یک کشور اروپایی عضو شنگن شد

اتحادیه اروپا با الحاق کرواسی به منطقه سفر بدون ویزا (حوزه شنگن) موافقت کرد.

یک کشور اروپایی عضو شنگن شد

ویت راکوسان، وزیر کشور جمهوری چک و رئیس دوره اتحادیه اروپا و یلوا یوهانسون، عضو کمیسیون اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران اعلام کردند که وزرای کشور اتحادیه اروپا با الحاق کرواسی به منطقه شنگن موافقت کرده‌اند.

راکوسان با اشاره به وتوی اتریش برای الحاق رومانی و بلغارستان به حوزه شنگن گفت: به نظر من رومانی و بلغارستان آماده عضویت در شنگن هستند.

یوهانسون نیز ضمن ابراز تاسف از عدم الحاق رومانی و بلغارستان گفت: این دو کشور شایسته عضویت در شنگن و داشتن حق تردد آزاد را دارند. رومانی و بلغارستان از حمایت بسیاری از کشورهای عضو برخوردار بودند.

درخواست‌های پناهندگی به اتریش به طور قابل توجهی افزایش یافته و به همین دلیل این کشور نگران افزایش مهاجرت‌های غیرقانونی است.

هم اکنون ۲۶ کشور در اروپا عضو محدوده شنگن هستند. با دریافت ویزای شنگن از یک کشور، شما می توانید آزادانه میان ۲۶ کشور رفت و آمد داشته باشد.  این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.
منبع: عصر ایران
کد مطلب: ۳۶۴۳۶۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت