علت دستگیری ۲ حاجی ایرانی در عربستان، تصویر برداری در کنار کعبه بود

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به دستگیری دو زائر اصفهانی در عربستان گفت: یک نفر از آنها با پیگیری‌های دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان پس از چند روز آزاد شد اما علی‌رغم پیگیری‌های زیاد خلیل دردمند هنوز موفق به بازگشت نشده است.

علیرضا صادقی در ارتباط با بازگشت حاجیان اصفهانی از کشور عربستان اظهار داشت: در بازگشت هیچکدام از زائران استان مشکل خاصی وجود نداشته و فقط دو نفر از حاجیان که هر دو از منطقه درچه بودند به دلیل تصویر برداری در کنار کعبه دستگیر شدند.

وی افزود: یکی از آنها با پیگیری‌های دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان پس از چند روز آزاد شد اما خلیل دردمند علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده هنوز موفق به بازگشت نشده است.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به وضعیت حاجی اصفهانی در عربستان عنوان کرد: این زائر اصفهانی فعلا در زندان است و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان پیگیر امور این شخص است.

وی ادامه داد: از طرفی وزارت امور خارجه با دولت‌های عراق و عمان رایزنی‌هایی انجام داده تا برای آزادی این زائر وساطت کنند.

صادقی با اشاره به همکاری سازمان حج و زیارت و وزارت امور خارجه برای بازگشت این زائر تصریح کرد: سازمان حج و زیارت کشور در این باره با وزارت امور خارجه هماهنگ کرده ‌و مسئول دفتر سازمان در عربستان که به زبان عربی مسلط است در حال پیگیری امور این زائر از طریق استانداری مکه است.

وی افزود: مسئول دفتر سازمان حج و زیارت چندین بار با زائر اصفهانی ملاقات داشته است اما کلیات کار به دست وزارت امور خارجه بوده و توان سازمان حج و زیارت فقط در همین حد است که نماینده سازمان اطلاعات لازم را دریافت کرده و دستورات وزارتخانه را در عربستان دنبال کند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان در ارتباط با دلیل دستگیری این شخص در عربستان گفت: آنچه در مورد جرم زائر ایرانی به ما اعلام کرده‌اند این است که وی در حال گرفتن تصویر با کعبه بوده ‌و به همین دلیل دستگیر شده ‌اما از جزئیات آن اطلاعی نداریم.

وی بیان کرد: با خانواده این زائر تماس‌های تلفنی داشتیم و بعد از بازگشت از سفر تهران با آنها برای پیگیری امور ملاقات خواهیم کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۶۲۰۵۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت