متهم پرونده قتل در پاتوق سلبریتی‌ها در آستانه آزادی

مرد قهوه‌خانه‌دار که شریکش را کشته بود با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت و به‌ زودی آزاد می‌شود.

مرد متهم به قتل که قهوه‌خانه پاتوق جمعی از سلبریتی‌ها را اداره می‌کرد، توانست رضایت اولیای دم را جلب و از قصاص نجات پیدا کند.

عمو یحیی متهم است سه سال قبل شریکش را به قتل رسانده است. او بعد از محاکمه به قصاص محکوم شده بود.

رسیدگی به این پرونده از شهریور سال ۹۸ پیرو انتقال پیکر نیمه‌جان مرد میانسالی به نام رشید به بیمارستان شهدای تجریش آغاز شد. رشید که چاقو خورده بود ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد.

در بررسی‌ها روشن شد رشید پس از درگیری با شریک کاری‌اش به نام یحیی در قهوه‌خانه‌ای معروف که پاتوق جمعی از چهره‌های سرشناس است، با ضربه چاقو زخمی شده است.

ماموران پلیس بلافاصله به قهوه‌خانه رفتند و یحیی ۵۰ ساله را بازداشت کردند. این مرد که با بسیاری از بازیگران سینما و تئاتر در ارتباط است و در جمع آنها با نام عمو یحیی شناخته می‌شود، بعد از دستگیری به دعوا با شریک کاری‌اش اعتراف کرد و قتل را گردن گرفت.

اعترافات عمو یحیی

متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی پای میز محاکمه ایستاد که پسر و مادر قربانی برای او حکم قصاص خواستند.

یحیی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: صاحب قهوه‌خانه‌ای زیرپله‌ای هستم. ۳۵ سال بود با رشید شریک بودم و قهوه‌خانه ما به پاتوق بازیگران و سلبریتی‌ها تبدیل شده بود. رشید قول داده بود سرقفلی مغازه را به من برگرداند اما هر بار طفره می‌رفت.

او ادامه داد: آخرین بار از او خواستم تا به قولش عمل کند اما گفت تصمیم ندارد سرقفلی را به من برگرداند. به همین خاطر عصبانی شدم و با چاقویی که در دست داشتم یک ضربه به او زدم.

متهم در ادامه گفت: باور کنید نمی‌دانم چرا دست به چنین کاری زدم. من آن موقع فشار خون بالا داشتم و در آن لحظه تعادلم را از دست داده بودم. حتی به خاطر ندارم ضربه را چطور به مقتول زدم. من سال‌ها بود که رشید و خانواده‌اش را می‌‌‌‌شناختم. خانواده او همیشه به من لطف و محبت داشتند و من شرمنده آنها هستم و می‌دانم اشتباه کرده‌ام. بعد از قتل پشیمان شدم و به همین خاطر وقتی دوستانم رشید را به بیمارستان رساندند من در قهوه‌خانه ماندم و فرار نکردم. من از همان ابتدای دستگیری نیز حقیقت را به پلیس گفتم. حالا هم می‌گویم شرمنده هستم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده و درخواست اولیای دم عمو یحیی را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره در دیوان عالی کشور صادر شد و عمو یحیی در میان اعدامیان قرار گرفت.

نجات عمو یحیی توسط سلبریتی‌ها

بعد از اینکه حکم قصاص عمو یحیی تایید شد سلبریتی‌ها برای نجات جان او اقدام کردند و بعد از مدت‌ها تلاش موفق شدند رضایت اولیای دم را جلب کنند.

در نهایت عمو یحیی این‌ بار به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت. او اتهام قتل را قبول کرد و از دادگاه خواست با توجه به اینکه توانسته رضایت اولیای دم را بگیرد و سن و سالی هم از او گذشته است دادگاه او را ببخشد.

در نهایت قضات وارد شور شدند و با توجه به ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی و رضایت اولیای دم یحیی را به سه سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند تا او به‌ زودی از زندان آزاد شود.

 

منبع: اعتماد آنلاین
کد مطلب: ۳۶۰۲۷۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت