بیوگرافی ولادیمیر زلنسکی ؛ از بازیگر فیلم های کمدی تا ریاست جمهوری اوکراین

ولادیمیر زلنسکی (Volodymyr Zelenskyy)، رئیس جمهور اوکراین، تا همین سه سال پیش تنها یک کمدین بود که هیچ تجربه‌ای در عرصه سیاست نداشت.

زلنسکی که با پیژامه صورتی‌اش در نسخه اوکراینی برنامه تلویزیونی باید خیلی برقصی (Strictly Come Dancing) به شهرت رسید، حالا وینستون چرچیل درونش را پیدا کرده است. وقتی ایالات متحده به او پیشنهاد خروج از کشور را داد، این پدر ۴۴ ساله دو فرزند، با خونسردی به امریکایی‌ها گفت: «دعوا اینجاست. من به مهمات نیاز دارم، نه سواری.» حرفی کاملا شجاعانه از سوی مردی که پیش از پیروزی قاطعانه در انتخابات ریاست جمهوری در آوریل ۲۰۱۹ هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشت.

 

بیوگرافی ولادیمیر زلنسکی ؛ از بازیگر فیلم های کمدی تا قهرمان ملی مردم اوکراین

ولادیمیر زلنسکی در ژانویه ۱۹۷۸ در شهر روس‌زبان کریفیی‌ریه که در آن زمان بخشی از جمهوری سوسیالیستی شوروی اوکراینی بود به دنیا آمد. 

 

 
 

ولادیمیر زلنسکی، کمدین سابق و مرد میدان حال حاضر کیست؟

پدرش در انستیتوی اقتصاد آن شهر استاد علوم کامپیوتر و مادرش مهندس است. با کشته شدن بیش از یک میلیون یهودی اوکراینی در هولوکاست، خانواده یهودی زلنسکی زخم اشغال اوکراین توسط نازی‌ها را با خود به دوش کشید.

ولادیمیر زلنسکی، کمدین سابق و مرد میدان حال حاضر کیست؟

او از گوش دادن به موسیقی راک انگلیسی لذت می‌برد، گیتار می‌نواخت و در نوجوانی یک شلوار جین وسترن را با بهترین دوستش به‌طور مشترک استفاده می‌کرد. زلنسکی بعدها موفق به دریافت مدرک حقوق شد اما این کمدی بود که قلبش را تسخیر کرده بود. در ۱۷ سالگی به یک گروه کمدی محلی پیوست و موفق شد در یک برنامه روسی استعدادیابی تلویزیونی با اجراهای بداهه حضور پیدا کند. زلنسکی و دوستانش پس از آن گروه خود را تشکیل دادند و یک شرکت برنامه‌سازی تلویزیونی به نام کوارتال ۹۵ را راه‌اندازی کردند. کارنامه هنری او شامل اجرای برنامه‌های زنده، اجراهای مختلف تلویزیونی و بازیگری، موفق بود.

ولادیمیر زلنسکی، کمدین سابق و مرد میدان حال حاضر کیست؟

او در مصاحبه‌ای به بی‌بی‌سی گفت: «در حالی که من طرفدار مانتی پایتون (Monty Python) (گروه طنز سوررئال انگلیسی) بودم، مخاطبانم طنز بنی هیلی Benny) (Hill را ترجیح می‌دادند.» موفقیت بزرگ زلنسکی در سال ۲۰۰۶ با برنده شدن در مسابقه امریکایی رقص با ستارگان (Dancing With The Stars) رقم خورد.

ولادیمیر زلنسکی، کمدین سابق و مرد میدان حال حاضر کیست؟

در سال ۲۰۱۲ مجله تجاری فوربز اوکراین درآمد شرکت او را بیش از ۱۱ میلیون پوند ارزیابی کرد و نوشت زلنسکی با این پول می‌تواند یک ویلای ۱۵ اتاقه در توسکانی ایتالیا بخرد. او در سال ۲۰۰۳ با همسرش اولنا که در گذشته هم‌مدرسه‌ای بودند ازدواج کرد و حالا این دو، یک دختر ۱۷ ساله و یک پسر ۹ ساله به نام‌های الکساندرا و کریل دارند.

ولادیمیر زلنسکی، کمدین سابق و مرد میدان حال حاضر کیست؟

در سال ۲۰۱۵ او در یک سریال طنز تلویزیونی به نام خادم ملت (Servant Of The People) نقش یک معلم را بازی کرد که رئیس جمهور شد. در ماه مارس سال ۲۰۱۸ یک حزب سیاسی به نام این نمایش تشکیل شد و زلنسکی با ۷۳ درصد آرا در رقابت برای ریاست جمهوری برنده شد.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۵۷۸۴۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت