوباره سر زبان‌ها افتاده و شاید حالا کمتر کسی است که در مورد ژانر واقع‌نما چیزی نداند. واقع‌نما معادل فارسی رئالیتی‌شوست و گویا‌ترین معادل برای اینکه بگوید در ژانر محبوب این روزها دنبال چه چیزی هستیم.

این ژانر تلویزیونی قرار است خود واقعی بازیگران و بخصوص بازیگردان‌ها را به تصویر بکشد. تاکید ما هم روی چندوچون پوشش همان فرد بخصوص در برنامه کم‌وبیش (البته تا اینجا) محبوب جوکر است. بله درست حدس زدید خیال داریم به سبک و سیاق پوشش سیامک انصاری بپردازیم؛ نامی که می شناسید ولی به او اطمینان ندارید.

استایل خودم؛ یا ؟!

وقتی قرار است جلوی دوربین، خود خودمان باشیم ماجرای همیشگی چی‌بپوشم کمی متفاوت می شود. لباسی که انتخاب می‌کنیم باید خود واقعی‌مان رانشان دهد همان لباسی که همیشه و در رفت‌وآمدهای روزمره انتخاب می کنیم. لباسی که با آن راحتیم و به نوعی استایل شخصی خود خودمان است. همان چیزی که در صنعت مد با عنوان استایل کژوال شناخته می‌شود.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

سیامک انصاری هم به فراخور فضای واقع‌گرای جوکر در انتخاب پوشش، سراغ همین اصل رفته. او ساده‌ترین سبک پوشش یعنی ترکیب پیراهن مردانه، تیشرت یقه گرد و شلوار جین را انتخاب کرده که راحت، صمیمی و البته کژوال هم هست.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

حالا اینکه این سبک پوشش خود خودش است یا در انتخابش نیم‌نگاهی هم به سبک ساده سایمون کاول(مجری به نامی که همیشه با تیشرت یقه گرد سفید یا مشکی گاهی هم پیراهن‌ مردانه با یقه باز جلوی دوربین حاضر می شود) داشته یا حتی از هیتوشی ماتسومتو مجری مدل ژاپنی جوکر الهام گرفته که با تیشرت‌های تک رنگ اغلب هم یقه گرد جلوی دوربین ظاهر می‌شود جای بسی گفت‌وشنود دارد.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

قدبلند اما رنگ‌پریده!

در فصل یک، سیامک انصاری پیراهن مردانه‌ای از جنس کتان به رنگ سرمه‌ای را با تیشرت یقه گرد سفید ترکیب کرده بود که انتخاب رنگ با در نظر گرفتن شرایط تصویر برداری و فرم اندام انتخاب به جایی بود البته کمی تا قسمتی!

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

به جا بود چون نشان می‌داد آقای مجری حواسش هست که تضاد رنگی در پوشش موجب کوتاه‌تر دیده شدن قدوقامت می‌شود. اما ترکیب رنگ سرمه‌ای و مشکی جای حرف دارد. درست است که این روزها قاعده ترکیب نکردن مشکی با سرمه‌ای به اعتقاد خیلی از کارشناسان مد، قدیمی شده اما وقتی پای اجرای تلویزیونی و قرار گرفتن در برابر نور و دوربین به میان می‌آید ماجرا فرق می کند و اتفاقا اینجاست که ناهمخوانی طیف تیره اما متفاوت رنگ سرمه‌ای و مشکی، به خاطر بازتاب نور بیشتر به چشم می‌‌آید؛ نتیجه هم می‌شود بور یا حتی رنگ‌روپریده به نظر آمدن یکی از آنها. درست همان تصویر رنگ‌روپریده‌ای که شلوار مشکی سیامک انصاری در ذهن تداعی می‌کرد‍!

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

انتقاد: وارد است!

اینکه آقای انصاری سراغ پیراهن تک‌رنگ سرمه‌ای رفته نشان می دهد می‌داند درست برخلاف رنگ‌های تند و قوی در نماهای بسته که چهره را خشن و پرخاشگر جلوه میدهند، رنگ‌های تیره در برابر دوربین چهره‌را روشن و آرام‌تر به‌تصویر می کشند. اما به بلندی پیراهن انتقاد جدی وارد است. اول اینکه کوتاه‌تر به نظر آمدن پایین‌تنه و درنتیجه کوتاه‌تر به نظر آمدن قد را به دنبال داشت و از طرف دیگر بسیار به مرز باریک تفاوت پیراهن مردانه و مانتوهای اسپورت زنانه نزدیک بود! و انتقاد آخر اینکه قد بلند پیراهن روی شکم برآمده، که شاید بتوان به عنوان تنها نقطه ضعف اندام سیامک انصاری به شمارش آورد هم تشدید گذاشته بود.

ساده و صمیمی

تیشرت یقه‌گرد سفید که اتفاقا در استایل دو فصل بعدی هم جای خودش را در سبک پوشش سیامک انصاری حفظ کرده هرچند که خودش محل مناقشه است(انتخاب مجری ژاپنی و سایمون کاول هم بوده) اما انتخاب فکرشده ‌ایست.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

به دلیل اینکه مختصات کافی برای یک تیپ کژوال و در عین حال ساده و صمیمی را دارد و در حدو اندازه‌ محدودی که از لباس بیرون می‌زند بازتاب قابل قبولی برای دوربین دارد و چهره را تیره نمیکند.

لاغر یا قدبلند مساله این است

آقای مجری در فصل دوم همان سبک پوشش قبل را دنبال کرده بود اما این بار با ایجاد تضاد رنگی. که البته اگر قرار بود متناسب با قواعد رنگ‌شناسی در پوشش و ترکیب با فرم اندام پیش برود باید درست برعکس می‌پوشید. انصاری بالاتنه درشت‌تری نسبت به پایین‌تنه دارد و انتخاب رنگ روشن برای پیراهن و رنگ تیره برای شلوار، پررنگ‌تر شدن این اختلاف سایز را به دنبال داشت.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

در حالی که اگر رنگ‌ها را برعکس انتخاب کرده بود این تفاوت سایز به میزان چشمگیری کمتر به چشم می‌آمد. اما اینجا این مساله به وجود می‌آید که رنگ‌های روشن اندام را همانقدر درشت‌تر نشان می‌دهند که کوتاه‌تر و توصیه کارشناسان مد به افراد کوتاه قد انتخاب رنگ‌های تیره برای پایین‌تنه است! پس طبق این قاعده انتخاب رنگ او کاملا به جا بوده. حالا این سوال پیش می‌آید که بالاخره انتخاب درست کدام است؟!

در برنامه جوکر سیامک انصاری اغلب مقابل دوربین در حالت نشسته و با کادری بسته دیده می شود بنابراین کاملا روشن است که ا,ولیت با کدام انتخاب است!

کمی تا قسمتی متفاوت

در فصل تازه جوکر، انصاری با کاپشن کوتاه چرم مشکی، شلوار مشکی و البته همان تیشرت سفید یقه‌گرد همیشگی جلوی دوربین حاضر شد. تغییری که بعد از سبک پوششی مشابه در دو فصل گذشته کاملا به چشم می‌آمد. انتخاب کاپشن چرمی با زیپ‌های نقره‌ای که البته خوشبختانه ظریفند و چندان به چشم نمی‌آیند نشان می‌دهد که این بار هم روی اسپرت و در نتیجه کژوال بودن ظاهرش، تاکید دارد. این که این بار برخلاف دو فصل گذشته سرتاپا مشکی پوشیده یعنی حواسش جمع است که این یک دستی به پنهان کردن اختلاف سایزش کمک زیادی میکند. و از طرفی از آنجا که رنگ‌های روشن در هر قسمتی از اندام باعث گسترده و کوتاه‌ نشان دادن آن ناحیه میشوند معلوم است که در این فصل با حذف رنگ روشن به بلندتر و یک نواخت‌تر دیده‌شدن قدو قامتش فکر کرده.

نگاهی به سبک پوشش سیامک انصاری در شوی جوکر

کاپشن چرم و فیتی که انتخاب کرده شاید آن راحتی و آزادی عمل پیراهن‌های گشاد مردانه را از او بگیرد اما یادآور این قانون است که می گوید در مقام مجری کمی شق‌‌ورق بودن هم بد نیست. حالا اینکه بالاخره کدام سبک برایش جذابیت بشتری دارد می‌ماند تا فصل بعد.

منبع: برترینها
کد مطلب: ۳۵۷۱۲۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت