(تصاویر) خانواده‌ای که بعد از ۷۰ سال شناسنامه گرفتند

این دو خانواده که در مکانی سخت گذر با چهارساعت پیاده روی با اولین جاده دسترسی فاصله دارد پس از سال‌ها محرومیت و عدم هویت با همت جهادی و پیگیری‌های فوری به جمعیت ایران اضافه شدند.

اسکندر پاسالار با اشاره به شناسنامه دار شدن خانواده دشتستانی بعد از ۷۰ سال اظهار داشت: هفت نفر از دو خانواده دشتستانی که در منطقه کوهستانی و سخت گذر بخش ارم این شهرستان بدون شناسنامه زندگی می‌کردند پس از سال‌ها شناسایی و با تلاش معتمدین محلی و مسؤولان شناسنامه دریافت کرده و جزو جمعیت ایران شدند.

 مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: بر اساس گزارش افراد و معتمدین و رابطین محلی محل زندگی این دو خانواده در منطقه سخت گذر کوهستانی گشنی واقع بین کوه‌های راوال دشتستان شناسایی شد و بلافاصله با تلاش مجموعه ثبت احوال و فرمانداری دشتستان اقدامات لازم جهت هویت بخشی و صدور شناسنامه برای آن‌ها انجام شد.

وی یادآورشد: برای خانواده پنج نفره پاغر و خانواده دو نفره دامیده که فاقد شناسنامه بودند پس از تشکیل پرونده از طریق مراجع ذیصلاح مانند شورای تامین فرمانداری دشتستان، دادگستری، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان شناسنامه صادر شد.

سرپرست فرمانداری دشتستان نیز گفت: این دو خانواده که در مکانی سخت گذر با چهارساعت پیاده روی با اولین جاده دسترسی فاصله دارد پس از سال‌ها محرومیت و عدم هویت با همت جهادی و پیگیری‌های فوری به جمعیت ایران اضافه شدند.

(تصاویر) خانواده‌ای که بعد از ۷۰ سال شناسنامه گرفتند

صادق بوستانی اضافه کرد: اکنون که این اتفاق مبارک رقم خورد و آن‌ها شناسامه دریافت کردند، ارایه خدمات رفاهی دولت، بهداشت و درمان بفوریت صورت خواهد پذیرفت.

وی یادآورشد: اقدامات لازم برای بهره مندی از خدمات دهی دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد حضرت امام (ره) انجام خواهد شد.

(تصاویر) خانواده‌ای که بعد از ۷۰ سال شناسنامه گرفتند

بوستانی گفت: اعضای این دو خانواده از دختر ۲۵ساله تا پیرزن ۷۰ ساله حتی سن خود را نمی‌دانستند و هیچ کدام از آن‌ها سواد خواندن و نوشتن نداشتند و در تمام طول عمر خود از هیچ گونه امکانات آموزشی، بهداشتی، رفاهی و اجتماعی استفاده نکرده و به گفته خود در کوهستان به دامداری مشغولند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۸۳۲۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت