قیمت سینی کشت علوفه هیدروپونیک برای کشت

در این مقاله به بررسی آموزش کشت علوفه هیدروپونیک، قیمت سینی علوفه و علوفه هیدروپونیک برای گاو و گوسفند و مرغ و معایت و مزایای آن می پردازیم و در پایان آموزش ساخت را به شما معرفی می کنیم.

یکی از پرسش هایی که در ذهن هر دامدار ایجاد می شود بحث مزیت و معایت دستگاه تولید علوفه است و اینکه ایا این علوفه برای گاو گوسفند بز مرغ و ... مفید است یا خیر که در این مقاله که بر گرفته از گروه نوین جوانه است به آن می پردازیم.

یکی از عبارت هایی که ممکن است در برخی مقالات با آن مواجه شویم این عبارت است که می گویند علوفه هیدروپونیک مقرون به صرفه نیست. در حالی که این عبارت از پایه کاملا نادرست است و نه تنها علوفه هیدروپونیک برام دام بی ضرر است بلکه به دلیل بار غذایی بالای آن برای دام و طیور بسیار مفید است.

همچنین مطالعه کنید: آموزش کشت علوفه هیدروپونیک

علوفه هیدروپونیک برای گاو

علوفه هیدروپونیک برای چه کسانی مفید است و ایا برای گاو و سایر دام و طیور می تواند مناسب باشد. در حال حاضر دامداران برای تهیه خوراک دام ناچار به پرداخت هزینه های بالایی هستند و از سوی دیگر هیچ گونه حمایت چشمگیری از دامداران صورت نمی گیرد.

همین مسئله باعث شده که بسیاری از دامداران اقدام به فروش دام خود کنند و خشکسالی نیز به این مسئله دامن زده و مشکلات را بیشتر کرده.

اولین ایرادی که برای علوفه هیدروپونیک و مصرف آن برای گاو و گوسفند و بز گرفته می شود رطوبت موجود در آن است که نسبت به علوفه خشک رطوبت بالاتری دارد.

در علوفه هیدروپونیک 30 درصد از آن را ماده خشک تشکیل می دهد و 70 درصد آن را رطوبت. البته در این حالت هضم و جذب مواد معدنی موجود در علوفه بسیار بهتر خواهد بود.

به عنوان مثال در صورتی که یک کیلو بذر را برای خوراک دام مورد استفاده قرار دهیم، در بهترین حالت 60 درصد آن توسط بدن دام جذب می شود و ماباقی آن به صورت سالم از بدن دام دفع خواهد شد. در صورتی که اگر همین بذر را در سینی علوفه هیدروپونیک کشت کنیم و محصول نهایی یعنی علوفه هیدروپونیک را به دام بدهیم آنگاه قدرت جذب تا 80 درصد افزایش می یابد.

کشت علوفه

مزایا و معایب علوفه هیدروپونیک

علوفه هیدروپونیک را نمی توان به مدت طولانی نگه داشت و حداکثر طی دو روز باید مصرف کرد به همین دلیل دستگاه تولید علوفه ی خریداری شده باید متناسب با تعداد دام باشد. اگر علوفه مازاد دارید می توانید آن را به فروش برسانید که می تواند منبع درامد بسیار خوبی برای دامدار باشد.

در دستگاه تولید علوفه برای گاو و گوسفند و ... مصرف آب بسیار کاهش می یابد به طوری که تا 90 درصد کاهش آب خواهیم داشت. در تولید علوفه هیدروپونیک آفت کش و یا سم استفاده نمی شود از همین رو یک جیره غذایی سالم به شمار می رود و باعث سلامتی دام خواهد شد.

سود اقتصادی در دستگاه تولید علوفه بسیار بالا است، شاید در مرحله اول هزینه ی سرمایه گذاری بالا باشد ولی در بلند مدت به دلیل کاهش هزینه های خوراک دام و صرفه جویی در مصرف آب سود بالایی به دامدار خواهد رساند.

استفاده از دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک در صرفه جویی در هزینه ها خیلی موثر است هزینه هایی از قبیل نیروی کار، هزینه کاشت، داشت برداشت و ماشین آلات کشاورزی و در استفاده از علوفه هیدروپونیک تمام این هزینه ها و حتی هزینه های بیشتر حذف می شود.

قیمت تمام شده علوفه هیدروپونیک نسبت به سایر خوراک های دامی بسیار کم است و در حدود یک دوم تا یک سوم کمتر است.

قیمت سینی علوفه هیدروپونیک

بستر مخصوص کشت که جهت ریختن بذر و کشت علوفه هیدروپونیک به کار می رود که به عنوان سبد یا سینی علوفه هیدروپونیک شناخته می شود. چون کشت علوفه در این سینی ها انجام می شود به همین دلیل باید از نظر ساختار و کیفیت در سطح بسیار مناسبی باشند.

مطالعه کنید: قیمت سینی علوفه هیدروپونیک

سینی علوفه هیدروپونیک یکی از تجهیزات  اصلی در سیستم های کشت به شمار می رود و زمانی که قصد خرید دارید باید یکسری پارامترهای مهم را در مورد این سینی ها مورد توجه قرار دهید.

از نظر ابعاد و اندازه باید مناسب و استاندارد باشند که ابعاد و اندازه استاندارد 30 در 60 و ارتفاع 6 سانت است، ارتفاع بالا در سینی باعث می شود هم ریشه محافظت شده بماند و هم اینکه بذر بیشتری را بتوانید در سینی علوفه هیدروپونیک بریزید.

مقاومت مناسب در برابر ضربه، هنگام استفاده از سینی ممکن است بنا به دلایل مختلف سینی بر روی زمین بیافتد و یا محکم به قفسه ها و دیوارها برخورد کند، به همین دلیل باید مقاومت نسبی مناسبی داشته باشد که به راحتی دچار شکستگی و آسیب نشود.

مواد مورد استفاده در سینی باید از نظر درجه کیفی در سطح بالا و مناسبی باشند به طوری که هم قیمت تمام شده سینی بالا نرود و هم در تولید و کشت علوفه خللی وارد نکند.

کشت علوفه

 

سینی علوفه نوین جوانه

سینی علوفه هیدروپونیک تولید شده در مجموعه ی کشت و صنعت نوین جوانه از نظر ساختار طراحی و استحکام در سطح بسیار بالا و مناسبی است، مهمترین مشخصه ی این سینی ها نوع طراحی آن ها است که باعث وجه تمایز با سایر نمونه سینی های موجود در بازار شده است.

نوع طراحی در این سینی ها باعث شده که محصول از نظر کیفیت و رشد در سطح بالایی تولید شود و مواردی از جمله ترشیدگی در محصول دیده نشود و همچنین کیفیت ریشه ها و حجم آنها افزایش می یابد.

زهکشی مناسبی که در کف سینی ها در نظر گرفته شده باعث شده که پس آب موجود در ریشه ها به خوبی جمع آوری شود و از یک سمت سینی خارج شود.

در انتهای سینی یک خروجی فیتینگ خورد در نظر گرفته شده که به راحتی می توان به آن فیتینگ نصب کرد و پس آب را خارج کرد و یا برگشت آب را در سیستم پیاده سازی نمود.

آموزش کشت علوفه هیدروپونیک

لوازم و تجهیزاتی که برای کشت علوفه ی هیدروپونیک لازم است شامل: سیستم آبیاری، قفسه بندی با طراحی مناسب، سینی علوفه هیدروپونیک، سیستم کنترل کننده مرکزی، تهویه، سیرکوله، تصفیه ساز هوا، تصفیه ساز آب، ضد عفونی کننده محیط و هوا، سیستم سرمایش، سیستم گرمایش و ...

کشت علوفه

این موارد بخشی از تجهیزاتی است که در یک دستگاه کشت علوفه مورد استفاده قرار می گیرد و طراحی سیستم کشت باید با علم و آگاهی کامل هر یک از موارد ذکر شده را طراحی و در سیستم به کار ببرد.

طراحی بخش مهمی از سیستم کشت است، دوستان این موضوع طراحی و ساختار را دست کم نگیرید، هدف شما از خرید دستگاه تولید علوفه صرفا تهیه قفسه آب پاش و یک تعداد سینی نیست!

چون در این صورت پس از مدتی به چالش های مهمی در کشت برخورد میکنید و باعث می شود که شما سرمایه خود را از دست دهید و به سرمایه فروشنده اضافه کنید.

اصول طراحی در کشت علوفه

به منظور اطلاع دقیق از شرایط سیستم ها و ساخت انواع آنها و قیمت تمام شده ی هر مدل و تهیه سینی علوفه هیدروپونیک و سایر تجهیزات کشت علوفه هیدروپونیک با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۵۳۵۵۸۴ در تماس باشید.

کد مطلب: ۳۶۰۹۹۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت